PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

שאיבת ביוב

שאיבת ביוב

אחת מהבעיות הנפוצות במערכת הביוב הינה סתימה. אין הכוונה לסתימות הרגילות בכיור, במקלחת או באמבטיה, כי אם סתימות שלא ניתן לשחרר אותן ללא בעל מקצוע בתחום האינסטלציה. רק אינסטלטור או חברת אינסטלציה שיש לה את הכלים היעילים והמשוכללים ביותר יחד עם צוות מיומן תוכל לבצע שאיבת ביוב. על מנת לדעת מהם הסימנים של ביוב סתום, החשד הראשון הינו הריח הרע המגיע מהביוב  אשר המים והפסולת כבר אינם יכולים לעבור בו והוא עולה על גדותיו ומכאן הריח. גם הצפה של מי ביוב בדירה יעידו על סתימה בביוב והצורך הבהול שלשאיבת ביוב. ישנן סיבות רבות של סתימה במערכת הביוב, כמו למשל כאשר הבעיה היא שורשי עצים שמפריעים לעבודה התקינה של צנרת הביוב, צנרת ביוב ישנה שכבר סדוקה ויש להחליפה, לפעמים ליקוי במבנה עצמו, עשוי לגרום לסתימות נשנות בביוב ויש לטפל בכך בהקדם. על מנת לזהות מה גורם לסתימת הביוב ולא סתם לבצע פתיחת סתימות מבלי לדעת מה שורש הבעיה, יש לצלם באמצעות מצלמה מיוחדת בעלת סיבים אופטיים וכזאת שמסתובבת 360 מעלות, יש לצלם את מערכת הביוב, כאשר המצלמה מחוברת למחשב נייד כאשר איש צוות של חברת האינסטלציה יעקוב אחר המצלמה.

 

בדרך זו, ניתן יהיה להבין מה הבעיה ולפתור אותה אחת ולתמיד כך שלא יהיה  צורך יותר לבצע בכל פעם שאיבת ביוב ולהוציא כספים מיותרים, אם הבעיה הזו תחזור על עצמה.. על מנת לשחרר סתימה מורכבת רק  חברת אינסטלציה תוכל לשחרר ברגע שעלתה על הבעיה באמצעות מצלמות משוכללות וביובית שגם שואבת את תוכן הביוב וגם, לאחר פתיחת סתימות שוטפת את הצנרת באמצעות זרנוק מים עם לחץ חזק  מאוד. כאשר הסתימה בצנרת הביוב, נמצאת בעומק הצנרת, כאשר המקום הוא קשה להגעה, רק באמצעות משאית הנקראת ביובית, ניתן יהיה לבצע שאיבת ביוב. השומנים מצטברים בצנרת והם נוצרים משאריות מזון שהצליחו לחדור לצנרת והפכו לגושים קשים אשר פשוט סותמים את המעבר לביוב.

המצב מסריח? – יש פתרון!

אף אחד אינו יכול לחיות בריחות רעים של ביוב העולה ע גדותיו. זו הסיבה כי יש לקרוא מיד לחברת אינסטלציה אשר תפתור את הבעיה, לא רק בגלל שמדובר  על ריח רע ואי אפשר גם להשתמש בשירותים במקלחת א במטבח, כי אם מדובר על חיידקים רבים שכבר המצב הזה הופך למפגע בריאותי. יש לקחת בחשבון כי הסתימות נעשו באמצעותכם, למשל אם לא הקפדתם והשלכתם מגבונים לחים, תחבושות היגייניות או ניירות טואלט, מה שבטוח רק יגרום לסתימות ביוב. זה לא חוכמה לא להקפיד ולהמתין לאינסטלטור אשר יבצע שאיבת ביוב בעזרת משאית הנקראת ביובית בכל פעם. גם המצב אינו נעים שכל פעם הבית או העסק מושבת עד שיתקנו את הסתימה בביוב באמצעות פתיחת סתימות. יש להקפיד שיהיה פח בשירותים ובאמבטיה ולהשתדל כי שמן ממזון לא ייזרק לפתח כיור המטבח. אם תקפידו על כל אלה, לא תצטרכו פתיחת סתימות באמצעות חברת אינסטלציה והוצאות כספיות מיותרות.

 

יש לציין, כי סתימות בביוב, עשויות להפוך לתעלומה אמיתית. מקור הסתימה עשוי להיות קשה לגילוי ולכן יש לאתר באמצעות מכשור משוכלל כגון מצלמות  מיוחדות בעלות סיבים אופטיים את הסתימה. גם שורשים בצנרת כאמור,  עשויים רק לגדול ולחדור לצנרת הביוב לסדוק אותתה ומכאן מתחילות הסתימות שהן לאוב קשות במיוחד . הקרקע עבור שורשי העצים הינה הקרקע הפורייה ביותר, היא לחה והזבל האורגני של הביוב רק תורם לשורשים שיהיו חזקים יותר. יש צורך בציוד מיוחד לפתיחת סתימות אשר נוצרו בגלל שורשים בביוב. יש לקצוץ את השורשים באמצעו המכשור המיוחד לחתיכות דקות וקטנות באמצעות סכינים מיוחדים. לאחר שקוצצו השורשים ניתן לבצע שאיבת ביוב כאשר צוות מומחה מרוקן את תוכן בביוב באמצעות משאית הביובית ולשטוף את צנרת הביוב באמצעות זרנוק מים בלחץ גבוה.  אם הבעיה חוזרת יש לכרות את העצים הנמצאים בקרבת הביוב. כאשר מתבצעת שטיפת ביוב לאחר חיתוך שורשי העצים ממערכת הביוב,  יש למרוח חומר מיוחד שמונע צמיחה של שורשים.

 

מערכת הביוב אמנם נראית מאסיבית אך למעשה היא מערכת רגישה

זו הסיבה כי אנשים סבורים כי ניתן להשליך כל דבר לאסלה. מלבד זאת, יש לבדוק באמצעות חברת האינסטלציה את תקינות הביוב אחת לשנה או לשנתיים. פעולה זו היא חשובה מאוד, היות וניתן יהיה למנוע נזקים גדולים יותר, כאשר הנזקים הקטנים יכולים להתגלות בזמן באמצעות הציוד המקצועי של חברת האינסטלציה. תמיד מומלץ להיות עם היד על הדופק מה שימנע הוצאות כבדות ומיותרות מאוחר יותר אי נעימות בהתנהלות אורח חיים תקין, אם יהיה צורך לבצע שאיבת ביוב בגלל הזנחה מצדכם. אם הבעיה היא בגלל צנרת ישנה של ביוב, על מנת למנוע מהישנות של סתימות ובעיות בביוב, מומלץ להחליף לצנרת חדשה. אחת הבעיות הידועות בבנייני מגורים משותפים היא בעיות של סתימות בביוב. למשל ישנם דיירים בבניין שמקפידים לא להשליך פסולת מיותרת לאסלות, אך מצד שני ישנם דיירים שמזלזלים ואז הסתימה מהווה בעיה חמורה לשאר דיירי הבניין. שאיבת ביוב,תתבצע באמצעות חברת אינסטלציה אך החדשות הטובות הן שלא תצטרכו לשלם את מלוא הסכום כי אם הסכום יתחלק בין כל דיירי הבניין.

 

יש לציין כי שאיבת ביוב של בניין משותף, תעלה יותר מאשר פתיחת סתימות בבית פרטי. הסיבה היא  כי מדובר על עבודה מורכבת יותר קיים גורם נוסף אשר גורם לסתימות בביוב, כמו זווית השיפוע שבו מונחת הצנרת. המטרה של השיפוע, היא לאפשר למי הדלוחין לזרום באופן חלק בצנרת הביוב. הזווית הזאת היא קריטית, כ אם השיפוע יהיה קטן מדי הצנרת תתמלא ממוצקים ומכאן, הזמנת אינסטלטור למטרת שאיבת ביוב היא קצרה ואפילו עשויה להיות מיותרת במדיה ובדקתם לפני את מצב הצנרת שלכם במערכת הביוב. השיפוע המומלץ הינו 2% לצינור. במדיה ולצנרת אין שיפוע כנדרש, יש להתייעץ עם חברת האינסטלציה לגבי הזזת צנרת הביוב למרות שמערכות הביוב, מתוכננות לעמוד בכמויות גדולות של מים וביוב וכן חומרים אורגניים, הבלאי עושה את שלו ועם השנים מגיעות תקלות שונות כאשר הבולטת בהן הינה סתימה במערכת הביוב. ברגע שתתחילו להזמין בכל תקופה קצרה אינסטלטור או חברת אינסטלציה על מנת שתבצע עבורכם שאיבת ביוב כנראה שהבעיה טמונה בהחלפת צנרת הביוב לחדשה מה שיקנה לכם ראש שקט ושנים רבות ללא צורך באינסטלטורים.

 

החלפה של כל צנרת הביוב או החלפה חלקית?

היום, כאשר יש להחליף צנרת חלקית בביוב, על מנת למנוע הישנות של פתיחת סתימות, ניתן לבצע זאת בשיטת אל הרס. ניתן יהיה לדחוף צינור חדש לצינור ישן ויש להקפיד בצנרת איכותית לביוב אשר תחזיק מעמד לשנים רבות.. אם מדובר על החלפת כל צנרת הביוב,לא יהיה מנוס כי אם לבצע חפירות בחצר. מערכת הביוב הישנה תוצא ותתוכנן מערכת ביוב חדשה. פתרון זה אמנם יעיל אך הוא יקר. בכל מקרה, ייעוץ עם חברת אינסטלציה מקצועית יוכל לתת לכם להגיע להחלטה הנכונה על סמך הניסיון הרב של חברת האינסטלציה אשר גם תעניק אחריו מלאה על עבודתה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com