PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 PROVIEW

נזילה

נזילה

אנשים רבים יודעים מהי נזילה בבית בית העסק או בדירה. גם בעיות בחשמל עשויות לנבוע בשל נזילה. חשבון המים מתנפח יתר על המידה זה השלב שבו צריכה להידלק אצלכם נורה אדומה. נזילה עשויה להיראות על הקירות בבית או ברצפות ומתחתן. לעיתים הבעיה היא פשוטה יותר כגון נזילה מהברז המקלחת או אפילו ממכונת הכביסה ואפילו הדוד שמש או דוד החשמל. אלה הן בעיות שרק אינסטלטור יכול לפתור. גם ריח מוזר של מים עומדים או טחב עובש כדומה מצביעים על בעיית נזילה. הבעיה היא השחיקה בצנרת אשר השנים גרמו לה לבלאי וכאשר הבלאי הינו מואץ ישנה נזילה. תקלות נפוצות כגון נזילה יכולות לנבוע בשל איטום לקוי. יש לבדוק את הברזים בכל הבית ולפני שמתחילים בבדיקות באמצעות מכשור משוכלל ייתכן כי תימצא הנזילה.

 

כאשר האינסטלטור רואה כי בעיית נזילה הינה מורכבת יותר הוא יתחיל בבדיקת הנזילה והרטיבות ע"י מצלמה תרמית. כשאר תבחינו בקיר מתקלף כתמים כהים על הקירות זה הסימן שחייב לעור את חשדכם. הזמינו חברת אינסטלציה אשר מחזיקה בכל המכשור המשוכלל לאיתור של נזילות. נזילה – משמעותה איבוד מים והמים התייקרו כך שתוכלו  לספוג שני סוגים של נזקים הראשון הוא איבוד מים והשני שהוא משמעותי יותר פגיעה במבנה. יש לבחון באמצעות בדיקה פשוטה לפני שתזמינו אינסטלטור אם אכן קיימת נזילה בבית. יש לסגור את הברז הראשי בבית {השיבר הראשי} ואז לעמוד ליד שעון המי. במידה והמחוגים מסתובבים זה הסימן המובהק ביותר כי אכן קיימת נזילה.

החשיבות הרבה של זיהוי מוקדם של נזילה

הנזק החמור אשר נגרם כתוצאה של נזילה הינו בקירות וביסודות הבית במידה ומדובר על בעיה שהוזנחה שנים רבות. הנזק גדל עם הזמן והתיקון עשוי לעלות הון כסף. זיהוי נזילה כבר בשלבים המוקדמים יפתור בעיות רבות. גם נזילת מים מהשירותים הינה סיבה ידועה לחשבונות מים נפוחים, יש לשים לב למצוף הניאגרה אשר עשוי לנזול בגלל בעיה. גם טפטוף במקלחת יכול להוות סיבה של נזילה וחשבון המים יהיה גבוה. גם אם הטפטוף איטי בסופו של דבר המים מצטברים ואיבוד כזה של מים עולה כסף לא מועט. יש לשים לב בנקודת החיבור של צינור דוד השמש.  הצינור עשוי להתפוצץ בשל בלאי. גם קורוזיה גורמת לסדקים בצנרת. יש לבדוק בכל פעם עם מכשור מתקדם אם ישנה בעיה של נזילה בצנרת המים.

 

צנרת ביתית אמורה לעמוד בלחץ המים. לפעמים כאשר מבוצע תיקון בצנרת המים וישנם הפרשי לחץ, יש לבצע בדיקה באמצעות אינסטלטור. עליכם להיות ערניים תמיד ולבדוק סימני מים גם מאחורי אלמנים שונים בבית כגון רהיטים, התנפחויות של הקיר וקילופי טיח. אם אתם חושדים כי קיימת נזילה בבית, יש לבדוק את כל הברזים ולוודא כי הם אינם דולפים. בדירות ובתים חדשים כאשר קיימת נזילה הבעיה היא בשל רשלנות מקצועית מצדו של הקבלן. גם מערכת השקיה מקולקלת בחצר הבית עשויה לגרום לנזילה ולחשבונות מים גבוהים. יש לזהות את הנזילה כאשר מבחינים למשל בכתם על הקיר. רטיבות כזאת מעידה כי המים נובעים בשל פיצוץ בצנרת.

איך מזהים נזילה סמויה?

נזילה סמויה ניתן לזהות באמצעות צוות מקצועי של חברת אינסטלציה. מצלמה וציוד תרמי הינה הדרך הטובה ביותר לבדיקת נזילה. גם בדיקות נוספות כגון: ירידת לחץ מים ניתן יהיה להבין מהיכן  קיים איבוד מים.  המדידה של איבוד ומקור נזילה של המים בודקים באמצעות המצלמה התרמית אשר מודדת הפרשי טמפרטורה בבדיקה מבצעים איתור נזילה גם בחדרים הרטובים ובכל חלל בבית כולל תחת הרצפות. ניתן למצוא באמצעות בדיקות מצלמה תרמית גם נזילות בחניונים מרתפים ומרפסות. לעיתים נזילה נובעת גם בשל איטום כושל או לקוי והמקור של הנזילה יאותר. גם מיפוי צנרת מים ברצפה מתאפשר באמצעות מצלמה תרמית. ההבדלים הם בין חום לקור. לעיתים נזילה מגיע ממקום לא צפוי כגון דירת השכן הנמצאת מעליכם במידה ואתם גרים בבניין משותף.

 

מיפוי של צינורות מים יתאפשר באמצעות ציוד תרמי. זיהוי נקודות קרות לאורך הצנרת בכדי לאתר נזילה ישנן שתי אפשרויות לאיתור ותיקון נזילה. הראשונה היא לפתוח את הקיר בנקודה שבה יש נזילה בצנרת ולתקן את הנזילה. האפשרות השנייה היא לחדור לצנרת מבחוץ  אל אותה הנקודה ולתקן אותה. לעיתים הגורמים של קיום נזילה הם חדירת מי גשמים ונזילה במערכת האינסטלציה. קשה לטפל בבעיות אלה לבד ויש צורך בסיוע של אנשי מקצוע כגון חברת אינסטלציה. כשאר מי גשמים חודרים לאזורים נמוכים כגון מחסן מרתף או חניה תת קרקעית זו עשוי להיות בעיה  מורכבת, מה שמצריך התייעצות עם מומחים היות ותיקון נזילה מסוג זה עשוי לעלות הרבה כסף. אנו מודעים לעובדה כי מערכת האינסטלציה מהווה איכות חיים ונוחות בעידן המודרני אך מצד שני היא מהווה מקורות לבעיות כגון נזילה ורטיבות לא ברורה כאשר אין אנו יודעים בשל מערכת הצינורות הסבוכה מהיכן נזילה זו נובעת.

 

אנו מכירים את  המים שהם כוח הטבע והם בעלי השפעה עצומה של הרס מבנים ותשתיות. זו הסיבה כי תחזוקה בתחום חשובה להגנה על הנכס שלכם ברמה גבוהה למשך זמן רב. פעולת האיטום חשובה לשמירה ולכן פעול איטום חשובה למניעת נזילה. ישנם פתרונות של ציוד לגילוי נזילה קיים בשפע למשל כאשר המצלמה התרמית אינה מצליחה לסייע באיתור נזילה אם כאשר הנזילה נמצאת בחצר הבית או אם זו נזילה תת קרקעית ישנו ציוד לאיתור נזילה באמצעות גז שהוא ידידותי לסביבה לפעמים אנחנו לא יודעים מהיכן נובעת הרטיבות והבעיה המרכזית היא האיתור המדויק של הבעיה. זו הסיבה כי רק  חברת אינסטלציה מומחית יכולה להגיע עם הציוד הדרוש לבצע בדיקה יסודית לאתר נזילה אם בקיר או אם ברצפות ולתקן אותה כראוי.

מכשור משוכלל לגילוי נזילות

אנו יודעים כי תיקון לא מקצועי של נזילה רק יחריף את הבעיה וכן הזנחה גם מחריף את הבעיה. זו הסיבה שבמקום להיגרר למריבות מול השכנים ולהאשים מהיכן הנזילה זה הזמן להזמין חברת אינסטלציה שמחזיקה במכשור המתקדם של איתור וגילוי נזילות. חברת האינסטלציה תבדוק לאורך כל קירות הבית והרצפות עד שתגיע למקור הנזילה לפני שתזמינו חברת אינסטלציה מקצועית וותיקה מומלץ כי תבצעו כמה פעולות  כמו לבדוק נזילה ממכונת הכביסה ממדיח הכלים מהדוד או מהמקלחת ואיזה ברז דולף בבית. לאחר שבדקתם את מונה המים כשאר הברזים סגורים וכן סגרתם את הברז הראשי ועדיין השעון מסתובב זה הזמן להזמין חברת אינסטלציה שתמצא את המקור של הנזילה.

 

כולנו מכירים בעובדה כי תחזוקה של בית הינה עבודה קשה ולא תמיד אנו יכולים להתפנות לכך. הבעיה היא שבמקרה של רטיבות הנובעת בגלל נזילה יש להתייחס לבעיה זו בכובד ראש היות ומבנה מוזנח בשל נזילה קיימת עשוי לגרום לבעיות שהן סכנה של ממש כגון היחלשות המבנה. מענה מהיר ישמור על הנכס שלכם. קבלו המלצות מחברים או מכרים שגם להם הייתה בעיה של נזילה וקבלו כמה הצעות מחיר. בדרך זו תוכלו למצוא חברת אינסטלציה הוגנת וזאת לאחר שהשוויתם את המחירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com