PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

צילום תרמי לאיתור נזילות

צילום תרמי לאיתור נזילות

מצלמה תרמית, הינה מצלמה שנוצרה במטרה לאתר נזילות, כשלים באיטום וכדמה. רבים רואים כמטרד, בעיות של נזילות ורטיבויות המגיעות מהקירות או תחת הרצפות. הפתרון חייב להיות מידי אבל יש לבצע תחילה צילום תרמי לאיתור נזילות, על מנת שניתן יהיה לדעת היכן לתקן את מקור הנזילה. מערכת המים, הינה מערכת מסופת ויש לדעת במדויק באיזה צינור יש סדק ואולי נגלה באמצעות צילום תרמי לאיתור נזילות, עוד סדקים בצינורות נוספים. הזנחה של רטיבות, תגרום לא רק לנזק במבנה, כי אם לנזק בריאותי ולכן, יש לשים לב כאשר ישנם סימנים כגון קילופי צבע וטיח, כתמים שחורים של עובש או ריח של טחב.  ככל שרמת הרזולוציה של המצלמה גבוהה יותר,  כך הרגישות של המצלמה תהיה גבוהה יותר.

 

היום אנו עדים לכך, כי צילום תרמי לאיתור נזילות הפך לכלי חיוני מאוד בתחום האינסטלציה. הבעיה תאותר מהר והתוצאות הנכונות יובילו לתיקון מקצועי והולם של הנזילה וללא הרס של המבנה. אין צורך בחיבה של רצפות או קירות וניתן יהיה לאתר במהירות, לתקן במהירות ולחזור די מהר לשגרה. ניתן לצלם קטעי ווידאו באמצעות  צילום תרמי לאיתור נזילות. אנשי מקצוע כגון אינסטלטורים וקבלני שיפוצים העוסקים גם באינסטלציה, מוצאים כי כלי זה הינו חיוני לאיתור נזילות, חוסך זמן וכסף ועבודה רבה של תיקון חציבות רבות בקירות או ברצפות. כאשר ישנה בעיה של נזילה סמויה, ישנן כמה אפשרויות שהן נפוצות כגון, הזמנת בעל מקצוע על מנת שיבצע עבורו  צילום תרמי לגילוי נזילות.

שימוש במצלמה הנכונה לאיתור נזילות

יש להבין היטב את מערכת המים והביוב ולא רק לרכוש מצלמות המבצעות צילום תרמי לאיתור נזילות. יש להשתמש במצלמה הנכונה ולכן, יש להשתמש במצלמה הנכונה לאיתור נכון של נזילת המים. יש תורך בניסיון פענוח התמונות של המצלמה התרמית וכן, יש לדעת את התקלות הנפוצות למשל, רטיבות מעל הפאנלים והבנת התהליך הנקרא "קפילאריות" שהוא ספיגה של המים כלפי מעלה.  יש צורך בידע מוכח בפתרונות המתחילים עם  צילום תרמי לאיתור נזילות ולאחר מכן, לתיקון יעיל שיפתור את בעיית הנזילה. אל תתפשרו על חברה שהיא וותיקה ומומלצת, כשאר יש עליה חוות דעת חיוביות מלקוחות. בכדי לאתר נזילה, לפני פעולה כגון צילום תרמי לאיתור נזילות, יש לחמם את המים בבית, כך כשאר המים חמים וזורמים בצנרת, יש לעבור עם המצלמה על הקירות והרצפה בכל חללי הבית ולחפש את מקורה של הנזילה.

 

המצלמה התרמית, תקלוט את טמפרטורת המים ותציג אותם בגוונים שונים על הצג של המצלמה. במידה והצנרת סדוקה, המים החמים, ידלפו מחוץ לצנרת ויחממו את האזור. השוני נראה מיד במצלמה והאינסטלאטור, יכול לאתר את המיקום המדויק של הנזילה , כך שהוא ידע היכן בדיוק יש לחצוב בקיר או ברצפות. תהליך זה של צילום תרמי לאיתור נזילות אינו קצר ועשוי לקחת גם  כ-4 שעות בדירה רגילה. יש לשלב מכשור נוסף בשילוב של מידע  שיתקבל מהלקוח, לבצע את ניתוח הנתונים ואז, ניתן יהיה להבין את סוג הבעיה ולמצוא את הפתרון היעיל.אנשים מכירים ביתרונותיה המובהקים של המצלמה התרמית ומתעקשים שהאינסטלאטור  יאתר באמצעותה נזילות בבית או בבית העסק. לפעמים אין צורך להשתמש במצלמה התרמית וצילום זה, אף ייקר את העבודה. יש לומר לבעל חברת האינסטלציה את הבעיה והוא יחליט, אם לפי תיאור הבעיה, עליו יהיה להצטייד במצלמה תרמית ושאר מכשור מתקדם.

מתי אין צורך להשתמש בצילום תרמי?

רבים אינם יודעים, כי צילום תרמי לאיתור  נזילות, מוגבל רק לעומק של מס' סנטימטרים, כך שצילום ספציפי זה, יתאים לתוך המבנה ולא מחוצה לו, כגון החצר. כאשר ישנה נזילה ממערכת הביוב, לא יהיה ניתן לחמם את המים וקשה יהיה לאתר את הנזילה באמצעות המצלמה התרמית. ישנם אינסטלטורים רבים, אשר מזהים מתי מדובר על נזילה ממערכת הביוב ולקוחות עדיין מתעקשים על צילום באמצעות מצלמה תרמית או במילים אחרות, צילום תרמי לאיתור נזילות. כאשר מדובר על משטח בטון או עץ, כמו פרקט, חיפוי שיש וכדומה, מצלמה תרמית לא תסייע לכם באיתור הנזילה, היות ולא ניתן יהיה לזהות את הטמפרטורה של המים במקרה זה.

 

לפעמים, רטיבות ונזילות, נגרמות מבעיות של איטום. מה שקורה במקרה של איטום לקוי, המים חודרים מהגג, המרפסות או המרתף ואז יופיעו כתמים על הקירות או בתקרה. המקצועיות של חברת האינסטלציה, משחקת כאן תפקיד חשוב, היות ובחינת השטח בעין מקצועית, תסייע במציאת מקור הרטיבות. ניתן למצוא את הבעיה באיטום, באמצעות מכשור נוסף, כמו הצפת המרזב באמצעות בלון מיוחד שיבחן את רמת הרטיבות ושימוש עם מצלמת פנים צנרת, כאשר באמצעותה, ניתן יהיה לשקף את מה שנעשה בצנרת עצמה ולקבל באמצעות מצלמות ייעודיות אלה, את המידע המדויק.

מצלמה תרמית מסייעת במגוון כשלים וליקויים בצנרת ובאיטום

השימוש עם טכנולוגיית צילום תרמי לאיתור נזילות, הוכיח את עצמו ומצלמה תרמית הינה אחד מהפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים ביותר. המצלמה מסייעת  לבחון את הפרשי הטמפרטורה, חוסכת לכם זמן וכסף ומונעת נזקים מצטברים. אם זיהיתם סימנם בבית או בבית העסק, כגון כתמי עובש ורטיבות, קילוף של צבע מהקירות או טיח, רצפות אשר שינו את גוונן, זה הזמן הנכון להזמין חברת אינסטלציה מובילה. היום, המצלמה התרמית, משמשת כלי חיוני או כלי עבודה מרכזי עבור הרבה חברות אינסטלציה וכן, אינסטלטורים פרטיים. טמפרטורה נמוכה של המים, תעיד  על נזילה, כך איש המקצוע, יוכל לדעת בוודאות מהיכן מקור הנזילה. אף אחד מאתנו, אינו אוהב לגלות סימנים בקירות או בתקרת ביתו. כולנו מודעים לכך, כי רטיבות גורמת לא רק נזק למבנה, כי אם גם לבריאות ולכן, חשוב להקדים ולהזמין איש מקצוע עם ציוד תרמי לאיתור נזילות בבית או בבית העסק.

 

נזילות במבנה, מהוות בעיות שגוררות אחריהן נזק רב. ברוב המקרים הנזילות אינן מראות לעין ולכן הן גם נקראות "נזילות סמויות". אחדד הסימנים של נזילות תחת במרצפות היא למשל חול רטוב אשר גורם לשקיעתן של המרצפות. גם ריקבון של משקופים ודלתות הבית ואפילו נזק שהוא החמור  מבין כולם כגון חלודה בברזל של יסודות המבנה. מי שאינו ממהר להזמין חברת אינסטלציה, אשר תבצע בתוך המבנה צילום תרמי לאיתור נזילות, רק יחמיר את הנזק ויסכן את בריאותו ואת בריאותם של בני הבית, כי רטיבות בקירות או ברצפות, יגרום לעובש וכן, מדובר על מחלות שמסכנות חיים, כגון מחלות של דרכי הנשימה. כאשר בעל מקצוע מגלה רטיבות במבנה, באמצעות פעולה כגון צילום תרמי לאיתור נזילות, הבנת מקור הרטיבות באופן מדויק ואז ניתן יהיה לבצע תיקון יסודי ומקצועי.  יש לציין, כי גם בתחום האיטום, ישנם מקומות שרק באמצעות צילום תרמי לגילוי נזילות, ניתן יהיה למצוא את הכשלים באיטום וניתן למצוא בעיות של רטיבות גם בגגות, קירות, בריכות שחייה, מאגרי מים ועוד.

 

ניתן יהיה לסרוק ולמפות אזורים שוני שסופגים רטיבות, מה שיאפשר, דיוק מרבי  וגילוי הבעיה וכן, דו"ח מפורט לגבי אופן ומיקום התיקון של אחד מהצינורות הפגומים או של בעיה באזור מדויק שבו יש כשל באיטום.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com