PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

שחרור סתימות

שחרור סתימות

זה ידוע, כי מערכת האינסטלציה והביוב הינן מהחשובות ביותר בכל בית, בית עסק, מוסד או מפעל איננו יכולים לתפקד ללא מים, היות ואנו משתמשים בהם לניקיון, לבישול, לכביסה מקלחות, שתייה ומה לא? אחת מהתקלות הנפוצות במערכת האינסטלציה היא סתימות. יש לקרוא לאינסטלאטור, כאשר הסתימה היא קשה ולא ניתן לפתוח אותה באמצעות כלים ביתיים, חומרים המיועדים לשחרור סתימות וכדומה המשמעות של המושג "סתימה" הינה שישנה הפרעה בזרימת המים כאשר המים אינם יכלים לעבור בצנרת בגלל מכשולים שונים. סתימות עשויות להיווצר  בכל צינור שבו עוברים מים אם במקלחת, בברז בצנרת ההשקיה בכיור המטבח באסלה ועוד. למשל אחת הסיבות הנפיצות שבגינן יש להזמין חברת אינסטלציה לביצוע שחרור סתימות, הינה התנהגות לא נכונה עם מערכת האינסטלציה והביוב, כאשר הכוונה היא להשלכת ניירות טואלט לאסלה, תחבושות היגייניות, טמפונים ועוד.

 

גם בכיור המטבח, עשויה להיווצר סתימה בגלל שאריות של קפה שחור , שמן שנשפך לכיור ועוד. יש להיזהר היות ואנו תמיד סבורים, כי מערכת הביב והאינסטלציה, הינן מערכות מאסיביות, אך האמת שזה כלל אינו נכון. מערכות אלה, למרות שהן מכילות צנרת חזקה העשויה מפלסטיק קשיח, ברזל או  צנרת ביוב העשויה מחומר חזק, המערכות הללו עשויות להתקלקל בקלות. שחרור סתימות, מומלץ שיתבצע באופן מקצועי באמצעות חברת אינסטלציה  שיש לה וותק וניסיון והיא יכולה למצוא בעיות נוספות כשאר היא אף מבצעת צילום צנרת באמצעות מצלמות משוכללות. זו ההזדמנות לבדוק אם ישנן תקלות נוספות במערכת האינסטלציה והביוב. יש לבצע בדיקה תקופתית של מערכת הביוב והאינסטלציה, היות ופעמים רבות, רובנו סבורים כי המערכת של המים והביוב, פועלת כתקנה, אך למעשה כבר מהווה בעיה ויום אחד, אנו מוצאים עצמנו מזמינים חברת אינסטלציה, בכדי שתבצע עבורנו שחרור סתימות.

ככל שהמבנה שלכם ישן יותר הסיכוי לסתימות רק גובר

זוהי גם עובדה שיש לדעת עליה. היות והבלאי בצנרת רק גובר, כאשר המבנה  והצנרת ישנים. לפעמים אין מנוס, כאשר אתם מזמינים שוב ושוב שירות כמו שחרור סתימות. במקרה זה, יש להחליף את תשתית המים והביוב על מנת לחיות באיכות חיים טובה יותר. השקעה זו, היא אמנם גבוהה, אבל שווה את התוצאות של שקט ואורח חיים ביתי תקין. ההוצאות על שחרור סתימות והחלפה של צינור או שניים, יכולות להיות גבוהות יותר מאשר החלפת כל התשתית עצמה. חסכו מעצמכם כאבי ראש מיותרים ואם מדובר על מבנה בן יותר מ-20 שנה, אשר מעולם לא הוחלפה בו תשתית מים וביוב, זה הזמן לשקול לגבי החלפת תשתית על מנת למנוע כל פעם תקלות שמשתקות את כל הבית ולהמתין לחברה שתבצע עבורכם שחרור סתימות בביוב.

 

לעיתים הסתימה נובעת משורשי עצים שחדרו למערכת הביוב, או פסולת של חומרי בנייה המקשה על מי הדלוחין לעבור באופן חלק. למעשה שחרור סתימות הצנרת, מהווה את התשתית המרכזית בביתנו. אם הצנרת או התשתית כולה של הצנרת של המים והביוב היא חדשה, הסיכוי לסתימה הינו אפסי. יש לציין, כי שחרור סתימות שנעשית באופן חובבני או חברה שהיא אינה בעלת ניסיון, עשויה להיות פעולה שתגרום יותר נזק מאשר תועלת. כאשר מדובר על שחרור סתימות סטנדרטיות, פעולה זו אורכת כרבע שעה. בעידן של היום, קיים מכשור משוכלל ומקצועי אשר יכול לזהות בעיות חמורות יותר במערכת הביוב ולפעמים יהיה צורך להחליף צינור או לנקות פסולת  בנייה שנותרה וגורמת לסתימה. אין למהר ולקרוא לחברת אינסטלציה, כי אם לנסות באמצעות מכשור ביתי פשוט וישן כמו פומפה, או לפתוח את הסיפון, אם הסתימה היא בכיור. אם פעולות אלה אינן מניבות תוצאות טובות, זה הזמם להזמין חברת אינסטלציה על מנת שתבצע עבורכם שחרור סתימות.

פתיחת סתימות מקצועית אורכת זמן קצר

היום לכל חברת אינסטלציה קיים המכשור המקצועי ביותר עבור שחרור סתימות.  יש לציין כי פעולה כגון שחרור סתימות, עשויה לארוך לא יותר מאשר 15  דקות. גם באמצעות מכשור משוכלל כגון מצלמות תרמיות וסיבים אופטיים, ניתן יהיה לדעת היכן הסתימה ואז פעולת שחרור סתימות מתבצעת בדיוק וביעילות. לפעמים יש צורך במשאית הנקראת ביובית שמחזיקה בשני צינורו גדולים ושני מכלים כאשר המכל הראשון נועד לאחסון פסולת הביוב שנשאבת ממערכת הביוב והמכל השני הוא זה שמכיל מים והצינור השני תפקידו הוא להסניק מים בצנרת על מנת לנקות אותה בלחץ רב של מים במידה וישנן שאריות שגרמו לסתימה בצנרת הביוב.  שימוש בביובית, נעשה רק כאשר הסתימה היא קשה. על מנת לדעת באיזו שיטה ניתן יהיה לבצע שחרור סתימות  מקצועי, חברת האינסטלציה  תאבחן היטב את הסתימה ותחליט כיצד היא תנקוט.

 

כאשר הסתימה היא בגלל שורשי ביוב, חברת האינסטלציה, תחדיר מצלמה רובוטית, אשר תוכל לאבחן בבירור היכן נמצאים השורשים בביוב ואף תוכל לחתוך את השורשים. חומר מיוחד מוחדר לשורשים שימנע מהם לצמוח שוב. יש לציין כי שחרור סתימות נחוץ לאורח חיים תקין בבית. כאשר מערכת הביוב אינה תקינה וישנה סתימה הבית אינו יכול לתפקד. לפעמים בעיות אלה עשויות להיווצר ברגעים הכי בלתי צפויים וללא כל הודעה מוקדמת. למשל בערב חג, בערב שבת או באמצע הלילה. אם ניתן להמתין עד הבוקר עדיף, היות והתעריף של שעות בלתי שגרתיות הינו כפול. אם אין ברירה ומדובר על בעיה תברואתית שמזיקה לסביבה, אין מנוס, כי אם להזמין חברת אינסטלציה המתמחה בעבודות כמו שחרור סתימות ביוב.

 

סתימה בצנרת הביוב מתגלה לאחר שנגרם נזק

יש לציין כי סתימת צנרת הביוב, מתגלה לאחר שמי שופכין כבר הצטברו וגרמו לנזק. סתימות אלה עשויות להתרחש בחלקם הגלוי של הצינורות אשר מחוברים לכלים הסניטרים כמו כיור, אסלה או בפתח הצנרת של הביוב אשר מתנקז דרך הרצפות בו בחלק הפנימי של מערכת האינסטלציה.  במקרים רבים, סתימה נגרמת בגלל חדירה של לכלוך, או שיער שחדר לפתח הניקוז אשר מגיע לביוב. לפעמים ניתן יהיה להצליח בפעולה של שחרור סתימות באמצעות מכשור כגון חוט תיל מיוחד למטרת שחרור סתימות , או פומפה, חומר  שפותח סתימות בכיור של המקלחת או המטבח ועוד. אם הבעיה חוזרת על עצמה, יש לקרוא לחברת אינסטלציה, אשר מתמחה עם שחרור סתימות באופן מקצועי. יש להימנע מהשלכת פסולת שאינה אורגנית לשירותים כמו תחבושות היגייניות, טמפונים, נייר טואלט, קסמי אוזניים, שיער ועוד. חומרים אלה שאינם קשורי למערכת הביוב, הם אלה שעשויים לגרום לסתימות באופן מידי.

 

יש למצוא חברת אינסטלציה, כזאת שתוכלו לסמוך עליה ולהזמין אותה לא רק בזמן קלות חמורות כי אם לתחזוקה ובדיקת אינסטלציה שיש לבצע אחת לשנה או שנתיים, תלוי במצב התשתיות וכן בגילן בדקו כי חברת האינסטלציה זמינה תמיד והכוונה היא בשעות או בימים לא שגרתיים, כאשר ישנה סתימה או נזילת מים כגון פיצוץ של צנרת וכדומה. אחד מבעלי המקצוע הדרושים הינו אינסטלטור אבל מומלץ כי תבחרו חברת אינסטלציה אשר מחזיקה גם בצוותים מיומנים, בביובית ובמכשור טכנולוגי יעיל ומשוכלל. אמנם קיימות חברות אינסטלציה רבות, אך יש לבחור את המתאימה ביותר תוך שיקול של וותק, חוות דעת טובות, המלצות, אזור המגורים ועוד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com