PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 PROVIEW

רטיבות

רטיבות

רטיבות באחד החללים בבית, זה אינו דבר נעים. תופעה זו הינה מסוכנת ועלולה להופיע בכל חדר. תופעה זו מתרחשת לרוב בימי החורף אבל רטיבות יכולה להופיע גם בכל מיני מקומות בדיר בבית או בבית העסק בכל ימות השנה אם צינור ישן נפגם או אם בשל תשתיות לקויות של מערכת המים. גם בלאי עושה את שלו ולכן, יש לשים לב ולבצע בדיקות תקופתיות על מנת לא לקבל הפתעות שעשויות לגרום גם להרס המבנה, גם להוצאות כספיות גדולות וגם לפגיעה בבריאות של כל בני הבית.  ישנן דרכים מקצועיות לטפל בבעיות רטיבות כגון שימוש במכשור משוכלל כגון מלחמות תרמיות ומכשור משוכלל אחר בהתאם לאזור ונגישות הנזילה. ניתן יהיה לזהות רטיבות בקירות של הבית אם באמצעות כתמי עובש או קילוף של צבע וטיח ריח חזק של מים עומדים ועוד. ההמלצה היא לא להמתין הרבה זמן כי אם להזמין מיד חברת אינסטלציה אשר מחזיקה בציוד משוכלל שתוך זמן קצר יוכל לזהות את הנזילה ואז יהיה ניתן לתקן את הנזילה כאשר יודעים מהיכן היא נובעת.

 

רטיבות מחלישה את מבנה הקיר וגורמת להיחלשותו, בית או דירה שיש בה רטיבות ערך הנכס ירד וחבל. אחד מליקויי הבניה הנפוצים והמסוכנים הינה רטיבות במבנה ולכן יש לטפל בהקדם בבעיה זו. בעיה רטיבות, עשויה להופיע במבנה חדש ולא רק במבנה ישן. כאשר אתם רוכשים דירה מקבלן, על אחריותו לתקן כל פגם לון אם מתגלה רטיבות בדירה חדשה, יש להזמין אינסטלטור אשר יוציא דו"ח מפורט מהמצלמה המשוכללת אשר תראה את הבעיה. לפעמים חוות דעת מהנדס בניי שקבילה בבית המשפט עשויה להות ראיה נגד הקבלן אשר במקרים מסוימים מסרב לשלם פיצוי לרוכש בבדיקת רטיבות בעלי המקצוע יגלו מהר את המקור והתיקון יהיה קל יותר באשר כבר יודעים מה הבעיה או המקור להיווצרות רטיבות בחללים מסוימים במבנה.

גם פגמים באיטום הגג יוצרים בעיית רטיבות בתוך המבנה

יש לציין, כי בעיית איטום כגון כשלים באיטום הגג עשויים לגרום למצב של רטיבות החודרת לקירות ותקרות הבית. המים מתפשטים לכל מיני חללים בבית ולכן רק בדיקה מקצועי באמצעות מכשור משוכלל כגון מצלמה תרמית איכותית ניתן יהיה למצוא את הבעיה אם מדובר באיטום או אם בנזילה מצנרת התשתי של המים. בדיקה זו מסייעת לחיסכון רב כסף ופחות בעיות בבית כגון שבירה של חלק גדול מהקירות על מנת למצוא את הבעיה ולתקן אותה. הדיוק בבדיקה זו, מקנה לאינסטלטור לחצוב רק חלק קטן בקיר בכדי להחליף צנרת פגומה מה שלא ניתן היה לפני שנים כאשר טכנולוגיה זו לא הייתה עדיין בנמצא אם מדובר בנזילה של דירה הנמצאת בבניין מגורים ומדובר על נזילה המגיע מהגג על וועד הבית לדאוג ולטפל בתקלה. גם צנרת ההסקה המשותפת הנמצאת בבניין מגורים יכולה לגרום לרטיבות בקירות של כמה דירות בניין. במקרה זה גם על וועד הבית של הבניין לתקן תקלה זו.

 

אם מרפסת השכן אינה אטומה המים יכולים לחדור לדירה הנמצאת תחת אותה דירה שיש בה נזילה מהמרפסת. במקרה זה על השכן לתקן את בעיית נזילה שממנה נותרה רטיבות. כאשר מזמינים חברת אינסטלציה יש להכין חוות דעת מודפסת כגון פירוט התקלה ותיקון הנזק כגון האומדן וכדומה. את הבדיקה לגילוי מקור הרטיבות יש לבצע בדיוק רב היות וכאשר אנו מטילים את האחריות על השכן יש לנהוג כלפיהם במשנה זהירת אחרת נצטרך לשלם על עלויות הבדיקה שבוצעו באמצעותם. תיקון מליקויי רטיבות, מצריך שיתוף פעולה ורצון טוב של שני הצדדים כך שפנייה אשר מסתמכת על בדיקה מדויקת ואמינה יכולה לסייע לרצון של אחד מהצדדים ולשתף פעולה. בדיקות מקדימות יסייעו לאיתור של רטיבות ונזילה. יש לפתור את הבעיה בדרכי נועם כאשר מדובר על נזילה הנובעת מדירת השכנים הנמצאת בבניין מגורים משותף.

ביטוח מבנה יוריד הרבה מההוצאות הכרוכות בתיקון רטיבות בנכס

רבים מבעלי דירות ובתים נטלו משכנתא, מה שמחייב אותם לבצע ביטוח מבנה. במקרה זה, אם קיימת רטיבות אשר נובעת מנזילה יש לפנות לביטוח על מנת שתוכלו להשתתף בהוצאות הבדיקה והתיקון באופן חלקי מה שיחסוך לכם כסף רב. שיעול, כאבי גרון וזיהום בדרכי הנשימה, זה רק חלק מנזקי עובש הנגרם עקב רטיבות ולכן, יש לפעול בהקדם ולהזמין חברת אינסטלציה מקצועית על מנת שניתן יהיה לטפל באיתור ובתיקון מהר ככל שניתן גם פטריות וחיידקים רבים מצטברים. הנבגים הינם חלקיקים קטנים הנמצאים באוויר שאנו נושמים, כאשר קיימת רטיבות בבית  אשר גורמת לעובש. קיימים כמה כלים שניתן באמצעותם לבדוק נזילות וכן כמובן רטיבות בקירות הפנימיים של הבית. יש לקבל תמונה מלאה כגון איסוף פרמגנטי של הרטיבות, ממש כמו אבחון רפואי יש לראות את חתך הרטיבות בבניין ובמיוחד את מיקום הרטיבות בדירה, יש לקבל את התמונה המלאה על סביבת התקלה אשר ממנה נוצרת רטיבות.

 

איתור ותיקון התקלה של רטיבות הם פרמטר חשוב ובמיוחד אם מדובר ברטיבות הנמצאת תחת הרצפות של הבית או הדירה. עובר זמן רב עד שמופיע התקלה ואתם שמים אליה לב. יש לדאוג לייבוש האזורים ברטובים. יש לשים לב כי לא תישאר רטיבות של מים כלואים גם   לאחר הטיפול ולכן ייבוש  האזורים הינו הכרחי למטרה זו.עליכם לדעת כי רטיבות עולה דרך קירות המבנה מה שנקרא בשפה המקצועית "רטיבות קפילארית". רטיבות ו עשויה להגיע לכל מקום גם לארונות המטבח לגרימת התנפחות של משקופי הבית וכן פגיעה באריחי הדירה נזק לקירות הפנימיים והחיצוניים בנכס ועוד.  יש לדעת כי ככל שתמצאו את התקלה מאוחר וכן התיקון יאחר להגיע כך הנזק יהיה רב יותר ובהתאם ההוצאות הכספיות יהיו גבוהות מאוד.

איתור  רטיבות בכל קירות ורצפות הנכס

באמצעות מצלמת איתור נזילות  אשר פועלת על גלי אינפרא אדום ניתן יהיה לזהות נזילות בקירות הפנימיים של המבנה וכן תחת רצפות המבנה.למשל איתור של נזילה סמויה הינה מורכבת יותר משום שלא קיימים סימנים עדיין למרות שכן קיים חשד בקרב בעלי הנכס.ישנם מכשירים משוכללים אשר באמצעותם ניתן אפילו להוציא דו"ח מסודר הכולל הדפסים ותמונות של האזור הפגוע בתשתית המים. איתור רטיבות ונזילות באמצעות מכשור תרמי מהווה פתרון נהדר גם אם מקור הנזילה אינו ידוע. מדובר במינימום הרס ומקסימום בחיסכון הכספי שלכם באיתור ותיקון רטיבות. מדובר על מניעת הס מצטבר בתיקון עצמו של בעיית רטיבות.

 

ישנן רטיבויות המגיעות מהמרתף שהוא מקור פורענות למצב של רטיבות בקירות. יש לבדוק את איטום הקירות החיצוניים היות וזו בעיה די נפוצה למי שיש לו בית עם מרתף גם הצנרת אשר עוברת בקיר עשויה להיות הבעיה שבגנה קיימת רטיבות בבית. פיצוץ של צנרת יגרום למעבר של מים מהקיר לתוך המבנה. כלים טכנולוגיים משוכללים אשר עומדים ברשותן של חברות אינסטלציה מובילות יגרום לכך כי בתוך זמן קצר תיפטר הבעיה. תוכלו לבקש בדיקת רטיבות בבת וכאשר תהיינה התוצאות, תוכלו לבקש 4 הצעות נמיר מחברו שונות כך שתהה לכם האינדיקציה הנכונה הן מבחינת המחיר התיקון וכמובן האמינות והיחס של החברה ללקוחותיה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com