PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

רטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה

אם גם אתם סובלים מבעיות כמו רטיבות בתקרה, לבטח אתם חוששים לנזק במבנה ולבריאותכם. היווצרות של עובש וטחב, גורמת לבעיות שונות אם בדרכי הנשימה ואלרגיות שונות. חדירת רטיבות בתקרה, עשויה להיווצר בגלל איטום כושל או איטום ישן שלא חודש.אם מדובר בבניין מגורים משותף, רטיבות בתקרה, יכולה להיגרם מדירה שנמצאת מעליכם, כאשר ישנה בעיה בצנרת של רצפת השכן והרטיבות מגיעה לדירתכם. באמצעות בדיקה עם מצלמה תרמית, ניתן יהיה לזהות את התקלה, כאשר תקבלו דו"ח מסודר, אשר מראה מה מהות התקלה ומה יש לתקן או להחליף.

 

יש לטפל מוקדם ככל הניתן בבעיה כמו רטיבות בתקרה ולסדר את הרטיבות באמצעות הזמנת חברת אינסטלציה. אם מדובר על דירה, הנזק ישולם ע"י השכן שגר מעליכם, היו וקרוב לוודאי כי זו הבעיה. כאשר מדובר בקומה אחרונה של בניין משותף, ההוצאה של תיקון הנזילה בגג, תהיה של כל השכנים יחד וככל הנראה מדובר באיטום חדש של האיטום, או של תיקון כשלים באיטום. אם הבית הוא בית בודד, יש לפנות לחברת איטום, אשר תוכל לתקן את הבעיה באמצעות איטום מתאים. בכל מקרה כאשר ישנה רטיבות בתקרה, יש להזמין חברת אינסטלציה שרק באמצעות מכשור משוכלל תעלה על הבעיה ואם הבעיה היא כאמור באיטום. החברה תמליץ לכם על חברת איטום אמינה שתסדר את הגג.

 

לפני בוא החורף בדקו את גג הבניין או הבית. 

זו האפשרות הנכונה ביותר עבור מי ש עשוי לסבול מנזילה בגג אשר מגיעה למצב של רטיבות בתקרה. לפעמים המרזבים סתומים ואין למים לאן לצאת, או שעברו מספיק שנים ויש לבצע איטם מחדש. יש לציין כי מים המחלחלים מאזור התקרה, עשויים לגרום לחלודה בצנרת הקיימת, היחלשות החומר בתקרה עצמה. ברגע שהבחנת בפטרייה כאשר הכתם הוא כבר כהה, יש לנקות אותו באמצעות חומר מיוחד נגד עובש ופטריות המכיל כלור. טיפול בפטרייה הנראית באזור התקרה, יש לנקות ר לאחר התיקון עצמו. לאחרונה נוספה בדיקה משוכללת של סריקת ווידיאו, כאשר בדיקה זו נעשית באמצעות צילום צבעוני וסאונד איכותי על מנת לאתר פגמים שנגרמו בתקרה כתוצאה מרטיבות.

 

רק מומחים  מקצועיים, יכולים לבצע בדיקת רטיבות בתקרה ולכן, מוטב להזמין חברה מקצועית וותיקה ששמה הולך לפניה. מדובר על נזק של ממש, היות ובהתחלה נראים כתמים צהובים-חומים ולפעמים מגיעים למצב שהו יש להניח דלי. ההתפתחות של נזק במבנה הוא ממשי. יש לאתר את בעיית רטיבות בתקרה ולטפל בה מיד. המבנה מקבל קורוזיה ומחליש את יסודות המבנה, היות ומים מטבעם לחלחל. תקרה רטובה שאינה מטופלת כראוי, עשויה להיות מסוכנת מאוד לדיירי המבנה. המים מחלחלים למערכת החשמל וישנה סכנה ממשית נוספת- התחשמלות. גם קצר ושריפה עשויים לקרות כאשר ישנה רטיבות בתקרה. יש לציין כי המים יורדים מלמעלה למטה ולכן, מטבח עשוי להיהרס, במיוחד הארונות הנמצאים בצמוד לקיר, מה שיגרום לנזק ממשי וגבוה.

 

נזק גם לריצוף ולרכוש הבית עקב רטיבות בתקרה

מלבד נזקים שיש בהם מן הסכנה ,נזקי רטיבות בתקרה, טומנים בחובם גם נזקי רכוש ואסתטיקה, כמו רצפות שהחליפו גוון הנכס יכול לפתח סדקים בקירות ,רצפת פרקט עשויה להיהרס בשל הנפיחות מהמים. העלויות רק תעלינה אם לא תטפלו בזמן בנזקי רטיבות בתקרה. המשימה של גילוי רטיבות בתקרה, הפכה לפשוטה יותר, היות ולפני שנים רבות, כאשר המכשור המשוכלל לגילוי נזילות ורטיבות עדיין לא הומצא, היו צריכים לעבוד קשה יותר, על מנת למצוא אותה. היום זה הרבה יותר קל, הן לצוות האינסטלציה והן ללקוחות המעוניינים לאתר ולתקן רטיבות בתקרה לחברות אינסטלציה, קיימים מכשירים שונים כאשר הם מתאימים כל מכשיר לגילוי נזילה באזורים שונים ולכן, התוצאות מדויקות והתיקון נעשה במהרה ועל הצד הטוב ביותר. 

 

לאחר שמקום הנזילה אותר, על הצוות לייבש היטב את התקרה באופן יסודי ולתקן את התקלה ניתן יהיה לתקן את נזקי הרטיבות בתקרה, אך אם הנזק הוא גדול, יש לבצע עבודה מורכבת יותר. לרוב, תבחינו תחילה בכתם. במידה ואתם גרים בבניין מגורים, ייתכן כי הנזילה מהדירה של השכן, כך שיש לבדוק עימו את התקלה. גם דוד שמש שנוזל, יכול לגרום לסימנים של רטיבות בתקרה . יש לקחת בחשבון, כי הרטיבות בתקרה לא תיעלם כבר לאחר התיקון, היות וייתכן שיעברו כמה ימים והכול תלוי בעונה של השנה(אם מדובר בקיץ הרטיבות תיעלם מהר יותר). יש להמתין עם תיקוני הצבע בתקרה עד  לייבוש המלא. 

 

חפשו את מקור הרטיבות בגג באופן יסודי ומקצועי

ישנם מקרים רבים שבהם לקוחות מעוניינים למנוע הוצאה כספית גבוהה, כאשר הם מאתרים את אזור הרטיבות בתקרה ומבצעים תיקון מקומי. בכל המקרים, תיקון זה מחזיק מעמד לתקופה מאוד קצרה ועוד הוצאה כספית מיותרת. זה ידוע כי פירוק של ריצוף מהגג או התקנת איטום חדש כרוכים בכסף רב יש לקחת בחשבון, כי ניסיונות של הבאת בעל מקצוע זול שאינו מיומן, רק יגדילו את ההוצאות, היות ובסופו של דבר, ניסיונות אלה, רק יובילו לכישלון .יש לדעת, כי מים יורדים ממקום גבוה למקום נמוך בגג למשל בצמוד למרזב. אם ישנו ליקוי או כשל באיטום, המים יגלשו תחת השכבה של האיטום עד לאזור היציקה ויחלחלו ישירות לתקרת המבנה.

 

המים נספגים ביציקת הבטון ויכולים לחדור דרך הקירות ומבעד לסדקים או איפה שיציקה חתוכה או קדוחה או במקום אשר בו היציקה מסתיימת. רטיבות בתקרה במקרה זה, לא תיראה בכל שטח התקרה, כי אם באזור הנמצא בסמוך למרזב. במקרים רבים, התופעה של רטיבות בתקרה במפגש בין התקרה לקירות, נגרמת מכמה גורמים ואין זה מעיד בהכרח על כשל באיטום הגג או באיטום תחת הרצפות, היות ובמקרים אחרים, כאשר ישנו סדק בקיר חיצוני של המבנה , המים יחלחלו משם. גם בניה לקויה, היא גורם מספיק למצב כמו רטיבות בתקרה, היות וסדקים בקירות חיצוניים יכולים בהחלט להעיד על בניה לקויה. קחו בחשבון, כי בעיה של רטיבות בתקרה, יכולה להגיע גם לשקעים של החשמל . 

 

סרטון טרמוגרפי יראה בזמן אמת מהיכן מגיעה הרטיבות בתקרה

ניתן לאתר באופן מדויק את הרטיבות בתקרה באמצעות סרטון טרמוגרפי אשר יבוצע בזמן אמת, למשל כאשר יורד גשם. ייתכן מצב שהנזילה היא קטנה ובגלל זה היא ה קשה לאיתור. יש לציין, כי ככל שהשטח יהיה יותר רטוב, כך זה יקשה יותר לאתר את מקור רטיבות בתקרה וזו הסיבה כי אין בצע בדיקת הצפה על משטחים מרוצפים, היות והנזק יהיה גדול יותר מהתועלת. ישנן חברות אינסטלציה בעלות וותק רב וניסיון עשיר בכל הקשור אל רטיבות בתקרה. יש למצוא את החברה, אשר מתמחה בתופעה זו ולהגיע לפתרון המקצועי והיעיל ביותר ולמנוע נזקים למבנה. יש לציין כי תיקון רטיבות בתקרה, תוכל להתצע רק לאחר ייבושה, מה שאומר שיש להמתין רק כאשר מזג האוויר חם כמו בעונת הקיץ.

 

כתמי רטיבות בתקרה, יגרמו לקילוף הצבע והטיח, פטריות ועובש וחלל הבית כבר מתחיל להיות מסוכן לבריאות. התיקון של רטיבות בתקרה, נעשה בשלבים ויש לגרד את הטיח ולהתחיל לצבוע מחדש את התקרה בכמה שכבות. יש לתת לצוות השייך לחברת אינסטלציה מקצועית לפתור לכם את הבעיה ואתם תיהנו משקט נפשי למשך שנים רבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com