PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

רטיבות ברצפה

רטיבות ברצפה

אם לא הקפדתם על איטום טוב בחדר הרחצה או ששמא התפוצץ לכם צינור, שימו לב לטפל בבעיה, היות והנזק יכול להיות רב. למשל רטיבות ברצפה. מצב זה נוצר כאשר מים כלואים ברצפה. בגלל שהמים לא יכולים להתאדות דרך הרצפה הם נספגים בטיח, מטפסים על הקירות וגורמים לרטיבות גם בקירות ובמשקופים. בעיה זו נפוצה במבנים ישנים במיוחד כאשר צנרת המים מיוצרת מברזל והיא מלאה באבנית. לחץ מים גורם לאבן לפרוץ מצנרת הברזל במקומות שונים ולמים להתפשט תחת הריצוף. בגלל תחזוקה נמוכה או בלאי גבוה. גם דירה חדשה אינה מבטיחה שתקבלו דירה ללא ליקויים. ישנן דירות רבות, אשר יש בהן ליקויי בניה רבים ובמקרים אלה, יש לפנות לקבלן. גם למי שיש בביתו חימום תת רצפתי, ישנן בעיות ידועות של רטיבות ברצפה.

 

יש סימנים שונים שמראים על רטיבות ברצפה, ויש לבדוק באמצעות בדיקות  באמצעות ציוד משוכלל, אשר יראה כי אכן קיימת רטיבות ברצפה ומהיכן היא נובעת. למשל רצפות זזות, שינוי גוון הרצפות וסימנים נוספים, יכולים להעיד על רטיבות ברצפה.  באמצעות מד רטיבות מיוחד, ניתן יהיה לזהות רטיבות ברצפה, לגלות את צינור המים שהתפוצץ ואז לתקן אותו באמצעות החלפה של צינור חדש. גם תקלות בצנרת בגלל צנרת שהורכבה באופן רשלני, עשויה לגרום לבעיית רטיבות ברצפה. יש לציין  כי בדירות יכולות להיות בעיות של רטיבות ברצפה, אשר עשויה לגרום לנזקים בדירות השכנים, מה שיעלה לכם כסף רב, אם לא תקפידו לתקן בזמן את הבעיה. שימו לב גם לגבי קצרים במערכת החשמל, אם למשל ישנה נזילה קאפילרית אשר נראית בפאנלים של הקירות

 

שימו לב לאיטום נכון בחדרי הרחצה

כל שנתיים שלוש, יש לשים לב לאיטום בחדר הרחצה, היות ומים שחודרים גורמים כאמור אם  רטיבות ברצפה הוזנחה.  יש לייבש היטב את החול תחת הרצפות, על מנת לא לגרום לעובש. אם יש לכם פרקטים תצטרכו להחליף את הפרקט מחדש. חברת אינסטלציה לאחר שתאתר את הרטיבות ברצפות ותתקן א הבעיה, תשתמש עם ציוד מיוחד לייבוש של עיבוי ואידוי מים. ישנם מכשירים אשר סופגים לחות.  החיסרון בשיטה זו שהייבוש עשוי לקחת כמה שבועות. יש לדעת כי ייבוש נכון ומקצועי לאחר תיקון של רטיבות ברצפות, ימנע רטיבות גם בקירות וקילוף של צבע וטיח וכן, נזקים למבנה עצמו. רק באמצעות בדיקה מקצועית ונכונה, ניתן יהיה לדעת מה הבעיה תחת הרצפות ולפתור אותה על הצד הטוב ביותר.  היתרון של השיטה החדשה של גילוי רטיבות  ברצפה ותיקון הבעיה היא שאין צורך לפרק רצפות.

 

תמיד נשאלת השאלה, מתי יש לבצע איתור רטיבות ברצפה? התשובה של הרבה אנשים בארץ תהיה כאשר ישנם סימנים שמראים כי ישנה רטיבות או בעיה בצנרת שנמצאת תחת הרצפות. זוהי טעות לחשוב כך היות וייתכן כי נגרם נזק רב. אם הבחנתם כבר בכתמים גדולים של מים . זו כבר רטיבות ברצפה שהיא בשלב מתקדם. על מנת  להקדים תרופה למכה, יש לבצע בדיקה תקופתית של רטיבות ברצפה. יש לציין, כי אמנם רטיבות ברצפה, הסיכויים הם רבים יותר אם מדובר על מבנה ישן, אך במקרים רבים, קבלנים מתרשלים בעבודתם, כאשר הם שוכרים כוח עבודה זול ואז ישנה רטיבות ברצפה שיש לתקן מיד. במקרי רבים של הזנחת רטיבות ברצפה, הנזקים לתשתיות ולמבנה כבר נגרמו והעלות תהיה יקרה.

 

בדיקות למצע תת  רצפתי 

אם נתקלתם בבעיית רטיבות ברצפה במבנה שלכם, אסור להסתפק בתיקון של הנזילה, כי אכן תתבצע בדיקת רטיבות למצע תת רצפתי באמצעות חברת אינסטלציה מקצועית וותיקה שיש עליה הרבה המלצות. שימוש עם מצלמה תרמית, יכול לגלות רטיבות ברצפה ומה מקורה של רטיבות זו. למשל הפרשי הטמפרטורות ברצפה, מעידים כי ישנה רטיבות ברצפה שנובעת מנזילה בצינור, או סיבות נוספות אחרות שמתגלות באמצעות ציוד תרמי משוכלל. הבדיקה נעשית בשיטה נוספת, כגון קדיחת חור במקום נסתר ברצפת הבית, לוקחים דגימה של המצע התת רצפתי\ תכולת המים תחת הרצפות יכולים לגרום להחלטה מה הצעדים הבאים שיש לנקוט על מנת לתקן את הרטיבות שהיא תת רצפתית.אם נשפכים מים מעל הרצפות, המים יתייבשו בעצמם, אבל אם מדובר על רטיבות ברצפה, הבעיה היא מורכבת יותר והיא נמצאת תחת הרצפות. מים שנמצאים מתחת לבטון חודרים לעומק ויש לבצע תיקון וייבוש. אין צורך לעקור את כל הרצפות או להחליף את החול שהוא זה שמשמש מצע. ניתן להשתמש בטכנולוגיה חדשה, על מנת לייבש את הרטיבות הנמצאת תחת הרצפות. מדובר בחיסכון כספי רב, אם משתמשים נכון בציוד משוכלל, מה שחוסך זמן ולבטח שיחסוך לכם כסף רב.

 

רטיבות ברצפה יכולה לקרות גם במבנים ישנים אך גם במבנים חדשים

חברו אינסטלציה, בודקות היטב את הלחות תחת הרצפות וכן מבצעת קידוח באזורים השונים שהם אינם גלויים לעין. ניתן יהיה להגיע באמצעות פעולה זו למצע תחת הרצפות, לקחת דגימה ולשלוח אותה למעבדה מיוחדת, על מנת לבדוק את רמת הלחות.לרוב הבעיה של רטיבות ברצפה, נובעת מצנרת לקויה או סדוקה. אחד מהאתגרים הידועים של חברת אינסטלציה היא למצוא את מקור רטיבות ברצפה. היום כבר קיימים כלים מתקדמים למציאת התקלה באופן מדויק ובזמן קצר. אמנם רטיבות ברצפה, אופיינית לבתים או דירות ישנות, אבל תתפלאו כי גם במבנים שינים ישנה בעיה מסוג זה.סימנים של רטיבות ברצפה הם מרצפת שזזה מהמקום או מתנדנדת, רטיבות באזור של הפאנלים או שכן שמתלונן כי ישנה אצלו רטיבות בתקרה שככל הנראה מגיעה מהדירה שלמעלה. ישנם מקרים שניתן להחליף חלק מצנרת המים, אבל ישנם מקרים אשר בהם יש להחליף את כל הצנרת של המים. מדובר על עבודה די מורכבת.

 

יש לפנות אל חברות אינסטלציה שמתמחות שנים בבעיה של רטיבות ברצפה. זו האפשרות הטובה ביותר על מנת לפתור את התקלה על הצד הטוב והמקצועי ביותר. בתי קרקע למשל, יכולה להיווצר בהם בעיית רטיבות ברצפה, כאשר הבעיה נובעת מחוץ לבית, כגון מים שנאגרו בקרקע וחודרים תחת   בכל מקרה, לאחר התיקון, יש לייבש את הרצפות היטב. רטיבות כלואה, היא זו שאינה מטופלת בזמן. המצב יחמיר ככל שיעבור הזמן. ניתן לראות כיצד טיח מתפורר, הטיח מתפורר, המשקופים נהרסים ועוד. יש להיות תמיד ערניים לכל מה שקורה בבית, כך שתמיד כאשר אתם עם האצבע על הדופק, תוכלו לקלוט בזמן רטיבות ברצפה.ישנם סימנים נוספים אשר מעידים כי קיימת רטיבות ברצפה. למשל חשבון מים מנופח, טחב או ריח של עובש, עיבוי של מים שאינו מוסבר בצד הפנימי של חלונות, כתמי רטיבות על הריצוף עצמו או בתקרה של הקרקע. ברגע שהבחנתם באחד מהסימנים הללו, הזמינו מיד חברת אינסטלציה שמתמחה בתשתיות מים וביוב, הכולל גם רטיבות ברצפה. פרוטימטר הוא מכשיר משוכלל לבדיקת רטיבות ברצפה. מכשיר זה הוא בעצם מד לחות. לפעמים, כאשר ישנה הצפת מים, בדיקה זו היא חיונית על מנת לדעת, אם מדובר על מים שחדרו כתוצאה מההצפה, או שהלחות תחת הרצפות היא בגלל פיצוץ בצנרת המים. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com