PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

רטיבות בקיר

רטיבות בקיר

קיימים גורמים שונים של רטיבות בקיר, למשל איטום לא נכון, צנרת סדוקה או ישנה ועוד. ישנם כמה סוגים של רטיבות בקיר, למשל כאלה שנמצאות סמוך לכניסת המבנה, היעדר מעצור מים תחת הריצוף של הבית ואז הרטיבות תגיע לקירות הבית כלפי מעלה,מה שנקרא בשפה המקצועית "רטיבות קפילארית". לפעמים הבעיה של הרטיבות, נראית בצד הפנימי של קירות המעטפת של הבית שצמודים לגינה. לפעמים מים מהגינה מגיעים מהשבילים דרך הבטון לתוך הבית. כאשר לא קיים חומר איטום בקורות של הקשר והיסוד, אשר מקיפות את הבית ומהוות בעצם את הבסיס לרצפה. גם פגמים וכשלים באיטום הגג, כשאר מי גשמים חודרים לקירות הבית, מהווים מקור של בעיית רטיבות בקיר. גם ממערכת הסקה משותפת בבניין מגורים, ייתכנו נזילות שיגרמו למצב של רטיבות בקיר. במידה והנזילה היא מדירת השכן, על השכן לתקן את הנזקים שנגרמו בדירה שמתחת לדירה שממנה נבעה הנזילה.

 

מומחה בעל מכשור טכנולוגי משוכלל, יוכל בתוך זמן די קצר, לגלות את מקורה של רטיבות בקיר. לפעמים ישנם אנשים שרוכשים דירות חדשות מקבלן ולאחר תקופה של כמה חודשים, מתגלה רטיבות בקירות. יש להזמין חברת אינסטלציה שחוות הדעת שלה קבילה בבית המשפט, כאשר הגילוי של נזילת המים, נעשית באמצעות מצלמה לאיתור נזילות מים, כאשר  המצלמה מדפיסה דו"ח שבו כתוב בפירוט מלא, לגבי מקור הנזילה. ניתן להראות את הדו"ח לקבלן ואם הוא מסרב לתקן את הבעיה, ניתן יהיה לתבוע אותו בביהמ"ש.

 נזילה ורטיבות בקירות הבית או הדירה בשל צנרת פגומה

צנרת מים בזמנו, הייתה עשויה ממתכת, כך שהנטייה של צנרת זו להיסדק היא גבוהה. לאחר שנים, קיימת קורוזיה בחיבורים שבין מתאם הנחושת לבין הצינורות. הדרך היחידה לאתר את הנזילה, היא חיפוש של סימני רטיבות בקירות שיכולים להעיד על נזילת מים לפעמים לחץ לא תקין של מים, יכול להעיד על נזילה. לרוב, מדובר על מערכת של צנרת מים ישנה. יש לערוך בדיקה, באמצעות חברת אינסטלציה אמינה אשר באמצעות מכשור משוכלל, ידע וניסיון עשיר בתחום, תוכל למצוא את מקור רטיבות בקירות. מומלץ להיות ערניים ולחפש עובש מאחורי הרהיטים בבית, כתמים של רטיבות בקירות, פטריות או עובש. יש לשים לב גם לתקרה, היות וישנם מקרים אשר הנזילה נובעת גם מאזור התקרה או בחיבור של הקיר עם התקרה.  לפעמים נזילות שגורמות לרטיבות בקירות, יכולות להיות מבעיה פשוטה כגון נזילה של צינור ברז המים של מכונת הכביסה, נזילה מצינור של דוד השמש וכדומה.

 

לפעמים מים שגורמת למצב של רטיבות בקירות, יכולים להגיע מהגג, מקיר חיצוני או מצינור הראשי של המים. על מנת לא לנחש ולהתחיל לחפש, כשאר אינכם אינסטלטורים, יש להזמין חברת אינסטלציה שמחזיקה במכשור מיוחד ומאתרת את בעיית הנזילה ואף דואגת לתיקונה. ההמלצה היא חוות דעת מדויקת, אשר מודפסת באמצעות המצלמה, כשאר חוות דעת זו, תכלול תמונות אשר יצביעו על הנזקים ואומדן הנזק. ישנם אנשים שיש להם ביטוח מבנה ולכן חוות דעת זו, יש לשלוח לחברת הביטוח או שחברת הביטוח עצמה, שולחת מומחים מטעמה, אשר יזהו את מקור רטיבות בקירות ואף יתקנו את הנזילה. יש לייבש את הקירות, כך שניתן יהיה לעבוד גם בחיפוש הנזילה וגם לאחר התיקון.

בדיקת הרטיבות בקירות באמצעות מד לחות

ישנם קירות רטובים שלמים או קירות לחים וכן קירות קרים. כל אחד מאתנו יכול לזהות רטיבות בקירות, כאשר היא כבר קיימת והיא אינה סמויה. יש למצוא את הבעיה כאשר החיפוש נעשה לעומק. יש לבצע תכנית שלמה של חיפוש רטיבות בקירות, ייבוש הקירות ולבסוף תיקון הנזילה. ייתכן כי יהיה קיים הצורך, לחצוב מעט בקיר, אך חברות אינסטלציה רבות, מתקנות ואפילו סוגרות את החלק הקטן אשר נחצב בקיר, כך שהתיקון יהיה מושלם, הן ברמה המקצועית והן מבחינת האסתטיקה של הקירות. יש למצוא תחילה את האזורים הלחים. אם מדובר על רטיבות בקיר פנימי בבית הנמצא בקומת קרקע, רוב הסיכויים שמדובר מדליפה במערכת המים שלכם, או בשל צינור ראשי אשר מחובר לנכס של השכנים שלכם. לרוב, חברות אינסטלציה מיומנות ואמינות, בוחנות את המקור לרטיבות, אם היא נובעת מהביוב, מצינור שהתפוצץ, או מבעיות של כשלים באיטום. כשאר מדובר על רטיבות בקירות בחלקם התחתון, זו בעיה ידועה של לחות עולה. זה למעשה המקום שהמים הנמצאים תחת ביתכם, עולים באמצעות הלבנים ויוצרים לחות בקירות, כאשר כבר נראים כתמים לחים או רטובים. יש לציין, כי אזורים לחים יכולים להיות בכתמים צהובים או חומים. דבר זה, מעיד על צמיחת עובש, כאשר כתמים אלה הופכים לכהים יותר כמו כתמי עובש שחורים. אם מדובר על רטיבות בקירות הפנימיים, ייתכן ורטיבות זו נובעת דווקא מהשטח של הגג או מהחלק התחתון. ישנם מקרים בכל זאת, שהלחות מגיעה מהקירות עצמם.

היו ערניים למצב הקירות שלכם בבית

יש לדעת, כי תחזוקה של מערכת מים הינה עבודה רצינית והזמנה של בעלי מקצוע בתחום האינסטלציה הינה הכרחית לשימור של מבנה תקין. מים פוגעים באופן קטלני במבנה ולכן, כשאר אתם מבחינים שיש רטיבות בקירות, אל לכם להתמהמה ומהרו להזמין חברה מקצועית ואמינה שהיא בעלת וותק של שנים באינסטלציה. יש לעבוד ביעילות ובמהירות, בכדי לאתר נזילות מים בבית או בעסק. השלב הראשון הינו זיהוי הנזילה אשר ממנה יש רטיבות בקירות. כשר הנזילה תאותר, יש לייבש את הקירות שבהם יש סימני נזילה וכן, רטיבות בקירות ואז להתחיל לתקן את הבעיה.

 

איטום יכולה להיות בעיה נוספת ולכן, איטום מקצועי ויעיל יחזיק למשך שנים רבות ומעניק חיזוק משמעותי לצנרת המים. כאשר מתבצעת עבודת איטום, יש להשתמש עם חומרים שהם עמידים למים וכן, המצלמה התרמית תיתן מידע מדויק. בעל המקצוע, יגיע למקור הנזילה המדויק ויוודא כי אין יותר נזילה לאחר התיקון או האיטום כאשר חברת האינסטלציה, מאתר את הנזילה או רטיבות בקירות, באמצעות מצלמה תרמית, מכשיר יעל זה, חודר ומצלם מבעד לקירות, כך שניתן לראות אם קיימת נזילת מים גם מבעד לטיח ולצבע. שינוי טמפרטורה מזעריים, יראו היכן ממוקמת הנזילה. ניתן להבחין גם בסדקים נוספים עשויים לגרום למצב של רטיבות בקירות גם בעתיד, כך שתוכלו לגרום לאיתור הבעיה שעשויה להחמיר, תוך כדי הבדיקה עצמה באמצעות מצלמה תרמית.

רטיבות הקירות או התקרות נראית בימי החורף

ישנם הרבה דיירים בארץ, שבזמן החורף, שמו לב כי הקירות או התקרות, מראות סימני רטיבות. הבעיה היא שהנטייה של אנשים רבים היא להמתין ולא לטפל בתופעת רטיבות בקירות מיד. דבר זה, רק יחמיר את הנזק. הסברה היא שבעת הגשמים, קשה יהיה לתקן את הבעיה ולתקן את הקירות, כי אם להניח להם להתייבש בתקופת האביב והקיץ. ישנה בעיה של רטיבות בקירות גם בימי הקיץ, כאשר היא נראית דווקא במקומות נמוכים בקירות הבית. יש לדעת, כי  לא משנה אם מדובר בתקופת החורף או הקיץ, יש למנוע נזקם, לבצע בדיקה באופן מושלם, מה שיחסוך את ההרס במאסיבי של קירות הבית.  יש לחפש את מקור הדליפה ולתקן באופן מדויק את הנזילה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com