PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

צינור ביוב

צינור ביוב

מערכת האינסטלציה והביוב, מהוות חלק בלתי נפרד מתשתיות חשובות של הבית אם לא החשובות מכולן. ללא מים או מערכת ביוב, אף בית או בית עסק אינו יכול לתפקד. לפעמים מדובר על צינור ביוב שנסדק ויש להחליפו. רק חברת אינסטלציה מנוסה, תוכל לפתור את התקלה ואתם, תוכלו לחזור לאורח חיים תקין. לפעמים צינור ביוב ישן אשר עשוי מברזל, קיים כבר המון שנים, פשוט נסדק. היום מחליפים צינור ביוב מחומרי גלם שאינם נהרסים בקלות. הבלאי הוא זה שגורם לתקלת צינור ביוב ולפעמים, כאשר כבר עברו עשרות שנים, אין מנוס כי אם להחליף את כל תשתית הביוב לחלשה וליהנות משנים רבות של שקט עם אפס תקלות בצנרת.

 

אנשים רבים, אשר רוכשים דירות או בתים מיד שנייה, הדבר הראשון שהם בודקים הינה מערכת המים והביוב ניתן יהיה לבדוק באופן מדויק את המערכות הללו באמצעות ציוד משוכלל כגון מצלמות תרמיות או מצלמת סיבים אופטיים, כך שניתן יהיה לחדור למערכת הביוב ולצלם הכול, כאשר המצלמה מחוברת למחשב ניק ומשדרת ברגע האמת את הנעשה בביוב כך למשל , ניתן יהיה לראות אם צינור ביוב פגום ולהחליפו בשית אל הרס, כאשר אין צורך בהרס השבילים או המדרכה אשר בקרבתה נמצא מכסה הביוב. יש לציין כי אבנית ומשקעים, גורמים להרס רב של הצנרת ולכן, מומלץ להשתמש עם צנרת משוכללת ומתקדמת יותר, כגון צנרת העשויה ממולטיגל, שהיא צנרת חזקה ועמידה לשנים רבות.

 

הסיבה לשחיקה מהירה של צנרת הביוב

ישנה שחיקה מהירה של צנרת הביוב בשל המגע התמידי שלה עם מי הדלוחין. מערכת זו נשחקת מהר יותר, במיוחד אם צינור ביוב עשוי מחומר ישן שאין משתמשים בו היום לתשתית ביוב מתקדמת כאשר צינור ביוב אינו מתפקד או שנסדק, יש להחליפו בשיטה המתקדמת, כאשר מחדירים צינור חדש בתוך צינור ישן וכך ניתן יהיה להתקין את צינור ביוב חדש בשיטה זו. יש לציין כי צנרת ביוב ישנה, טומנת הרבה סיכונים בריאותיים וכן, תחסכו כסף רב אם תחליפו צנרת ישנה, היות וכל פעם שתצטרכו לתקן ולעיתים תכופות את צנרת הביוב, זה יעלה כסף רב ושוב המערכת תתקלקל ותשתק את הבית או בית העסק. בעיות במערכת הביוב, עשויות להיות סתימות או החלפת  צינור ביוב ולפעמים הרבה מעבר לכך. זו הסיבה כי יש להיות תמיד עם אצבע על הדופק ולהזמין אחת לשנה חברת אינסטלציה, אשר תבדוק היטב את המערכת ואם יש מה לתקן, כגון צינור ביוב פגום, ניתן יהיה למנוע הזנחה ולטפל במערכת זו כפי שצריך.

 

יש לשים לב לתחזוקה הנכונה. מצד אחד, נראה כי מערכת הביוב, הינה מערכת מאסיבית אבל מצד שני, מדובר על מערכת עדינה אשר נמצאת תחת האדמה ולכן, אין אנו יודעים מתי היא מתחילה להתבלות ורק בדיקה של חברת אינסטלציה באמצעות מכשור משוכלל, תוכל לתת את התמונה המדויקת של המצב. יש לשים לב לא להשליך חפתים לאסלה, אשר אינם שייכים לביוב. גם נייר טואלט יש להשליך לפח שיש להציב בשירותים. הבעיה הנפוצה ביותר בסתימות הביוב הינה השלכת חפצים ואי תחזוקה נכונה של מערכת הביוב. גם שורשים של עצים הנמצאים סמוך לביוב, חודרים ועשויים לסדוק צינור ביוב או לגרום להרס כליל של המערכת כולה.

 

אבחון מקיף לקו הביוב לפני ביצוע תיקון או החלפת צינור ביוב

למעשה, כל צנרת ביוב סופה להתיישן. לפעמים יש להחליף צינור ביוב שנחתך או התישן אבל לא תמיד, ישתלם להסירו ולהתקין תחתיו צנרת חדשה. הבדיקה המקצועית באמצעות ציוד משוכלל, היא זו שתכריע לגבי תיקון  מערכת הביוב ומצבה. על אף החידושים הרבים בענף הבניה, בגלל שהצנרת של הביוב רגישה, ניתן יהיה להחליפה באמצעות שיטת אל הרס, כגון החלפת צינור ביוב באמצעות שרוול. שיטה זו, מאפשרת החלפה של צינור ביוב ושיקום צנרת שהתיישנה ללא צורך בחפירה והרס השבילים וזאת, תוך כמה שעות. שיטה זו, הינה מהפכנית בכל העולם ונחשבת לעדכנית ולמובילה. שיטה זו למעשה, מאפשרת לכם חיסכון כספי ומניעת הרס החצר או המבוא לבניין המגורים, או הרס  הגינה.

ישנם צינורות ביוב העשויים מאסבסט והם יכולים לגרום לבעיות שונות. אחת הבעיות הנפוצות, הינה תזוזת הקרקע, שורשים החודרים אל צינור ביוב, שחיקה ואפילו בעלי חיים ממשפחת המכרסמים הנמצאים מתחת לאדמה. כל סוגי הצנרת הישנים, עשויים לסבול מבלאי מואץ. יש לדעת, כי צינור ביוב העשוי אסבסט,  יכול להחליד בקלות ולהיהרס מהר. צינור ביוב המיוצר מאסבסט, נוטה להישבר או להיסדק בקלות ומכאן מגיעות ההצפות שהן מסוכנות לבריאות.  כאשר מחליפים צינור ביוב העשוי אסבסט, יש לבצע חפירה באמצעות מחפרון כד לחשיפת צינור ביוב. יש לחלץ את צינור ביוב, לתקן או להחליפו. יש לשים לב כי צינור ביוב החדש, יהיה בשיפוע של 2% ביחס לקרקע.

 

הימנעו מבעיות צנרת ביוב חמורות והקדימו תרופה למכה

ישנן בעיות שונות הקשורות למערכת הביוב, כמו כאלה אשר יכולות לגרום לבעיות, עיכובים והוצאות כספיות מיותרות. יש להגיע לתקלה עצמה, למשל בדיקת אטימות של הצנרת אשר מתבצעות באמצעות ציוד משוכלל. בדרך זו, ניתן יהיה להתגבר על הבעיה מבלי צורך בשבירות או חפירות מיותרות. בעיות של אטימות צינור ביוב, אם אחד או כמה, עשויה לנבוע בשל בעיות איטום למשל מהתקנת תשתית הביוב שלא נעשתה באופן מקצועי, תזוזות הקרקע הפוגעות באטימות צינור ביוב, או חורים וסדקים שנראים בצנרת הביוב באמצעות מצלמות משוכללות אשר חודרות למערכת הביוב. את בדיקת האטימות  ניתן לבצע ע"י בדיקת הצפה. או למשל באמצעות החדרת אוויר למערכת. ניתן אף לשלב כמה שיטות, על מנת לגלות היכן הבעיה בביוב.

 

כיצד פועלת מערכת הביוב?

מערכת הביוב מתוכננת כך, שהיא יכולה להכיל כמות ממוצעת של שפכים, מבלי הצפות או שהביוב עצמו יעלה על גדותיו. לפעמים ישנם מקרים, אשר בהם מערכת הביוב אינה מתאימה לקיבולת או שהמערכת הותקנה באופן לא מקצועי אם בחיבורים, בשיפועים ועוד. מערכת זו, עוברת במקומות שונים בבית והיא מתחברת לכיורי המקלחת, המטבח, למקלחת עצמה ולשירותים כמובן. קיימות מגוון סיבות שבגינן הביוב יכול להתקלקל. זו הסיבה כי צילום קווי ביוב, תהיה פעולה הכרחית על מנת לאתר את מקור הבעיה, אם מדובר בסתימה, או אם יש להחליף צינור ביוב.  אם מדובר בסתימה של צינור ביוב, היא עשויה להתחיל מפרט קטן ואפילו לא יהיה לכם מוזג, כי זה יהיה הגורם לנזק.

 

על מנת להזמין חברת אינסטלציה, יש לקבל המלצות או לבדוק ברשת, אילו מהחברות עוסקות בתחום ומחזיקות בציוד משוכלל. יש למצוא חברה אמינה ומוכרת והכי חשוב וותיקה שיש לה שם ומוניטין של שנים. חברת אינסטלציה, המחזיקה בציוד איכותי תוכל לבצע מגוון תיקונים כגון החלפת צינור ביוב ללא הרס ובזמן קצר, מה שיחסוך לכם גם זמן וגם כסף. יש לתחזק ולסקור היטב את מערכת הביוב, על מנת למנוע תקלות קשות של מערכת הביוב. תוכלו לקבל הדרכה מקצועית בדבר תחזוקה נכונה של מערכת הביוב ולמנוע תקלות או הזנחה שיעלו הרבה יותר בשלב המאוחר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com