PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

צילום תרמי

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר מיידית התקשרו עכשיו –

072-393-6644

 

צילום תרמי – מתי מומלץ להזמין?

ישנם מבנים רבים בישראל שנאלצים להתמודד עם נזילות ורטיבות. מצבים אילו קורים בדרך כלל בתקופת החורף, כאשר מי הגשם חודרים בגל כשלי איטום, אבל לפעמים ללא הקשר לעונה בשנה, ניתן לראות כי ישנה בעיה בצנרת המים. הצנרת בישראל בבתים רבים היא ישנה ויש לדעת, כי מדי 15 שנה יש להחליפה. כאשר אתם מתכננים שיפוץ, מומלץ להחליף את הצנרת הישנה בחדשה. התופעה של נזילות נובעת מהזנחה, אי בדיקה ומעקב באמצעות צילום תרמי כאשר בדיקה זו, יכולה לתת אינדיקציה נכונה לגבי המצב של תשתיות המים. מומלץ כי אינסטלטור מומחה, יבדוק רטיבות במבנה, כך שהוא יחזיק את המכשיר המשוכלל ביותר, אשר ידייק ויאבחן את הבעיה, כך שניתן יהיה לתקן לאחר האבחנה.

מדובר על מצלמה אשר פועלת באמצעות אינפרה אדום, כאשר המצלמה יכולה לזהות הבדלי טמפרטורות, מה שיזהה את מקור הנזילה. לרוב הבעיה היא נזילה סמויה ומעצבנת שקשה לגלות אותה, אפילו אם הבעיה מתחילה להיראות על הקיר, המים עשויים לנזול ממקום אחר ולכן, הפתרון היעיל ביותר הינו צילום תרמי. המצאה זו, הינה גאונית היות ובזמנו, היה צריך לפתוח את הקיר באופן מאסיבי, כך שההוצאה הייתה גבוהה בהרבה, אם השיפוץ של הקירות, הלכלוך והקושי לחיות בבית עם חומרי ופסולת בנייה, אבק ועוד.

תמונה ברורה ודיוק במקום הנזילה

אז לבטח שאלתם, כיצד צילום תרמי עובד? בשלב הראשון, האינסטלטור מצלם את הקיר או האזור שיש בו חשד לנזילה, המצלמה מראה תמונה על הצג של גוונים שונים. בדרך זו, האינסטלטור על פי הגון של האזור שבו קיימת הנזילה, יזהה מהיכן היא. יש לדעת כי נזילה, בין אם היא גלויה או סמויה, יכולה להיות תקלה של ממש. גם מהבחינה הבריאותית, העובש והטחב של רטיבות, עשויים לפגוע בדרכי הנשימה ואם ישנם אנשים הגרים בבית או בדירה שהם רגישים כגון מחלו כגון אסטמה וכדומה, בריאותם תינזק.

לרוב כאשר הנזילה מתגלה באמצעות צילום תרמי, מדובר על "צבעים קרים" כשאר הגוונים הם סגול או כחול. אינסטלטור מקצועי ואמין, יקרא את התוצאות ויוכל להציע את הפתרון האולטימטיבי, רק לאחר שיקרא את התוצאות. שימוש בציוד תרמי יאפשר לכם לוותר על שבירה מיותרת של קירות או מרצפות. הימנעות מלכלוך אבק והוצאות כבדות של שיפוץ, הוא היתרון הבולט ביותר בשימוש עם ציוד משוכלל זה. גם אם מדובר בנזילה סמויה, זוהי בעיה של ממש, היות היא פוגעת באיכות החיים על אחת כמה וכמה, כשאר מדובר על בעיה ממושכת.אם מדובר על נזילה שרק החלה, האיתור שלה, מהווה בהחלט אתגר לאנשי מקצוע בתחום האינסטלציה. מהרבה לקוחות שאובחנה בביתם נזילה, ניתן לשמוע המלצות ותשבחות על כך שבאמצעות מצלמה יעילה זו, הם חיסכון של כסף רב.

מנעו מעצמכם עוגמת נפש והזמינו אינסטלטור שיבצע צילום תרמ

חיפוש של נזילה ללא אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, עשוי לגרום לעוגמת נפש רבה, הוצאות רבות והרבה פסולת בניה ואבק בבית או בעסק, מה שעשוי להקשות על דיירי הבית או עובדים של בית העסק. זו הסיבה, כי רק באמצעות צילום תרמי, ניתן יהיה לאתר את הנזילה מהר ולתקן אותה במינימום נזק. היום גם ניתן לבצע החלפת צנרת באמצעות שיטה חדשנית, כך שאין בכלל התערבות כמעט של שבירת קירות.בעיות בהולכת מים, במערכת הביוב, מערכות הסקה, בעיית איטום קירות וגגות ועוד, כל אלה נפתרים באמצעות זיהוי ע"י ציוד תרמי משוכלל ועדכני.

ההמלצה לבצע צילום תרמי הינה כאשר מתחילים לראות רטיבות בקירות, בשינוי צבע של הרצפות, מה שמראה כי קיימת בעיה באחד מצינורות המים. הצילום התרמי נועד, בכדי לזהות מקומות בעייתיים אשר קשה להגיע אליהם. מקום הנזילה מעובד ע"י המצלמה ורק איש מקצוע כגון אינסטלטור, יוכל לפענח את מקור הנזילה. יש לציין, הזיהוי נעשה באמצעות הפרשי טמפרטורה, כאשר הצבעים על צג המצלמה בעת הצילום, הם בן אדום לכחול.

מטרות נוספות שלהן נועדה המצלמה התרמית

מלבד זיהוי רטיבות ונזילות, צילום תרמי, נועד ד גם לכיבוי אש, כאשר הכבאים מאתרים את האש באמצעות טמפרטורה גבוהה, שמימוש גם במקרים של עומס על מערכות חשמל ועוד. על בעל המקצוע, להבין כיצד להשתמש בציוד תרמי על מנת שיוכל לאבחן את הבעיה בו במקום. בעל הנכס שהזמין את הבדיקה והתיקון, צריך לסמוך במאת האחוזים על האינסטלטור אשר יבצע גם את הבדיקה , כאשר הוא אף מפיק דו"ח מסודר של הבעיה וכן, הצעת מחיר לתיקון. לכל בעיית אינסטלציה, קיים הציוד שלו לבדיקה, היות וישנם מקרים, אשר בהם מצלמה תרמית אינה מתאימה לזיהוי בעיה, כגון נזילות בחצר שהן עמוק יותר באדמה. לבדיקה כזאת יש להשתמש בציוד אחר כגון מד לחץ, החדרת גז מיוחד או מצלמה רובוטית, בעלת סיב אופטי, כאשר מדובר על בעיה במערכת הביוב.

כאשר מדובר על בעיה במערכת הביוב, מומלץ להקדים ולהזמין אינסטלטור שיבדוק באמצעות צילום תרמי. ראשית, ישנו ציוד תרמי שונה ולכן, חברת אינסטלציה וותיקה, היא היחידה שיכולה להחזיק בציוד זה. צילום זה, מומלץ גם כאשר אתם מעוניינים לערוך שיפוץ בבית ועליכם לדעת מה המצב של הצנרת, היות וזה לא יהיה אחראי להוציא סכומי כסף גבוהים על אריחי קרמיקה וריצוף, עבודה וכל מה שמסביב, כאשר הצנרת סדוקה, מה שיעלה כפול ומכופל, בכדי לפרק את הכול ולשפץ מחדש.

ממה נובעות סתימות ביוב ונזילות מים?

סתימות ורטיבויות בקירות, נובעות לרוב בשל כשל באיטום, בהתקנת הצנרת {אם היא יחסית חדשה} בקע בצינור הביוב בשל חדירת שורשי עצים ועוד. מקרים אלה , לא בלבד שהם לא נעימים הם אף יכולים להוציא אדם משלווה. אורח החיים נפגם וכן גם השגרה. יש לציין כי כאשר מדובר בנזילה ממערכת הביוב, הריחות הינם קשים ולא נעימים בלשון המעטה וכן, מיותר לציין כי מדובר בנזק תברואתי ויש לטפל בבעיות אלה מיד. כאשר מדובר על צילום של מערכת ביוב כמו צילום תרמי, המצלמה תהיה שונה מזו שמשתמשים בה באיתור צנרת בקירות הנמצאים בתוך הבית או הדירה. מדובר על מצלמה בעלת סיב אופטי, אשר חודרת לתוך מערכת הביוב ומחוברת למסך של מחשב נייד, כאשר בעל מקצוע נוסף, יושב מול המסך ועוקב אחר זיהוי הבעיה במערכת הביוב.

יש לציין כי צילום תרמי באמצעות סיב אופטי, מתאים למקומות פתוחים, צנרת חיצונית בבניין וכדומה. מצלמה או ציוד תרמי, אשר נמצא בידיו של אינסטלטור מקצועי תגרום לגילוי מהיר ולתיקון מושלם שנעשה בדיוק רב, מבלי שייגרם נזק לשכנים או לשאר הצנרת. יש לפנות לחברה מומלצת לאינסטלציה, כאשר היא אף בעלת שם ומוניטין. בקשו קבלה ע התיקון, כאשר בה יהיו מפורטים כל שלבי התיקון {כולל האבחון עצמו}. לרוב האחריות היא לשלוש שנים.   על מנת למנוע תקלות במערכת המים והביוב, יש לבצע בדיקה חד שנתית של מערכות המים והביוב , כך שתוכלו להכין תרופה למכה, היות וידוע כי בעיות נזילה אינן נראות לעין וכאשר הן מתגלות הנזק עשוי להיות רב.

 

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com