PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

צילום רובוטי

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר מיידית התקשרו עכשיו –

072-393-6644

 

צילום רובוטי

מערכות ביוב עירוניות, הן מסועפות ולכן לא תמיד אנו יכולים לדעת מה קורה מתחת לפני הקרקע. לפעמים שורשים של עצים, שומנים שהצטברו, שאריות בטון ועוד… עשויים לגרום לסתימות קשות מה שיעצור את זרימת המים ויגרום לנזקים רבים אשר יעלו הרבה מאוד כסף. הדרך היחידה לגלות מה באמת קרה במערכת הביוב במורכבת היא באמצעות צילום רובוטי. המצלמה הרובוטית מוחדרת אל תעלות הביוב ואל תעלות המים כאשר היא מצוידת בחיישנים אשר משדרים את המיקום של המצלמה, תמונת המצב ובעיות או כשלים אחרים. זו היא למעשה מצלמה מודרנית דיגיטלית, מצלמה זו יודעת לאתר מפגעים בצינור מחורים קטנים ועד לחיבור לא תקין. מצלמה זו הינה גמישה ביותר ומצלמת בזוית של 360 מעלות.

יחד עם מצלמה הרובוטית ישנו טכנאי מוסמך אשר מקוון את הרובוט באמצעות שלט כך שיכול לקוון אותו למיקום הרצוי. מצלמה זו, מורכבת על גלגלים יציבים אשר מסוגלים להתקדם לעומק הצנרת. חלק נוסף של מערכת צילום רובוטי היא מערכת הבקרה כאשר היא מתקדמת ומאפשרת שליטה מלאה בנסיעת הרובוט. המצלמה מקליטה, מצלמת, מנפיקה דוחות כך שניתן יהיה לראות בדיוק מה היא תקלה במהירות רבה וללא כל עיכוב. החלק הכי חשוב במצלמה הרובוטית היא המצלמה המותקנת בראשו. מדובר על רזולוציה הגבוהה מאוד אשר מתאימה לצילום בתנאי עבודה קשים הסוררים בצנרת הביוב, הניקוז או המים. ניתן למצוא מלמות רובוטיות משוכללות מאוד כאשר הן מכילות פונקציות מתקדמות, כגון: מדידות לייזר לקוטר הצינור, מדידת זוויות, או אפילו מדידת סדקים בצינור.

מצלמות רובוטיות מזהות כל בעיה ומתגברות על כל מכשול

מכשור מתקדם כמו צילום רובוטי קיים בשוק ומדובר על מערכת שלמה של מצלמות רובוטיים. באמצעות צילום זה ניתן לזהות שברים בצנרת ולבצע תיעוד מדויק ומצולם הכולל רישום, ושעת הבדיקה. תהליך זה נעשה ללא שברים והרס כאשר בבדיקה נבדקים גם אורך הצנרת, שיפועי הקווים ועוד… במכשור זה, יישנם גם גלאים המאתרים את מיקום המצלמה הרובוטית כאשר היא כבר נמצאת בצנרת והיכן אם היא נמצאת ביחס לבריכה הקרובה של הביוב כאשר תהליך זה, מצולם ומתועד מתחילתו ועד סופו.  קיימות מצלמות מדגמים שונים אבל מצלמת ביוב רובוטית פועלת למעשה באופן עצמאי והיא מתגברת על כל מכשול. ראש המצלמה מסתובב לכל כיוון ומאתר כל מכשול ומחסום.

באמצעות צילום רובוטי אפשר יהיה לפטור בעיות נפוצות כגון: חגירת שורשים לצנרת הביוב בנוסף, המצלמה הרובוטית מסוגלת לבצע חיתוך של צנרת שבורה שכבר קרסה ואף יכולה לחתוך חסמים אחרים כמו ברזל, שורשים, ברגים שנתקעו בצינורות הביוב, פירוק וניסור בטון שנשפך בטעות לביוב, חיתוך והרחקת שורשים ואפילו גזעים שחדרו כבר לצנרת הביוב. לאחר שהמצלמה מספקת את כל הכלים והחסמים שהיו הצנרת הביוב, מתבצעת הכנה של ניקוי ושטיפת שאריות ואז ניתן לתקן את הצנרת בשל הנזקים שהשורשים גרמו לה. גם התיקון עצמו נעשה באמצעות המצלמה הרובוטית כאשר בעזרתה נעשית שיטת הטלאה. בשיטה זו מוחדר למצלמה טלאי אשר מורכב מסיבי זכוכית ופחם מוספג בפולימרים. הטלאי, מוצמד בלחץ רב ובחום לצינור כאשר טלאי זה חזק בהרבה יותר בצינור הישן , הוא לא נמעך או נשבר והוא עמיד לשנים ארוכות. לטלאי עצמו תכונות רעילות אשר חוסמות ומונעות משורשים לחדור שוב לצנרת הביוב.

גם צילום וגם תיקון באמצעות מצלמה רובוטית

שיטת אל הרס הינה שיטה נפוצה בשנים האחרונות במיוחד בתיקון של קווי ביוב כאשר המטרה היא המעות משבירת שבילים, מדרכות וגינות. שיטה זו כאשר כבר אותר הכשל באמצעות צילום רובוטי מחדירים שרוול חלל הצינור הפגועה, ואז מבצעים תיקון נקודתי באמצעות בדי זכוכית ודבקים מקצועיים במהירות ויעילות כאשר התוצאות הן משביעות רצון. אין צורך בהחלפת צינור או שבירת קיר, תיקון זה מיועד לכל סוגי הצנרת כאשר נוצר שרוול נוקשה וחזק אשר אוטם לאורך זמן. עוד תיקון בכשל ניתן לבצע באמצעות שיטת ההתזה. שיטה זו מותאמת למצבים שבהם אין גישה לכשל בצנרת או כאשר קיימים בה זוויות קשות. שיטה זו מותזים דבקים אפוקסיים אשר עמידים בתנאים מאוד מחמירים. חומר זה הינו יעיל והוא מוכח. התזת הדבק לצנרת נעשה בשילוב של צילום רובוטי כשר בצילום ניתן לאבחן בסדקים או כשלים בצנרת מערכת הביוב. היתרון בשיטה זו, הוא המהירות שבהם החומרים מתייבשים. תיקון זה מיועד לכל סוגי הצנרת וכוללים: פוליאתילן, בטון ואסבסט.

תיקון באמצעות התזה למעשה יוצר שרוול מוקשה וחזק אשר אוטם את מערכת הצנרת של המים בביוב לאורך זמן. צילום זה יכול להמשך פרק זמן קצר וכרוך בעלויות נמוכות מאשר חפירה עמוקה, הרס ותשלום כפול על שיפוץ השטח, כגון: שבילי מעבר, מדרכות וגינה.  באמצעות צילום רובוטי הבעיה מאותרת באופן מדויק וכאשר הבעיה מתגלה בשלבים מוקדמים זה חוסך עלויות רבות ועוגמת נפש בעתיד. יש לציין, שכל צנרת היא בעלת תכונות שונות, קטרים שונים ועוד משתנים שישפיעו על הבחירה של המצלמה הרובוטית שתוחדר. גם הגלגלים שעליהם יושבת המצלמה הרובוטית חייבים  להיות מותאמים לקוטר ולסוג הצילום.

הרכב המצלמה הרובוטית

במצלמה רובוטית קיימות שתי מצלמות בעצם אחת קדימה ואחת אחורה. ראשי המצלמות מסתובבות לכל הכיוונים באופן מעגלי כך שניתן לראות את האזור מבלי הפרעה. גם זום איכותי קיים למצלמה הרובוטית, אשר באמצעותו ניתן לראות את תמונת המצב באופן ברור ומדויק. לאחר צילום קו הביוב ניתן היה להפיק דוח מפורט אשר יספק מידע על כל מה שיתבצע. ישנם דוחות שמתאימים לאנשים פרטיים ולקבלני בניין אבל ישנם גם דוחות צילום שיהיו מפורטים בהרבה יותר כמו למשל תאגידי מים או ביוב שמזמינים דוחות אלה. כמו כן, באמצעות צילום רובוטי ניתן יהיה לאתר כיפופים בצינור, חסימות שנגרמו מפסול או גוף זר ושברים.

סתימות בביוב או בניקוז מהוות בעיה ידועה ומתרד לא פשוט. בכדי לשחרר את הסתימות, יש למצוא את הבעיה באמצעות צילום רובוטי ולאחר תיקון הבעיה חברת אינסטלציה המחזיקה במכשור משולל זה, תבצע שטיפה יסודית לצנרת על מנת לשלול חסימות או עצמים שנתקעו בצרת ומהווים מכשול. יש למצוא חברה אמינה ומקצועית העוסקת בתחום האינסטלציה על כל סוגיו. לחברה חייב להיות ציוד משוכלל ועדכני כך שניתן יהיה גם לדייק באיתור הבעיה וגם לתקן אותה באמצעות המכשור הרובוטי המיועד לצנרת הביוב. יש לוודא כי לחברה יש ציוד משוכלל כזה שיכול לאתר את כל המפגעים במערכת הביוב גם אם מדובר בקטנים ביותר

כיצד למצוא חברה אמינה אשר גם תאר את הבעיה וגם תתקן אותה באמצעות מכשור רובוטי משוכלל?

בישראל, קיימות המון חברות אינסטלציה כאשר חלקן וותיקות אך חלקן חדשות יותר. תמיד מומלץ לפנות לחברות וותיקות כאשר שואלים את השאלות הנכונות ודולים מידע בשת לגבי וותק, המלצות, שירות ואמינות. כאשר לחברה קיים ציוד יקר ומשוכלל במאות אלפי שקלים ניתן היה להבין כי לחברה יש לקוחות רבים והיא אכן מקצועית. אם יש לכם המלצות מיד כדאי להסתמך עליהם וכן אם אתם יודעים מה הבעיה לאחר שבצעתם צילום רובוטי תוכלו לבקש כמה הצעות מחיר מחברות וותיקות לאינסטלציה מה שייתן לכם את האומדן הנכון לגבי המחיר שתצטרכו לשלם.

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com