PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות

צנרת סתומה הינה אחת מהבעיות הידועות של ניהול ותחזוקת משק הבית. תחזוקה נכונה של הצנרת ומערכות הביוב יכולה למנוע מצב של סתימות או להזעיק חברת אינסטלציה בכל מיני שעות ביום או בלילה על מנת שתבצע עבורנו פתיחת סתימות. יש להימנע משימוש של חומרים כימיים הידועים כפותחי סתימות שימוש בחומרים אלה הנחשבים כחזקים בתרכובתם הכימית עשויים לגרום נזק חמור יותר לצנרת וכן להקשות על עבודת פתיחת סתימות. ניתן לבצע פתיחת סתימות באמצעות ספיראלה חשמלית שמחזיקה חברת אינסטלציה, כאשר ספיראלה זו מנקה את הצנרת בצורה יסודית. האפשרות השנייה של פתיחת סתימות הינה  באמצעות הפעלת לחץ מים הנעשה באמצעות ביובית שהיא משאית שיש בה שני צינורות גדולים האחד מיועד לריקון תכולת הביוב והצינור השני למטרת שטיפת הביוב.

 

לפעמים ישנם כאלה מקרים שקיימת סתימת ביוב גם במבנים חדשים או בנייני דירות חדשים. הסיבה היא פסולת מהבניה שלא נוקתה כראוי. זה מפליא שלא רואים מיד את הנזק שנגרם בצנרת הביוב אבל כאשר מבחינים בנזק זה, הבית ישתתק ויש להזמין במידי אינסטלטור אשר יבצע עבורכם פתיחת סתימות. יש לציין כי לא תמיד פתיחת סתימות הנעשית באופן ביתי ולא מקצועי יכולה לפתור את הבעיה היות ואם קיימת סתימה מורכבת יותר יש למצוא חברת אינסטלציה אשר תבצע בדיקה מקפת באמצעות מצלמות משוכללות החודרות לצנרת ומצלמות בזמן אמת את כל הנעשה. כאשר רואים ממה נובעת הסתימה ניתן יהיה לטפל ה באמצעות פתיחת סתימות.

 

בעיות נפוצות אשר בגינן נוצרו סתימות בביוב

ישנם מקרים שלא תלויים בכם אם מדובר בסתימות שנוצרו בשל התקנה לקויה ולא מקצועית של תשתית הביוב והים או כאשר מדובר על בעיה של פסולת בנייה שלא סולקה וסותמת את מערכות הביוב והמים. מצד שני ישנן סתימות שנוצרות או יותר נכון גורמות בגללכם. אם למשל אינכם מקפידים להשליך ניירות טואלט או פדים  היגייניים לסל האשפה ובמום זאת אתם משליכים אותם לשירותים, הסתימה ממש לא תאחר להגיע והנזק יהיה גבוה. תוכלו להימנע מהשבתת הבית והוצאות כספיות לא מעטות על פתיחת סתימות.. יש לציין כי פתיחת סתימות או בכלל סתימות יכולות להתרחש בכל יום  אבל על דיירי הבית לדעת כיצד ניתן יהיה לטפל בסתימות הללו שהן בשטח הבית או הדירה.

 

היום ענף האינסטלציה, מציע פתרונות מתקדמים למציאת התקלות שבגינן קיימות סתימות וכן, ציוד משוכלל שיכול גם לאבחן את הבעיה וגם לטפל בה במהירות כמו למשל פתיחת סתימות. ישנם סימנים שפילו אם אינכם בקיאים ברזי האינסטלציה תוכלו להבין כי אתם סובלים מסתימה במערכת הביוב. למשל רעשים  מוזרים מהכיור או עלייה וירידה של מפלס המים והשפכים באופן שאינו מראה תקין. יש לשמור על היגיינה אישית וציבורית ולבצע תחזוקה נכונה בצנרת הביוב. למשל, יש להזמין אחת לשנה חברת אינסטלציה מה שימנע הוצאות מיותרות על פתיחת סתימות.יש לשמור על ניקיון חדר האמבט וכיור המטבח ולנקות אותם אחת לשבוע לפחות ביסודיות.

 

ביוב שעולה על גדותיו – מה עושים?

אם הביוב עולה על גדותיו ניתן לראות זאת באמצעות נקודות הניקוז אשר מפוזרות ברחוב שבו אתם גרים. סתימה זו נגרמת למעשה במרחב הציבורי. אירועים כאלה מי שאחראי עליהם הינו וועד הבניין או הרשות העירונית. מדובר על מומחיות שרק חברות אינסטלציה יכולות לזהות מהיכן הבעיה ולהציע פתיחת סתימות יעילה שתחזיר אתכם לשגרה מלאה אם בבית , בבית העסק או במוסד הציבורי

 

 

 

פתיחת סתימות קלה או מורכבת?

ישנן  סתימות שאינן מורכבות ובאמצעות פתיחת סתימות פשוטה וביתית ניתן יהיה לשחרר את המים הכלואים ולתת להם לזרום בביוב. למשל ישנם אמצעים ביתיים כגון סודה קאוסטית שבזמנו היו פותחים את הסתימות באמצעות חומר זה. היום כבר הפסיקו להשתמש בחומרים אלה כי אין יודעים מה החומר  הזה  יכול לעולל לצנרת ולשאר חלקי הצנרת. פתיחת סתימה באמצעות קפיץ ספיראלה, יכול להיות יעיל וכן, יש לשפוך מים רותחים בפתחי הניקוז. כאשר מדובר על סתימות שהן מורכבות בהרבה יותר, הן עשויות להיגרם בבעיות בצנרת כגון בלאי מואץ חלודה וחורים בצנרת. כאשר תקראו לחברת אינסטלציה למטרת פתיחת סתימות, המחיר ישתנה בהתאם, כאשר יהיה צורך להשתמש עם  מכשור משוכלל וביובית.

 

ישנו מכשור רב ומגוון לאיתור בעיית הסתימה, נזילות למיניהן וכן ציוד למטרת פתיחת סתימות. למשל ספיראלה חשמלית, ביובית, פתיח סתימות באמצעות לחץ מים ועוד. מי שמעוניין לשמור על תחזוקה תקינה של הבית, יהיה חייב לבצע מערך של תחזוקה תקינה כאשר הוא עם האצבע על הדופק. בכל 15 שנה לערך, יש להחליף תשתיות של צנרת מים ולפעמים כשאר מערכת הביוב ישנה מאוד חברות אינסטלציה ייעצו לכם בחום להחליף את המערכת הישנה בחדשה. כאשר תחליפו את מערכת המים והביוב בבוא הזמן, לא תהיינה לכם סתימות ולא תצטרכו בכל פעם לקרוא לחברת אינסטלציה המתמחה עם פתיחת סתימות. כאשר מדובר על סתימה במערכת הביוב הבעיה היא קשה יותר היות והריחות הלא נעימים מביאים עימם חיידקים שעשויים להיות מאוד מסוכנים. יש לשים לב אם ישנן סתימות ביוב ברחוב או בבניין המגורים שבו אתם גרים.

 

צינורות הביוב  נחסמים בגלל עודף החומרים שעוברים בהם או שחיקה. בעיה זו, נפוצה יתר בבנייני מגורים או במפעלים שונים כאשר יש בהם פסולת רבה. למשל שומנים פסולת אורגנית גופות של עכברים ניירות ועוד פסולת מסוגים שונים. אם זה אינו מספיק גם שורשי העצים עשויים לחדור לצנרת הביוב. באמצעות מכשירים טכנולוגיים רבים ניתן יהיה לבצע בדיקה ופתרון של פתיחת סתימות. למשל באמצעות צילום ע"י מצלמות רובוטיות החודרות לצנרת. גם הגברת לחץ המים באמצעות משאבת לחץ מים עשויה לתת פתרון יעיל. אפשר  להתגבר על כל מיני תקלות במערכת הביוב והאינסטלציה באמצעות טכנולוגיה חדישה ועדכנית. חברת אינסטלציה תמיד רוכשת מכשור חדיש אשר יסייע בפתרון הבעיה ובמצבים כמו פתיחת סתימות יעילה.

 

החוכמה היא למצוא חברת אינסטלציה יעילה ומקצועית

גם בחירה בחברת אינסטלציה מקצועית ואמינה, יכולה להיות בחירה מכרעת. כאשר אתם מחפשים חברת אינסטלציה עליכם פשוט למצוא חברה וותיקה ולקבל עליה המלצות מאנשים שאתם מכירים. יש  לוודא כי החברה מציעה את שירותיה באזורכם על מנת שלא תשלמו יותר ותמתינו הרבה יותר זמן. שימו לב כי לחברה שירות 247 והיא בעלת צי של ביוביות אשר מטרתן היא  פתיחת סתימות. יש לברר אם לחברה ציוד משוכלל כגון מצלמות לאיתור בעיות של סתימות ביוב  ואם לאחר הבדיקה החברה אף תבצע עבורכם פולות חשובות כמו פתיחת סתימות בביוב. שימו לב כי החברה תגיע בזמן וכן יש להשוות מחירים בין כמה חברות אינסטלציה שונות כך שתהיו  בטוחים כי החברה אינה גובה מחירים שהם מעל למחירים הקבילים.

 

יש לציין כי אם הנזילה או סתימה בביוב מתרחשת בשעות הלילה או בערבי שבת וחג מדובר על תעריף שהוא הרבה יותר גבוה מהתעריף הרגיל היות ומדובר בשעות בלתי קבילות.  אם ניתן לדחות את הבעיה לשעות הבוקר מה טוב אבל אם כבר ישנה בעיה של הצפה יש לקרוא מיד לחברת אינסטלציה על מנת להציל את רכושכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com