PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

פתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימות ביוב

סתימה בצנרת הביוב היא לא נעימה כלל. יש לציין כי זהו מפגע תברואתי ולכן יש לפעול במהרה ולהזמין חברה אשר מתמחה עם פתיחת סתימות ביוב. אם לא תמהרו, תהיינה הצפות בבית הבית ישותק כליל והרכוש בו ייהרס. אם אין לכם ידיים טכניות מומלץ שלא לנסות ולפתוח את הסתימות בעצמכם. תוכלו פשוט לקרוא לאינסטלטור במידה ומדובר בסתימות קלו בכיור המטבח באמבטיה או במקלחת ואפילו בשירותים. במידה ומדובר בהצפת ביוב חיצונית מומלץ שלא להתמהמה ולהזמין חברת אינסטלציה שמחזיקה בביובית שזה הכלי הנכון והיעיל ביותר למטרת פתיחת סתימת ביוב. לפני שחברת אינסטלציה תגיע עם ביובית או בכלל תפעיל אותה, היא  תבצע צילום צנרת ביוב  היות וצילום זה מראה בדיוק רב באמצעות החדרת מצלמות רובוטיות מה הבעיה. הסתימה עשויה להיגרם בגלל צנרת סדוקה, פסולת חומרי בניין או שורשים אשר חדרו לביוב ומונעים את זרימתם התקינה של מי הדלוחין ופסולת המגיעה מהשירותים.

 

רוב חברות האינסטלציה מחזיקות במכשור משוכלל הכולל מצלמות בעלות סיבים אופטיים באורכים שונים שניתן להחדיר אותן לצנרת. אם מדובר בסתימת הביוב, יש לצלם את קווי הביוב . יש לדעת, כי צילום קווי ביוב מהווה אמצעי חשוב מאוד עבור איתור נזילות ומציאת הבעיה של פתיחת סתימות ביוב. הבעיה היא שמערכת הביוב נמצאת עמוק תחת הקרקע וקשה להגיע ולבדוק באופן מדויק מה הבעיה אשר גרמה לסתימה. מדובר בבדיקה שאינה זולה אבל מצד שני היא עשויה לחסוך כסף וזמן. אין צורך לחפור ולרוס קטעים רחבים בשבילי גישה או בחצר על מנת למצוא את הסתימה, היות ומצלמה משוכללת שהיא למעשה מצלמה רובוטית, אשר יכולה לחדור  למערכת הביוב ולצלם את מערכת הביוב, כאשר הצילום עצמו מועבר באמצעות חיבור למחשב נייד.

דו"ח הממצאים של המצלמה הרובוטית יוביל לפתרון הסתימה בביוב

מצלמות רובוטיות, לא זו בלבד שהן מצלמות את הביוב הן אף מנפיקות דו"ח מדויק אשר באמצעותו ניתן יהיה לדעת מה התקלה. ניתן יהיה להעריך את סדר הגודל של הבעיה אם מדובר על סדק, עצם זר, שורשים בביוב או סתימות אשר נוצרו בביוב, ניתן יהיה לראות כל תקלה באמצעות מצלמה משכללת זו. רבות מחברות האינסטלציה מבצעות שטיפת ביוב לפני, על מנת שניתן יהיה לראות טוב יתר את המתרחש עמוק באדמה היכן שמונחת צנרת הביוב. קיימים מגוון רב של חומרים כימיים לניקוי של משקעים בצנרת, אך כאמור  ראשית יש לבצע שטיפת קווי ביוב.ככל שהאיתור של התקלה בביוב יהיה מוקדם כך ניתן יהיה לבצע פתיחת סתימות ביוב ולוודא כי התקלה לא תחזור שנית.

 

את המצלמה מחדירים לעומקה של הצנרת והיא בעלת ראש מסתובב ב- 360 מעלות ומרכיבים אותה על ראש הרובוט. הפענוח יתבצע במהירות רבה. הדו"ח אף יכול להתקבל כראיה בביהמ"ש במידה ובעל הנכס יהיה מעוניין לתבוע את הקבלן היות ולא מזמן רכש את הנכס כאשר היה חדש לחלוטין והאחריות גם על מערכת הביוב חלה על הקבלן.  סתימות ביוב קורות דווקא באזורים כפריים יותר היות וישנם עצמם רבים כאשר שורשיהם עם השנים מוצאים קרקע טובה ופורייה ובמיוחד לחה ואז השורשים חודרים לתוך הצנרת ומשם מגיעה הסתימה. על מנת לחתוך שורשים עבותים, יש להצטייד המכשור המתאים כגון מסורים מיוחדים אשר חותכים ביעילות את השורשים וכן מפזרים חומר מיוחד אשר מונע מהשורשים לחדור שוב למערכת הביוב.

 

ממה נגרמות סתימות בביוב?

למעשה סתימה בביוב עשויה להיגרם  מכל מיני גורמים כמו תחזוקה לקויה של מערכת הביוב כמו השלכת כמויות של ניירות טואלט, תחבושות היגייניות וחפצים אינם קשורים למערכת הביוב. יש לציין כי למרות שנראה לכם כי מערכת הביוב הינה מאסיבית קחו בחשבון כי מערכת זו הינה עדינה ולכן מומלץ להשליך רק לפח האשפה הנמצא בסמוך לאסלה את החפצים שאינם קשורים לפסולת טבעית של בני האדם. אפילו גוש רב  של שיער שמצטבר במקלחות או באמבטיות יכול לגרום לסתימה קשה במערכת הביוב וצילום קווי ביוב זו הסיבה כי יש להתקין מסננת בפתחי הניקוז של המים מה שימנע הצטברות של שיער במערכת הביוב. כאשר ישנה עליה בגובה מי הביוב היא נגרמת בגלל חסימה בצינור הביוב. במידה וירידת המים בכיור באמבטיה במקלחת או באסלה היא איטית סימן שיש לבצע פתיחת סתימת ביוב. לפני שתזמינו שירות פתיחת סתימות ביוב, מומלץ כי תנסו באמצעות כמה שלבים פשוטים לבצע פתיחת סתימות ביוב. מים רותחים עוזרים להמיס שומנים שונים אשר עשויים לגרום לסתימה . פעם בשבוע מומלץ לשפוך מים רותחים כחלק מהתחזוקה השוטפת של מערכת הביוב. פומפה הינה שיטה יעילה שעשויה לסלק החוצה את הלכלוך אשר מצטבר בצנרת ומונע מהמים לזרום לביוב. אם מדובר על פתיחת סתימות ביוב קשה, ומלץ להזמין חברת אינסטלציה.

כלים ביתיים שיסייעו לכם לפתוח סתימות

ישנה ספיראלה שרבים מחזיקים למטרת פתיחת סתימות ביוב. זהו קפיץ גמיש שיכול לחדור לצנרת ובאמצעותו ניתן יהיה לשחרר לכלוך אשר הצטבר בצנרת. גם חומרי פתיחת סתימות ביוב ניתן לרכוש בחנויות לחומרי בניין ואפילו במרכולים. יש להקפיד על הוראות השימוש ולנסות לבצע פתיחת סתימות ביוב באמצעות חומרים אלה. גם ניקוי הסיפון מצריך התייחסות רבה. במקרים רבים לכלוך רב מצטבר בסיפון והמים לא זורמים לביוב. יש לקחת דלי ריק ולפתוח את הסיפון, לרוקן את הלכלוך לשטוף אותו בזרם מים חזק ולהתקינו מחדש. במידה וכל הפעולות הללו לא סייעו לכם, זה הזמן להזמין חברת אינסטלציה אשר מתמחה עם פתיחת סתימות ביוב. כאשר מדובר על סתימת ביוב קשה יש להזמין חברצ אינסטלציה אשר לה יש את המכשור והציוד המשוכלל יותר לדיוק במקור הסתימות וכן לביצוע פתיחת סתימות ביוב באופן המקצועי והמהיר ביותר.

 

סימנים מובהקים לבעיות וסתימות במערכת הביוב

ישנם סימנים מובהקים שניתן להבין כי אכן יש לנו סתימה במערכת הביוב. ראשית ריח לא נעים מחוץ לבית. סימפטום זה מראה כי קיים איזה שהוא סדק במערכת הביוב. כאשר מערכת הביוב סגורה לא יהיה ריח שיתפשט בכל הסביבה. גם צינור ביוב שגורם לעובש ורמת הלחות של האזור לאחר בדיקה במד לחות גבוהה מ-50% ככל הנראה מדובר בצינור סדוק. כאשר אתם מבחינים בתופעת עובש הלווה בריח ביוב סימן שישנה נזילה מהמערכת של הביוב  הנגרמת בשל סדק. זו הסיבה כי בדיקה באמצעות צילום צנרת הביוב הינה הכרחית על מנת לאבחן את הבעיה, היות ולא תמיד יש לבצע פתיחת סתימות ביוב כי אם תיקונים שונים בצנרת אם בנוסף או אם בבדיקה שגרתית או חשש לנזילות בביוב.

 

בגלל שמערכת ביוב מורכבת מכל מיני חלקים יש לאבחן באופן מקצועי מהיכן נובעת הסתימה. לפעמים מדובר בסתימת ביוב פשוטה שיש לפתוח אותה באמצעות ביובית אשר פותחת סתימות ושוטפת את צנרת המים בלחץ אדיר. ניתן יהיה לפתור את הבעיה אחת ולתמיד ולמנוע מתופעת סתימות נשנות. מצד שני זה גם תלוי בכם כי אם תשליכו לאסלה מגבונים לחים שידועים כסיבה מובהקת לסתימות ביוב וכן תשליכו ניירות תחבושות הגיניות וכדומה, הבעיה תחזר על עצמה ולכן חברת אינסטלציה אשר תגיע אליכם נציג מטעמה יסביר לכם הוראות של התנהגות במערכת הביוב וצילום קווי ביוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com