PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

סתימה בביוב

סתימה בביוב

אחד מהדברים הכי מעצבנים בתחזוקה השוטפת של תשתיות הבית הינו ללא ספק סתימה בביוב. ברגע הכי לא מתאים ובשעה הכי לא צפויה כגון באישון לילה, בערב  שבת או בימי חג, הביוב עשוי לעלות על גדותיו. לעיתים הבעיה אינה קשור אליכם, כי אם התשתית והצנרת בכלל התיישנה וזה מה שגורם לסתימות, או שאריות של פסולת בנייה שהתקשתה, או שורשים שחדרו למערכת הביוב וגרמו  לנזק של סתימה בביוב. ישנם עצים שממש לא מומלץ לשתול ליד צנרת הביוב כמו עץ פיקוס. ישנם שני פתרונות לפתיחת סתימה בביוב, כגון: שטיפה בלחץ והשיטה השנייה היא לרוקן את הביוב באמצעות מכשור מיוחד. שני הפתרונות הללו  נעשים באמצעות משאית הנקראת ביובית ורק חברות אינסטלציה מחזיקות בה. שירות זה, עולה כמה מאות שקלים אם השירות נעשה בשעות היום, היות ותעריפי לילה כאשר מדובר על מצב חירום, שירות זה יעלה יותר.

 

לפעמים סתימה בביוב יכולה להיגרם בשל שפיכת שמן במטבח כשאריות של מזון או השלכת מוצרים שאינם קשורים לביוב כגון:  נייר טואלט, טמפונים, תחבושות היגייניות קיסמי אוזניים ועוד. על מנת לא ליצור סתימות יש להעמיד פח אשפה מסודר רק לניירות ולמוצרים ההיגייניים. לא אחת קורה ששימוש עם מגבונים לחים גורם לסתימות ואפילו באופן מידי. אם אינכם מעוניינים למצוא עצמכם במצב זה, מומלץ כי תשמרו על תחזוקה נכונה של מערכת הביוב, מה שימנע סתימה בביוב ואי נוחות עד שהבעיה תיפתר וכן, כמה מאות שקלים ואפילו יותר שתצטרכו להיפרד מהם וזה בהחלט מיותר.

התקינו רשתות בכל פתחי הניקוז

אחת הבעיות של סתימה בביוב  היא שערות שיורדות בפתחי הניקוז של הכיור, האמבטיה והמקלחת. שערות אלה, גורמות עם הזמן למצב של סתימה בביוב. אם תקפידו לשים רשת בכל פתח ניקוז שעולה כמה שקלים בודדים, תשכילו לעשות ולמנוע סתימה בביוב. יש לאסוף מהמסננות בכל פעם את השיער ולהשליך לפח בלבד, השלכת שיער שהתאסף במסננות, יכולה לגרום שוב לסתימה. יש לציין כי סתימה בביוב עשויה להיגרם גם בשל צנרת ביוב שהתעקמה עקב תנודות חדות של מזג האוויר. כאשר הצנרת עקומה, המים לא עוברים באופן חלק והכוונה למי הדלוחין והביוב ומשם הסתימה. יש לדאוג לתחזוקה נכונה של מערכת הביוב באמצעות שפיכת מים רותחים לפתחי הניקוז אחת לחודש, אם בכיור במטבח, באמבטיה או במקלחות ובאמבטיה בדיוק במקום של פתחי הניקוז. פעולה זו, ממיסה את השומנים וגורמת למי הדלוחין להשתחרר יחד עם שומן שנמצא באזור זה.

 

יש לציין כי אנשים רבים סומכים על מערכת הביוב, היות והם רואים בה כמערכת מאסיבית שאינה נוטה להיהרס בקלות. זו הי טעות, היות וגם לצנרת הביוב יש בלאי ובכל 15 -20 שנה לערך, יש להחליף את מערכת הביוב לצנרת חדשה, כי אחרת הבעיות יחמירו ותוציאו כסף רב על פתיחת סתימה בביוב שתעלה לא מעט ועוד סתימות אלה תחזורנה על עצמן בכל תקופה קצרה. החוכמה היא להיות תמיד עם האצבע על הדופק ולהזמין אחת לשנה חברת אינסטלציה שתוכל לבדוק בדיוק רב באמצעות ציוד הכולל מצלמות משוכללות בעלות סיבים אופטיים, את מצב הביוב ואם יש להחליף צנרת או לתקן צינור פגום, חיתוך שורשי ביוב אשר מועדים לפורענות, ניתן יהיה לבצע תיקון זה בו במקום ולמנוע נזקים גדולים יותר.

 

סתימה בביוב של בניין משותף – בעיה מורכבת יותר

יש לציין, כי קיים הבדל משמעותי בין סתימה בביוב של בית פרטי, כשאר הביוב שיך לבית עצמו, לבין סתימה בביוב המתרחשת בבניין מגורים משותף.  דיירים רבים בבנייני מגורים משותפים, סובלים מתופעה זו של סתימה בביוב. למשל ריחות לא נעימים, טיפולי אינסטלציה נקודתיים ובנקודות הביוב המרכזיות בחצר הבניין המשותף . דיירים רבים סובלים מתופעה זו ולכן, יש להקים במקרים רבים מערכת ביוב חדשה יותר, יעילה ועמידה יותר, על מנת למזער את הנזקים של סתימה בביוב, מה שישתק דירות רבות למשך כמה שעות וההוצאות הכספיות הכרוכות בפינוי של סתימה בביוב.

ישנם דיירים בבניינים משותפים אשר יודעים מה עשוי לגרום למקרה של סתימה בביוב והם נזהרים שלא להשליך פדים היגייניים, חיתולים, מטליות לחות וכל מה שעשוי לגרום לסתימה בביוב. מצד שני ישנם דיירים שמזלזלים ומשליכים את כל המוצרים ההיגייניים לאסלה וגורמים לדיירים אחרים בבניין לסבול ולשלם כסף על טעויות חמורות שהם לא ביצעו אותן. יש לדעת, כי בנייני מגורי שקיימים מעל ל-15 שנה, יסבלו יותר מתופעת סתימה בביוב, מאשר דיירים של בנייני מגורים חדשים.  ישנם וועדי בתים רבים אשר אינם מודעים לחומרת הבעיה ובטוחים כי מערכת הביוב של הבניין אינה תקינה. ניתן להזמין חברת אינסטלציה אשר מחזיקה בביובית , או שבבניינם רבים היום ישנה חברת תחזוקה אשר דואגת  לשירות פתיחת סתימה בביוב. בכל מקרה, שירות זה  עולה לדיירים מתשלום וועד הבית ולעיתים יש להוסיף עוד כסף על מנת לפתור את הבעיה, אך התשלום מתחלק בין כל דיירי בניין המגורים.

 

 אז כיצד פותחים סתימות באופן מקצועי?

ישנן שיטות שחלק מהן ידועות כגון פתיחת סתימה בביוב באמצעות ביובית אשר  שואבת את תוכן הביוב ומנקה היטב את צנרת הביוב, כאשר היא מסניקה מים בלחץ. אם מדובר בחומר בנייה שהקשה, בסדקים בצנרת הביוב בשל חדירת שורשי עצים, ניתן יהיה לטפל בבעיה באמצעות מצלמה מיוחדת אשר חודרת למערכת הביוב ובאמצעות סיבים אופטיים, היא יכולה לצלם את כל הנעשה במערכת הביוב כאשר היא מחוברת למחשב נייד. המצלמה הינה בעלת ראש מסתובב שיכול לצלם ב-360 מעלות. מי שיושב על המחשב הנייד ורואה  הכול ברגע האמת הינו איש צוות מומחה של חברת האינסטלציה. המצלמה יכולה גם לחתוך שורשי ביוב או לרסק חומר בניין שהתקשה ובכך לבצע פתיחת סתימה בביוב.

 

יש לציין, כי לפני שמתחילים לחתוך, להחליף צנרת ביוב ולבצע עוד פעולות, יש התחיל מהבסיס. יש לבחון מה שורש הבעיה באמצעות ציוד משוכלל המגלה בזמן קצר מהיכן נובעת סתימה בביוב, ואז, ניתן יהיה לבצע תיקון במערכת הביוב בשיטת אל הרס. יש לדעת כי הצילום עצמו יסייע לכם בפתירת הבעיה שקיימת. אם ישנה תקלה באחת התשתיות של הבית ובמקרה זה של מערכת הביוב, יש להזמין חברת אינסטלציה מוכרת, היות והבית שלכם יקר מדי על מנת להזניח את הבעיה  שהעלות שלה תהיה גבוהה יותר.. יש למנוע את הנזק שיכול להיות רב יותר ולהזמין במידי חברת אינסטלציה שלא רק תבצע פתיחת סתימה בביוב כי אם גם תעלה על שורש הבעיה..

 

פתרון ארוך טווח לבעיות של סתימה בביוב

תוכלו למצוא פתרון ארוך טווח לבעיה של סתימה בביוב, היות ואין זו חוכמה לפתור את בעיית הסתימה באמצעות ביובית, היות ואם לא עליתם על שורש הבעיה, הסתימה תחזור על עצמה. זו הסיבה מדוע יש לפנות לחברת אינסטלציה אמינה וותיקה, אשר מחזיקה בציוד טכנולוגי משוכלל ועדכני. חברת אינסטלציה מקצועית תצלם ותראה מה הבעיה  כי ייתכן ומדובר בצנרת ישנה שאין מנוס מאשר להחליף אותה בשורשי ביוב, או בפסולת מוצקה שנותרה עוד מזמן הבניה והיא חוסמת את מי הדלוחין.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com