PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

נזקי צנרת

נזקי צנרת

צנרת המים והביוב הינה אחת התשתיות החשובות ביותר בכל מבנה. בצנרת עוברים מים וכן מי דלוחין והיא הכרחית להתנהלות תקינה בבית. זו הסיבה כי נזקי צנרת הם בעייתיים וגורמים לקושי רב לכל אדם. חברות אינסטלציה, יכולות לתקן נזקי צנרת כשאר  נזקים אלה נגרמים בשל בלאי מואץ או צנרת ישנה מאוד שמתחילה לגרום לתקלות רבות.  מהירות התגובה לכל מה שקשור אל נזקי צנרת היא חשובה וזו הסיבה שיש לבחור בחברת אינסטלציה אמינה שמגיעה בזמנים ,כאשר ישנה תקלה שאינה סובלת דיחוי. יש לבחור חברת אינסטלציה וותיקה שהיא בעלת שם ומוניטין של שנים על מנת שתיקון נזקי צנרת יהיה איכותי ויחזיק מעמד לשנים. לרוב, מדובר על נזילה או פיצוץ הנגרם באחד מהצינורות של המים או הביוב. לפעמים הפיצוץ יהיה גלוי אך במקרים רבים, הוא סמוי ופה עשויה להיות סכנה למבנה.

 

אם הנזילה היא סמויה, הים ישנו מכשור איכותי ומשוכלל שניתן בתוך זמן קצר לוודא בדיוק רב מהיכן נובעת הבעיה. לפעמים הכשלים או הרטיבות, מגיעה בשל איטום לקוי. כאשר מדובר על דירה בבניין מגורים משותף, הבעיה יכולה להיות מורה יותר, היות ואם מדובר בצנרת שלכם שיש בה נזקים, תצטרכו לפצות את השכן. אם מדובר בבעיה בביוב משותף, על דיירי הבניין להתחלק בתיקון. כאשר אתם שמים לב לקילוף, כתמים בקיר או ברצפות, הזמינו מיד חברת אינסטלציה, היות וייתכן ומדובר בתופעה של נזקי צנרת. חברת אינסטלציה אשר מכבדת את עצמה, תחזיק בציוד תרמי משוכלל, אשר באמצעותו ניתן יהיה לזהות ולתקן נזקי צנרת בשיטת אל הרס. ככל שמשתמשים עם ציוד משוכלל, כך הנזקים יהיו נמוכים יותר והכוונה היא לתיקון קירות, מרצפות שבילי גישה בחצר, מדרכות ועוד.

 

החלפת צנרת ללא  חפירה מיותרת

לעמים אין מנוס ויש  להחליף צינור אחד או שניים, אם הבעיה היא נזקי צנרת. היום ניתן להחליף צנרת באמצעות שיטת השרוול או הטלאי. ניתן להחדיר צינור על צינור, לנתק את הישן ולחבר את החדש בזמן קצר. גם ריפוד הצינור באמצעות טלאי, כאשר עבודה זו נעשית באופן מדויק וללא הרס. שיטה זו מהוה יתרון משמעותי ורבות מחרות האינסטלציה עובדות בשיטה זו.  חברות אינסטלציה מנוסות וותיקות, יודעות למצוא את הפתרון היעיל בתוך זמן קצר וזאת, לאחר שהאבחון נעשה באמצעות מכשור תרמי, אשר יודע לתת את האבחנה הנכונה ביותר. ממש כמו רופא אשר מבקש צילומים או לגשת למכון הדמיה על מנת לבצע בדיקות שונות על מנת שיבצע ניתוח, כך בדיוק גם לגבי נזקי צנרת שיש לתקן.

 

על מנת שנזקי צנרת לא יופיעו באמצע היום, או באמצע הלילה, מה שעשוי להיות בעייתי יותר, יש לבצע בדיקה שנתית בתשתית המים והביוב, באמצעות חברת אינסטלציה. בדיקה זו חשובה במיוחד לאלה שתשתיות המים והביוב הן ישנות. לעיתים אין מנוס, כי אם להחליף את הצנרת ותשתיות הביוב בכלל, היות ובעיות של נזקי צנרת יחזרו על עצמן והוו עבורכם פגיעה באיכות החיים והוצאות מיותרות של כסף. לפעמים מדובר על סתימות בקו הביוב, שברים או בלאי בחיבורי הצנרת, אלה הם חלק מבעיות של נזקי צנרת.  יש לדעת, כי נזקי צנרת הינם הנזקים הידועים ביותר וישנן ביעות רבות לחברו הביטוח. יש לציין, כי נזקי צנרת אינם מופיעים מיד,  אבל אם כבר נגרם נזק ייתכן והתשלום יהיה הגבוה. על מנת שתוכלו להקטין כמה שיותר את הנזקים במערכות האינסטלציה והביוב, יש לבצע אחת לשנה בדיקת צנרת ורטיבות, מה שיגרום לכם לתפוס תקלה בזמן, גם אם היא אינה נראית.

 

נזקי צנרת ביוב בגלל שורשי עצים

זו גם אחת התקלות הידועות בגלל שאנשים שתלו עצים בסמוך למערכת הביוב. השורשים מוצאים  קרקע פורייה ולחה ולכן, הם חודרים בצנרת, מה  שסודק אותה ומכאן הנזילות. ישנן מצלמות רובוטיות משוכללות, אשר מוחדרות לתוך מערכת הביוב, מצלמים את כל מערכת הביוב וכאשר הן מזהות את הבעיה הן אף חותכות את שורשי הביוב. יש לציין כי נזקי צנרת ניתן לבחון כאשר חשבון המים נפוח מאוד. אם לא השתמשתם בהרבה מים,  זהו סימן מובהק שעליכם פשוט להזמין חברת אינסטלציה. הבדיקה שתעשו היא פשוטה, פשוט סגרו את הברז הראשי של המים בבית ועמדו בסמוך לשעון המים. אם הוא ימשיך להסתובב, סימן שאכן קיימת נזילה וייתכן שאפילו מדובר על נזקי צנרת. יש לגרום לכך, כי חברת האינסטלציה תגיע במהרה ותבצע את תיקון נזקי צנרת על הצד הטוב ביותר. לחברת אינסטלציה גדולה, יש את הכלים ההנדסיים והמומחיות לטיפול בבעיות של נזקי צנרת. גם מבחינת צוותי כוח אדם מיומן, חברת אינסטלציה גדולה ומוכרת, מחזיקה באינסטלטורים מיומנים שעברו הכשרה והם בעלי ניסיון רב באיתור ותיקון כל בעיות האינסטלציה והביוב.   תמיד מומלץ להזמין חברת אינסטלציה ולא שרברב בודד, היות ולחברת אינסטלציה יש את כל המכשור המשוכלל ביותר וצוות מיומן שיוכל להתגבר על בעיות מורכבות כגון נזקי צנרת.

 

נזקי צנרת לא תמיד נראים לעין

המקום המדויק של נזקי הצנרת אינו נראה לעין ודליפות  יכולות להתחיל במקום מסוים ולהמשיך לתעלה אחרת או למיקומים שונים אחרים לפני שהן נראות לעין. יש לחפש  שלולית מים או כתמי רטיבות ליד ארון מטבח, מאחורי הכיור  ועוד  נזקי צנרת, יכולים להתחיל בגלל בלאי  או צינור  שנפגם. כאשר נוצר לחץ  מים, זה יכול  להסתיים בפיצוץ. במקרים רבים, פיצוץ זה בגין נזקי צנרת, יכול לגרום להצפות, נזקי רטיבות שעשויים לפגוע ביסודות המבנה, פגיעה בקירות ובמרצפות והרשימה עוד ארוכה. מורכבות העבודה של נזקי צנרת, תלויה הרבה תלויה  בסוג הפיצוץ בצנרת. כאשר צנרת המים נמצאת בתוך קיר או תחת הרצפות, יש לחשוף את הצנרת באמצעות פעולת שבירה. זו הסיבה כי לפעמים עבודת האינסטלציה כאשר היא מורכבת ויש בה טיפול של נזקי צנרת, מדובר כבר על שיפוצים.

 

במידה ובגלל נזקי צנרת נגרם פיצוץ רציני, פנו אל מומחים  אשר יודעים לטפל בכל בעיית אינסטלציה, מהפשוטה ועד לבעיה המורכבת ביותר. במידה וחברת האינסטלציה הבחינה בחור באחד מהצינורות היא תחתוך את הקטע  הבעייתי מעל החור ומתחתיו ותחבר את המחברים המתאימים עם קטע צינור חדש לגמרי ובגודל מתאים לצנרת הקיימת שחלקה  עדיין תקינה. היום הצנרת שמוחלפת במקום הצינור הפגום, תהיה עשויה מחומר PVC מה שיבטיח פעולה רציפה למשך שנים וללא כל תקלות. אם בבדיקה של חברת האינסטלציה, תתגלה צנרת שמתחילה להראות סימני שחיקה, מומלץ כבר להקדים תרופה למכ ולהחליף את הצנרת הישנה בחדשה. צנרת העשויה מברזל, מומלץ להחליף בצנרת פלסטית חדישה יותר, אשר תחזיק מעמד לזמן רב יותר.

 

תיקון ותחזוקת צנרת בבנייני מגורים

יש לבדוק  בכל תקופה מסוימת את מצב הצנרת לאורך הקומות. במידה וישנן תקלות או פגמים איזה שהם, יש לתקן בתוך זמן קצר את התקלה. נזילת מים עשויה לפגוע בקיר וכן ברמת הבידוד בבית, ליצור עובש, טחב ופטריות מה שאנו תורם לבריאות. יש לציין כי תחזוקה של צנרת ותשתיות ביוב, מחייבת כל בעל נכס בבדיקה, על מנת שתמיד ידע מה מצבה ויערך בהתאם. חברות אינסטלציה מייעצות על מנת שלא ייגרם נזק חמור הן לצנרת והן לנכס עצמו. קחו בחשבון כי נזילות מים יכולות לגרום לקצר חשמלי וסכנת חיים ולכן בדיקה של מערכת זו הינה בגדר חובה אם לשמירה על הנכס ואם עליכם ועל שאר בני הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com