PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

נזילת מים

נזילת מים

אם הגעתם לקרוא שורות אלה, סימן שיש לכם נזילת מים, או שאתם חושדים שיש לכם נזילה. לפעמים בעיות איטום, עשויות לגרום למצב של נזילת מים, אבל לפעמים מדובר גם על צנרת ישנה שכבר כולה החלידה וישנם סדקים שגורמים לנזילה של מים. על מנת לגלות את מקורה של נזילת מים, יש לבצע בדיקה באמצעות מצלמה תרמית, אשר פועלת באמצעות אינפרה אדום, כאשר המצלמה מזהה הבדלי טמפרטורות. כאשר המצלמה מגלה על פי מפת צבעים כי המים קרים בצנרת סימן שמשם יש נזילה. יש לציין, כי מצלמה זו, מתאימה פנים הבית ולא מחוצה לו, היות והיא חודרת כמה סנטימטרים ולא מעבר לזה.  אם מדובר על נזילה מחוץ לבית, ישנו ציוד משוכלל אחר, אשר באמצעותו, ניתן יהיה למצוא את הנזילה. מצלמה עם סיבים אופטיים ארוכים, תחדור לצנרת ותמצא את הבעיה, כאשר המצלמה מחוברת למחשב נייד ויש מי שרואה על צג המסך מה הבעיה המדויקת. בנוסף, המצלמה מצלמת סרטון ווידאו ומוציאה דו"ח ברור לגבי הבעיות שישנן בצנרת ומהיכן נובעת נזילת מים.

 

יש לציין, כי נזילת מים, עשויה לנבוע גם  מתחת לרצפות ולכן בדיקה מקיפה באמצעות סריקת מערכת הצנרת, אם בקירות או אם ברצפות.. ניתן לטפל בנזילה באמצעות תיקון נקודתי, מבלי לשבור חלק ניכר מהקירות או מהרצפות. גם באמצעות חיישן גז, ניתן יהיה לזהות נזילת מים מחוץ למבנה, כמו בחצרות. האינסטלטור או חברת האינסטלציה, תרוקן את המערכת ממים ואז תחדיר לצנרת גז חנקן שאינו מסוכן לסביבה. כאשר הצנרת סדוקה, הגז ידלוף, החיישן יזהה את הדליפה. ישנו יתרון רב לשימוש  בחיישן גז, היות וגז זה, מגיע לעומק של 12 מ' מתחת לאדמה. שימו לב לקירות בביתכם, לרצפות ואם מופיעים סימני נזילת מים, כמו עובש בקירות, קילופי צבע וטיח, סימן שיש לכם נזילת מים ויש לטפל בה בהקדם.

אל תדחו תיקון נזילה היא תחמיר ותגרום להרס של המבנה

זו הבעיה של אנשים רבים שאינם מבחינים שישנה נזילת מים, או שדוחים את התיקון. המים מחלחלים עמוק  בקירות וברצפות וכן, יכולים להגיע ליסודות של המבנה ולגרום לנזק בלתי הפיך של הרס כליל של המבנה. לפעמים כאשר מדובר על בניין מגורים משותף, הנזילה של המים, עשויה להגיע מדירת השכנים, לרוב מאלה הנמצאים בקטומה למעלה. במקרה כזה, האינסטלטור, יוכל לעלות על הבעיה ואם נגרם לכם נזק והסתבר, כי לא לכם יש נזילת מים, השכנים יצטרכו לתקן מיד את הנזילה ולתקן לכם את הנזק שנגרם לכם עקב כך. ישנם מקרים יוצאים מן הכלל, שציוד טכנולוגי משוכלל, אינו יכול למצוא את נזילת מים. למשל, כשאר לא ניתן לנתק את קו הביוב של הדירה לביוב הראשי, כך שבדיקות באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם, אינן יכולות לסייע במקרה זה.

 

יש לשבור מרצפות או קירות, בכדי לאתר את נזילת מים. מדובר על הרמת כמה מרצפות ולכן, אין צורך  להיבהל. גם כאשר הצנרת של המים, אינה מתוחזקת כראוי, כגון שחיקה של גומיות, מערכת צנרת מים ישנה ועוד, אלה הינם הגורמים השכיחים שמהם עשויה לנבוע נזילת מים. איטום לקוי במבנה, חדירה של מי גשמים בחורף, כאשר מדובר גם בבניינים משותפים, נוצרת בעיה בצנרת. נזילת מים, עשויה להיות סמויה או קטנה, כשאר קיים למשל טפטוף קל בברזים, אם במטבח, בחדר האמבט, נזילה מצינור של דוד השמש וכדומה. טפטוף זה, עשוי להצטבר לכמויות גדולות של מים. כאשר המים כבר פוגעים בקיר, הקיר הופך לכהה יותר. ישנם סימנים מובהקים כי קיימת נזילת מים ומומלץ כי תעקבו אחריהם, היות ונזילת מים זה לא משחק ילדים ויש לטפל בה בהקדם.

חשבון המים שלכם היה גבוה מקודמיו? –  יש לכם נזילת מים

אם חשבון המים שלכם, היה גבוה מן הרגיל, כאשר אתם יודעים כי לא עשיתם שימוש חריג במים, זה הזמן להזמין חברת אינסטלציה, אשר תבצע סקירה בביתכם, אם בקירות או ברצפות ובאזורים אחרים מחוץ לבית, מה שימצא את הבעיה באופן מדויק, באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם. לפני שתזמינו חברת אינסטלציה, מומלץ לבצע בדיקה פשוטה. סגרו את כל ברזי הבית והגיעו לשעון המים. אם מחוגי השעון אינם מסתובבים, אין לכם נזילת מים, אבל אם שעון המים ממשיך להסתובב, סימן שיש לכם בעיה ויש לטפל בה במהירות. תמיד כדאי לזכור, כי נזילה קטנה, רק הופכת לגדולה יותר וזה עשוי לגרום גם לקצר חשמלי, כאשר נזילת מים, מגיעה גם לחוטי החשמל או למערכת החשמל בכלל. זו אחת הסכנות המובהקות בהזנחת טיפול של נזילת מים במערכת .יש לציין, כי המשמעות של נזילת מים היא איבוד של מים ואפילו הרבה מים הקיר עשוי להתפורר מבפנים ואז יגיעו בעיות גדולות היות ועימו ההוצאות הכספיות. איתור נזילות עשויה להיות עבודה של בלש, היות וישנם מקורות פוטנציאליים רבים שמעידים על נזילת מים.

כאשר מזמינים אינסטלטור הוא יזהה את המערכת שיש בה דליפת מים

אינסטלטור יזהה את מקור נזילת מים, אם על פי מיקומה, סוג הרטיבות, אם מי דלוחין, מי ניקוז וכדומה. גם בדיקות חיצוניות של מערכת המים עצמה, יישאו תוצאות, אך במיוחד באמצעות מכשור  אלקטרוני  משוכלל. גם מזגן או מערכת חימום תת רצפתית, עשויה לגרום למצב של נזילת מים. יש לציין, כי איתור נזילת מים ותיקונן, חייבות להתבצע במהירות, מבלי להתעכב. נזקי חלודה, נזקי עובש ופטריות, נזקי חלודה , צבע והתפוררות של מבנים ונזקים גדולים, עשויים להיגרם עקב נזילת מים וככל שתקדימו תרופה למכה כך תסתכנו פחות וההוצאות לא תהיינה גדולות יותר. מידה ואותרה נזילת מים שהיא גבוהה בכ- 50% מהצריכה הרגילה, תוכלו לפנות לתאגיד המים בעירכם, בבקשה להכיר בצריכה החריגה, אשר נובעת בגלל נזילת מים.

 

יש למלא טופס מתאים כאשר יש לכם הוכחות כגון קבלות ופרטים על התיקון של נזילת מים. בקשה מסוג זה, ניתן יהיה להגיש אחת לשנה כאשר מדובר על מד מים פרטי ששייך לנכס, או פעם בשנתיים על מד מים ראשי. התאגיד יתריע על החריגה מצריכת המים בחשבון הקרוב. כאשר הצריכה היא למעלה מ-50% מהצריכה הסטנדרטית של המים בנכס, תאגיד המים, ישלח הודעה נפרדת תוך מספר ימים ממועד הבדיקה ההשוואתית.

גורמים נוספים לנזילת מים

במידה וקיימת נזילה מהמקלחת, הסיבה עשויה להיות שולית, כגון ברז שפגום, לרוב סימני טפטוף ניתן יהיה להבחין בהם בגלל סימני רטיבות ברצפת המקלחת לפעמים המצוף בניאגרה אינו סגור עד הסוף, בגלל שחיקה מתמשכת של האטמים שבניאגרה. הדרך הטובה ביותר, היא לשמוע את רחשי מים. ניתן יהיה להצמיד נייר טואלט  מעל מפלס המים, כאשר האסלה יבשה. אם נייר הטואלט נרטב, האפשרות היחידה היא שקיימת נזילת מים מכוון של מכל ההדחה {הניאגרה}.

 

בדיקות מדויקות באמצעות חברת אינסטלציה אמינה וותיקה

בגלל שישנן הרבה חברות אינסטלציה, יש לבחור את זו שהיא בעלת וותק וניסיון, המלצות ושם ומוניטין שהולכים לפניה. חברה אמינה, תחזיק צוות מיומן של עובדים וכן, מכשור משוכלל, אשר יזהה באופן מדויק את מקורה של נזילת מים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com