PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

נזילות

נזילות – איתור מוקדם ימנע נזק רב

כאשר מקדימים ומאתרים נזילות בזמן, אתם חוסכים בהוצאות והמבנה שלכם יישמר לאורך זמן. היום עם הטכנולוגיה המתקדמת, ניתן למצוא מכשור משוכלל כגון גלאי נזילות, אשר יכול לאתר באמצעות גלי אינפרא אדום ואף לצלם את האזור שבו קיימת הנזילה, מה שיגרום לתיקון ממוקד ומדויק של הפגם בצינור ולהחליפו, מבלי לחצוב עמוק מי בקירות ולגרום להוצאות נוספות כגון שיפוץ הקיר. על מנת להימנע מבעיות בצנרת ובמערכת הביוב, מומלץ לבצע בדיקה שנתית, כך שתוכלו פשוט להקדים תרופה למכה ולמצוא כבר את מקור הנזילה או איתור הבעיה לפני שהיא תתפשט והנזק יהיה רב יותר.

 

ברגע שישנן נזילות, הנזק לא יאחר להגיע ולכן זו גם הסיבה שמי שרוכש בית א דירה, הדבר הראשון שהוא בודק זה מצב הצנרת ומערכת הביוב, היות והחלפה של תשתיות אלה בחדשות עולה הרבה כסף. מומלץ ליהנות ממלוא היתרונות של מכשור מתקדם לגילוי בעיות בצנרת, כך תהיו בראש שקט יותר ותהיה לכם תמונת מצב ברורה לגבי מצב הצנרת. ישנם בנייני מגורים שנבנו בשיטה הטרומית, כך שאנשים שגרים בבניינים מסוג זה, סובלים מבעיות איטום, היות והאיטום נעשה באופן נקודתי במקומות שהאיטום לא היה מקצועי או שהיה בו כשל.

 

רטיבות שחודרת בין אריחי חיפוי הקירות החיצוניים

לעיתים נזילות מגיעות מקירות חיצוניים, כאשר יש בהם חיפוי אבן או חומר אחר, כאשר בין החריצים הרטיבות חודרת והכוונה היא במיוחד לימי החורף הגשומים. כאשר אינסטלטור מגיע אליכם לבצע בדיקה של מערכת הצנרת או לגלות מה מקו הנזילה מהצנרת, מהקירות החיצוניים של המבנה או מהגג בשל כשלים באיטום. גלאים המוצאים את מקורן של נזילות או דליפות המגיעות מאזור הקרקע, ניתן לאתר באמצעות גלים אלקטרו מגנטי, גלאי קול ואפילו באמצעות מצלמות ביוב שניתן להחדיר בצנרת. ניתן לראות ת התמונה הברורה והדיאגנוזה המדויקת לגבי מקום הנזילה.

 

לעיתים הנזילה מגיעה מאזור חדר האמבט, בשל עיבוי. הבעיה היא שאדי המים מהמקלחת, באים במגע עם הקיר ועשויים ליצור בעיית רטיבות. אם תשכילו לצבוע את הקיר באמצעות סיד, הרטיבות תימנע. יש לשמור ולא לצבוע את הקירות בצבע שמן, היות וצבע זה, תורם לבעיית העיבוי. עובש וטחב לא רק שהם אינם אסתטיים, כי אם גורמים לבעיות בבריאות והכוונה היא במיוחד למערכת הנשימה. בקטריות יופיעו בעובש ולכן, הזנחה של רטיבות אשר מקורה היא נזילות רק תגרום להחמרת המצב.. כאשר מאתרים את הבעיה ע"י בע מקצוע מיומן, לאחר התיקון, יש לייבש היטב את אזור העובש ולשפץ באמצעות חומרי בנייה מיוחדים וצבע שיכסה את המקום לאחר שטופל וכמובן יובש.

 

מדוע ישנן נזילות במבנים?

חייהם של צינורות מים מגולוונים, מגיעים לתוחלת של 15 שנה. עוד לפני שני עשורים, החלו חברות הבנייה לבנות מערכות מים ביתיות מצינורות שלא היו מגולוונים. אורך החיים של צינורות אלה, קוצר ל-7-10 שנים. בשנים שלאחר מכן, החלו להיראות בשוק צינורות מים אשר בנויי מחומרים פלסטיים. אמנם צינורות אלה אינם מחלידים, אך אורך חייהם הינו מוגבל ונקודות הכשל נמצאות בחיבורים בין קטעי הצנרת. הבעיה השנייה אשר בגינה עשויים להופיע נזילות היא לחץ מים. בבנייני מגורים בערים השונות, לחץ המים עשי להשתנות מעת לעת. תקלות טכניות שונות גורמות לעלייה בלתי מבוקרת של לחץ המים והצינורות יתבקעו. בתחום התעשייה למשל, זה ידוע, כי דווקא בשעות הלילה, ישנו לחץ רב יותר של הצים ולכן, לא אחת, בעלי מפעלים מגיעים בבוקר ומוצאים כי צנרת התפוצצה.

 

גם כשלים בבנייה, גורמים למצב של נזילות  פיצוצים בצנרת. בישראל הבנייה אינה בשיאה וישנם המון כשלים בבנייה. למשל חיבורי צנרת המים לא בוצעו באופן מקצועי, איטום הקירות והתקרה ועוד.

פגיעות חיצוניות במבנה גורמות לנזילות מים

 

כאש ישנו לחץ מים נקודתי, או פגיעה בצנרת המים, גם עכברושים וחולדות עשויות לנגוס בשיניהם בצנרת ולגרום לפריצת מים או להצפה במערכת הביוב. גם שורשים של עצי אשר חודרים לצנרת הביוב, עשויים לגרום לבעיה רצינית ולהצפה. גם כשאר משפצים את הבית, לעיתים תיתכן פגיעה במערכת המים והאינסטלציה וכך נוצרות בעיית רטיבות או נזילות. שילוב של רטיבות חושך ומים גורם להתרבות של צמחים ודו חיים מיקרוסקופיים כמו חיידקים ופטריות, מה שיגרום לזיהום ואלרגיה בקרב בני אדם הגרים במבנה. הריח הרע של טחב וריקבון, לא יאחר להגיע וכן הסכנה היא שהלחות והרטיבות יגיעו למערכת החשמל. מקרים אלה, יביאו לקצר חשמלי ולסכנה של ממש.

 

מים חודרים למבנה דרך מרפסות פתוחות, וכן מרצפת המרפסות. זרימה לא נכונה של מי הגשמים יגרום לחלחול המים תחת הרצפות והתפשטות המים לרצפת הדירה. יש לשי לב כי קיים מרזב תקין, אשר מנקז את מי הגשמים. יש לבדוק בנוסף את האיטום במרפסת וכן, לתחזוקה נכונה של חומרי איטום בין המרצפות. אחת הבעיות המוכרות בתחום נזילות היא למי שיש לו מרתף בביתו. בגלל חוסר איטום נכון של הקירות החיצוניים של המרתף וכן בשל אי קיום מערכת ניקוז כגון משאבה טבולה למי הגשמים בכניסה החיצונית למרתף, המרתף יכול להיהרס בשל רטיבות המגיעה מהקירות החיצוניים. יש לדאוג לניקוז מתאים, אך הכול מתחיל גם באיטום מקצועי וקפדני, היות ומרתפים מהווים מקור לבעיות של רטיבות.

 

האויב השקט- דליפה מצנרת

קיימת תופעה נפוצה של רטיבות במבנים, כשר המים עוברים מהצנרת של המים, צנרת הביוב והדלוחין. כל זה, עשוי לנבוע מסדק מזערי שרק גדל עם הזמן. הדליפה היא זעירה והזרימה רק תתגבר כאשר הסדק יתרחב עם הזמן. אנו לא מבחינים שקיימות נזילות בשל סיטואציה זו, אך כאשר אנו מתחילים לראות טיח שמתקלף, כתמים על הקירות וריח של טחב, נזמין אינסטלטור. נזילות שקטות אלה, הן המסוכנות ביותר, היות ומים המחלחלים בקירות פשוט יהרסו את המבנה והנזק יהיה רב יותר.

 

יש לציין, כי נזקי מים עשויים להיות חמורים ואף להוריד את ערך הנכס. כאשר נזקים כגון נזילות סמויות, נמשכו על פני תקופה ארוכה, ערך הדירה או כל נכס אחר, פשוט ירד. למשל חדירת מים למבנה השלד של בת פרטי, יכולים לגרום להיחלשות הבטון. גם קורוזיה ובלאי מואץ של המוטות שנמצאים בשלד, יכול לגרום לסכנה ש יציבות המבנה. אם יש חשש של נזילת מים, לפני שתזמינו אינסטלטור תוכלו לבצע בדיקה פשוטה כאשר תבררו אם ישנה נזילה אחת או יותר. יש לסגור את ברזי הבית או כל מקור מים נוסף אם בחצר ובבית ולבדוק את שעון המים אם הוא מסתובב עדיין, סימן שקיימת נזילה. היום, הרבה יותר קל לאתר את מקור הרטיבות, כשאר האינסטלטורים או חברת אינסטלציה, מחזיקה בציוד משוכלל, אשר מגלה בקלות ובזמן קצר את מקור הנזילה. צלמות תרמיות הינן המכשיר היעיל והמשוכלל ביותר.

כמו כן אנו עושים איתור נזילות , צילום רובוטי ועוד

תיקון נזילות מים, עשוי להיות  אם לא תגלו את המקור שלהן בזמן. לעיתים קיים הצורך בהקמת תשתיות נרחבות שיעלו עשרות אלפי שקלים. איתור בעיית נזילה באופן נרחב, ימנע מכם עוגמת נפש והוצאות כספיות כבדות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com