PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

נזילות מים

נזילות מים

ישנם ליקויי בנייה או איזה שהוא כשל מערכתי, אשר גורם לסכנה או הפרעה. אם מדובר בנכס המיועד למגורים, מפגעי תשתית מים כגון נזילות מים, רטיבויות שנגרמות כתוצאה מכך, עשויות לפגוע במבנה וזה ממש לא משנה אם מדובר בנכס חדש או מיד שנייה.ישנן סיבות רבות למצב של נזילות מים, אם בגלל הצפה מהשכנים, אם מדובר בבניין דירות משותף, חיבורי צנרת חלשים, בנייה של תשתית מים לקויה ועוד. על מנת לזהות נכון ובאופן מדויק נזילות מים, יש להשתמש במכשור משוכלל ובידע רב של אינסטלטור מנוסה, כך שהעבודה תתבצע נכון והנזילות יתוקנו. בעבר, אינסטלטורים, היו שוברים חלק ניכר מקירות הדירה או הבית, על מנת לזהות את מקור הנזילה, כאשר הם פעלו על פי השערה או אינסטינקט, אך היום כבר אין צורך והנזילות מתגלות באמצעות מכשור אלקטרוני מתקדם, כאשר הנזקים הינם מינימאליים והחציבה בקיר, תהיה קטנה בשל האיתור המדויק של נזילות מים.

 

יש למצוא מאתר נזילות מים, אשר מחזיק בכל הציוד המשוכלל לאיתור נכון. למשל מצלמה תרמית, בודקי לחות למיניהם, מערכת גז לגילוי נזילות מים או, מערכת אקוסטית המצוידת באוזניות רגישות, כאשר מדובר בנזילות הנמצאות מחוץ למבנה, כך שניתן יהיה לשמוע היכן קיים פיצוץ ובאיזה צינור בדיוק.  יש לדעת כי לא רק כלים משוכללים יספיקו לאיתור הנזילות, כי אם הכשרה מתאימה ותפעול נכון של מכשור אלקטרוני זה. ישנו הבדל בין נזילות מים של פנים הבית או נזילות שנמצאות מחוץ לבית. המכשור יהיה שונה. למשל לגילוי נזילות חיצוניות של מים, יש להשתמש בעזרת סיבים אופטיים ארוכים, אשר יכולים להגיע לעומקים השונים.

אל תחכו לעובש ולהרס המבנה – הזמינו בדיקה שגרתית של איתור נזילות מים

אנשים נוטים להזניח דברים חשובים כגון טיפול במפגע רציני כגון נזילות מים. לפעמים הלחץ של העבודה מחוץ לבית והשעות המרובות שאנשים נמצאים בעבודה, רק גורמים לכך, שהנזילה רק תתפשט ותגרום לנזקים גדולים יותר. אל תמתינו לרגע האחרון, כאשר אתם כבר רואים סימני עובש בכל מיני חללים בבית, או שייגרם נזק שיעלה לכם הרבה יותר או אפילו להרס היסודות של המבנה. יש להזמין חברת איתור נזילות מים אשר גם תאתר וגם תתקן את הנזילה. לפעמים, מדובר על תשתית ישנה מאוד ויש לדעת, כי תשתית פנימית של מים, יש להחליף בכל 20 שנה, כך שאם נגיע הזמן, אל תהססו והחליפו את התשתית.

 

יש להשתמש עם מצלמה לאיתור נזילות מים, כשאר המצלמה מזהה את מקור הנזילה כאשר טמפרטורת המים משתנה. יש לציין, כי מקורן של נזילות מים, יכול להיות רחוק מנזקי המים ולכן ציוד משוכלל זה, מאפשר לאתר היכן בדיוק קיימת הנזילה שמקורה בצנרת סדוקה, או חיבור לא נכון של תשתיות המים. ישנן נזילות שמקורן מתחת למרצפות הבית ולכן, מאתר נזילות מים, יוכל למצוא מהיכן הנזילה גם כאשר הוא בודק את מרצפות הבית. הסיבות של נזילות מים עשויות להיות רבות ובהמשך, מעמוד על טיבן, ממה הן נובעות, כאשר הרטיבות קשה לאיתור, היות המים עולים לפי מעלה, מה שנקרא בשפה המקצועית "רטיבות קפילארית".

אז מהי רטיבות קפילארית וכיצד היא נוצרת?

רטיבות קפילארית, הינה העלייה של המים על הקירות, על עמודים ושאר סוגים של משטחים. המים פשוט עולים כלפי מעלה בניגוד לכוח המשיכה. הסיבה לסוג רטיבות זו, הינה בנייה ושימוש בחומרים שאינם תקינים, אם בקירות או אם במחיצות. מפגעי מים כגון נזילות מים מתחת למקום הימצאות הרטיבות, כשאר ישנה לחות גבוהה, או מים שנמצאים מתחת לעמוד או קיר, אך יש לדעת, כי תופעה זו, אינה מעידה בהכרח על זה שהנזילה נמצאת בסמוך לרטיבות והיא אפילו עשויה להיות רחוקה יותר. באמצעות שימוש עם מכשור מתקדם ניתן יהיה לבצע בדיקת נזילות מים. יש צורך לייבש את החול או הסומסום, אשר נמצאים תחת הרצפות, היות וזה השלב הראשון לטיפול בנזילה קפילארית. מצלמה תרמית שעובדת על אינפרה אדום, תזהה בתוך זמן קצר את מקורן של נזילות מים.

 

יש לציין, כי ישנם כמה סוגים של מכשור לגילוי נזילות מים. יש לבחור את הציוד המתאים ביותר, מה שיקצר זמן ועלויות מיותרות. גם מודד לחץ מים, עשוי סייע במציאת נזילות מים. גם מערכת גילוי נזילות מים שהיא אקוסטית, מאפשרת למצוא את הנזילה שנמצאת בקירות הפנימיים של המבנה, צנרת וחללים סגורים. כאשר האינסטלאטור, בוחר להשתמש עם מערכת איתור נזילות בגז, המערכת מאפשרת  החדרת גז לחללים או לצנרת, בכדי לגלות  את מקור נזילות מים. גם גלאי לחות, הינו מכשיר מתקדם ויעיל, כאשר רמת הלחות נקבעת וקיימים גלאים לבדיקה של רטיבות בחול, לחות בקירות ובעוד חללים.  אם האינסטלאטור בחר במצלמה תרמית, התהליך מתבצע באמצעות סריקה של הצנרת, אשר נמצאת תחת הריצוף או מאחורי הקירות. היתרון המובהק של מצלמה זו המאתרת במדויק נזילות מים, הוא שהמכשיר יכול להבדיל בין הטמפרטורות השונות.

זיהוי נזילות מים באמצעות מערכת אקוסטית משוכללת

מערכת אקוסטית לגילוי נזילות מים מתאימה למצבים שקו הצנרת נמצא מאחורי הקירות, תחת ריצוף ותחת פני הקרקע מחוץ לבית או למבנה המגורים. שימשו במערכת זו, החל לפני שנים רבות, כאשר בעלי מקצוע בתחום האינסטלציה, היו מגיעים לבצע את הבדיקה, באמצעות האזנה למערכת המים באמצעות מן סוג של סטטוסקופ הדומה לזה שמשתמשים בהם רופאים. עם הזמן, מערכת זו התקדמה והיא נחשבת לאחת מהמערכות היעילות לגילוי נזילות מים.  למערכת אקוסטית לגילוי נזילות מים, קיים מגבר שהוא בעל רגישות גבוהה מאוד אשר מזהה גלי קול עם דציבלים גבוהים מאוד. איש מקצוע בתחום, עוקב אחר תוואי הצינור באמצעות האוזניות שמתחברות למגבר עצמו. כאשר המים הנוזלים, מייצרים גלי קול וניתן לראות אותם בצורת מספרים.

 

יש לציין, כי טכנולוגיה מתקדמת זו, חוסכת הרבה זמן וכסף. אם לא ניתן או שקשה לזהות באמצעות מערכת אקוסטית זילות מים, מערכת הגז תיכנס לתמונה, כאשר מאתר נזילות מים יחדיר לצנרת תרכובת של גז הנחשב לידידותי לסביבה, וחיישנים מיוחדים הנמצאים במערכת חכמה זו, יימצאו היכן נמצא ריכוז גבוה במיוחד של הגז, כאשר ריכוז זה, יעיד על מקור הנזילה. בכדי להימנע ממצב של נזילות מים במבנה, יש לבצע בדיקה תקופתית, אשר תוכל להקדים תרופה למכה.  מערכת המים הינה אחת מהמערכות החיוניות ביותר בכל בית, בית עסק או חברה ולכן, תחזוקה נכונה ובדיקות תקופתיות, יסייעו המון במניעת ים כספיים כבבדים וכן נזק חמור  למבנה. יש למצוא חברת אינסטלציה וותיקה ואמינה, כאשר קיבלתם עליה המלצות ומחזיקה בכל סוגי המכשור המשוכלל לאיתור נזילות מים.יש למצוא חברה אמינה, אשר מציעה מחירים הוגנים, שיש לה את המכשור המתאים לאיתור מדויק של נזילות מים ושהיא מתקנת באופן  מושלם את הנזילות וכן, מעניקה אחריות על כל תיקון.

 

איתור נזילות מים באמצעות מכשור בעל הדמיה ממוחשבת

מערכות שמטרתן לגלות נזילות מים, מציגה את הפרשי הטמפרטורות. הדמיה ממוחשבת, כאשר הבדלי הטמפרטורה ניכרים במקומות לחים או רטובים. התיקון של הנזילה, מתאפשר לאחר איתור מדויק של הבעיה. יש לפנות את הבית לאינסטלטורים, כך שניתן יהיה לבצע את העבודה שכוללת תיקון במהירות ויעילות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com