PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

נזילה מהתקרה

נזילה מהתקרה

נזילות מים יכולות להפריע ולשבש לנו את החיים. אם הנזילות הן קלות אז אולי מאזור התקרה תבחינו בכתם כהה ויהרוס את הצבע והטיח. אם הנזילות הן חזקות אז לא תהיה ברירה כי אם למצוא את האזור הבעייתי ולתקן. נזילה מהתקרה עשויה להגיע בשל איטום לקוי או בעיה בבניין מגורים אשר מגיעה מהדירה למעלה ייתכן כי המים מחלחלים מתחת למקלחת בקומה העליונה וחודרים לרצפה שהיא אינה אטומה. מומחים באיטום יודעים לזהות ולתקן את הבעיה. מומחים באינסטלציה אף יודעים כיצד לזהות את מקור כל נזילה באמצעות ציוד תרמי. כאשר קיימת נזילה מהתקרה יש לשים לב כי הגגות המשופעים כגון גגות רעפים אינם שבורים ומבעד לגגות מי הגשמים חודרים ומגיעים לתקרה. ניתן להיעזר בחומרי איטום מותזים במידה והבעיה היא בגג.

 

נזילה  מהתקרה יכולה לנבוע בשל נזילות מים מהרצפות של השכן תיתכן נזילה מהתקרה בדיקה שלכם. יש לשים לב לכל פרט ולבדוק היטב באמצעות חברת אינסטלציה אשר תוכל לבדוק ולתת את המענה המושלם. לרוב בעיות כגון נזילה מהתקרה מתרחשות בימי החורף הגשומים יש לדעת כי מלבדד הפגיעה במראה התקרה ישנה בעיה חמורה יותר והיא בריאותם של בני הבית ושלכם. אוויר טיוב ועובש פוגעים במערכת הנשימה. לעיתים קיים קושי בזיהוי הנזילה ולכן באמצעות המכשור המתאים ניתן יהיה למצוא את הבעיה ולתקנה במהירות.. אם הבעיה היא באיטום נין יהיה למצוא מומחה איטום אשר יוכל לאטום על פי סוג האיטום הקיים בגג ולמנוע נזילה מהתקרה.

 

לפני החורף בדקו את גג הבית והבניין

יש לבדוק היטב את ג מהבניין או את גג הבית ממש בסוף הקיץ לפני בוא הסתיו והחורף שאז יהיה קשה לתקן בעיות באיטום כאשר תבחינו בכתמים שמקורם בגלל נזילה מהתקרה. כאשר בונים בית משקיעים מחשבה באיטום הבית מהכיוונים השונים מים עשויים לחדור מגגות ומרפסות או מקירות ופתחים שונים במבנה. הבעיה היא שעם השנים האיטום נשחק ואז מתחילות בעיות שונות כגון נזילה מהתקרה שהיא הבעיה הנפוצה ביותר במיוחד בימי החורף. כמה ימים של גשם כבר יספיקו לדיירים הגרים בדירות שבקומות העליונות לסבול מרטיבות ומנזקים בתשתיות הבית. האחריות לאיטום ניתנת למשך 5 שנים וזה על איטום בזפת אך על איטום באמצעות יריעות ביט ומניות האחריות היא ל-10 שנים.

 

יש לבדוק לפני הכול  אם המרזב אינו סתום ואם אין בעיה אחרת אשר גורמת לאגירת מי גשמים כאשר הם מחלחלים לתקרה. יש לבדוק בנוסף אם נזילה  מהתקרה אינה נובעת בשל דוד נוזל הנמצא על גג המבנה או הבית. יש לזכור כי מחירי האיטום בחורף עולים ב-30% מאשר בימי הקיץ או האביב. יש לברר את המחיר של האיטום על פי סוג האיטום שלכם כאשר מדובר בבנייני מגורים היות ואת המחיר יש לשלם לוועד הבית אשר יחלק את סכום האיטום בין הדיירים בבניין. הסימנים של נזילה מהתקרה הינם כתמים כהים שנוצרו בגלל רטיבות. הסכנה היא שהתקרה עשויה לקרוס אם הנזילה תוזנח.

 

הסכנות של נזילה מהתקרה

ישנן סכנות מלבד קריסת התקרה בשל הזנחה הנובעת מנזילה בתקרה. אם התקרה שלכם נוטפת מים חשוב לא להתמהמה ולפעול לפי ההנחיות הבאות: יש לנתק את מכשירי החשמל ולהוציא אותם ממקומם על מנת למנוע קצר חשמלי. יש לכסות את השקעים על מנת לשמור אותם מפני רטיבות. יש להוריד את הנתך של האזור בלוח החשמל, היות ומים שנוזלים מהתקרה כלפי מטה עשויים לחלחל דרך פתחי החשמל ולהגיע לשקעים. אם הנזילה מהתקרה היא מאסיבית יש לגשת ללוח החשמל ופשוט להוריד את הפקק. יש להציל את הריהוט ואם יש פרקט בבית הצילו גם אותו. יש לפזר דליים היכן שישנן נזילה מהתקרה ויש לפזר מגבות על מנת למנוע נזק חמור.

 

באמצעות גלאי נזילות ניתן יהיה לבדוק נזילה מהתקרה. גם בדיקת רטיבות באמצעות ווידאו יכולה לתרום המון לזיהוי של מקור נזילה בתקרה או רטיבות בקירות אשר נוצרו בשל ליקוי בצנרת או בצנרת שאינה תקינה. ניתן להשתמש בבדיקת ווידאו ע"י חברת אינסטלציה מקצועית כאשר ניתן לראות צילום צבעוני וסאונד לאיתור הפגמים. העצה של חברות אינסטלציה מקצועיות הינה לבצע בדיקת רטיבות בכדי למנוע חשד של נזילה מהתקרה. ככל שתהיה ערנות מצדכם כך תמנעו נזקים גדולים בעתיד. נזילה מהתקרה נובעת לרוב כתוצאה מצינור שבור בתוך התקרה או הקיר בגלל ימים חורפיים מלאים בגשם כשאר המים חדרו מבעד לרעפים. מים אלה יחלחלו בגלל איטום שהתבלה או כשלים באיטום ויש לפעול מהר על מנת לתקן את הבעיה. אין מדובר על תקרה שבורה כי אם על הסכנה של תקרה שעשויה לקרוס נזק לחפצים בבית וחלילה פגיעה בדיירים הגרים בבית.

 

רטיבות ונזילה מהתקרה מופיעים באזורים ידועים

גם נזילה מהמרפסות עשויה לגרום לנזק. גם בחלק העליון של גרם מדרגות ליד פתח יציאה למשטח המרוצף. גם כתם רטיבות אשר מופיע ליד אזור המרזב מעורר חשד סביר כי נזילה מהתקרה מגיעה מאזור זה. העיקרון השני הוא שאם ישנה חדירה של מים אל תקרת הבטון המים יספגו ביציקה עד לעומק ויחדרו אל תוך הבית במקומות נוחים לחדירת המים כמו למשל סדקים או חללים הקיימים ביציקה עצמה או במקומות שבהם היציקה חתוכה או קדוחה או במקומות אשר בהם מסתיימת היציקה. גם אם אתם מבינים דבר יש לכם ידיים טובות הימנעו מתיקון עצמי של נזילה מהתקרה היו ותוכלו לגרום נזק יותר מאשר תועלת הזמינו חברת אינסטלציה מקצועית אשר תוכל באמצעות בדיקות במכשור משוכלל ומתקדם לגלות את מוקד נזילה מהתקרה כאשר הבדיקה תראה את התוצאות ואז כבר ניתן יהיה לתקן באופן מקצועי את הנזילה ולעצור אותה לזמן רב.

 

טיפול בבעיית נזילה מהתקרה בבניין מגורים מי שניזוק מליקוי באיטום הוא הדייר הגבוה ביותר כלומר שתקרת ביתו היא גג הבניין. מומלץ להכיר את תוואי התקרה שמשיק לגג כך שתוכלו לזהות את מקור נזילה מהתקרה. כאש מדובר על נזילה מהתקרה בבית פרטי יש להזמין אנשי איטום על מנת שיאתרו ויתקנו את הנזילה. אם מדובר בנזילה מהתקרה בגלל גג רעפים יש לקחת בחשבן כי זהו אמנם פגם קטן כגון רעף שבור או כזה שאינו מונח כראוי. יש לדעת כי גם פתח קטן בגג יכול לגרום לנזק גדול כאשר ישנם גשמים. יש לתקן במידי את נזילה מהתקרה על מנת למנוע סכנות כגון קצרים והתחשמלות בגלל שהמים עשויים להגיע לחוטי החשמל ואף לארון החשמל.

נזילה מהתקרה בדירה בבניין משותף – מי אשם?

תיקון הנזק בדירתכם עשוי ליצור בעיה כפולה שהראשונה היא חוסר יעילות בתיקון נזילה מהתקרה. יש לתעד ולשמור קבלות המעידות על ההוצאות שביצעתם עבור תיקון נזילה מהתקרה. אם יש לכם ביטוח דירה יש לפנות עם היעוד לחברת הביטוח או לבקש מחברת הביטוח לשלוח שמאי וכן לחברת הביטוח ישנם אינסטלטורים ומומחים בתחום אשר יתקנו את התקלה. חברת אינסטלציה מקצועית תייבש באופן יסודי את התקרה ולתקן את התקלה אשר גרמה למצב של נזילה מהתקרה. תהליך זה יתבצע בהתאם לנזקק שנגרם ולחומרתו. ככל ששכבות התקרה והקירות נפגעו כך יש לבצע עבודה יסודית ומורכבת. במידה והתקלה קשורה אל מערכת המים או למרזבים בגג יש להתחיל בתיקון התקלה אשר ממנה נובעת נזילה מהתקרה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com