PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

מצלמת ביוב

מצלמת ביוב

בכל  בוקר אנו מתחילים יום עמוס, אך מצד שני אין אנו יכולים להיות בטוחים מפני אירועים שהם אינם צפויים, אשר ישבשו לנו את היום. למשל תקלות בצנרת הביוב יכול להיות עבורנו נזקק משמעותי. זו הסיבה כי יש להזמין בהקדם חברת אינסטלציה אשר משתמשת עם מצלמת ביוב משוכללת. חברת האינסטלציה, תצלם את הצנרת לפני שתחליט כיצד ניתן לתקן את התקלה בביוב. יש להחדיר את מצלמת ביוב לצנרת ולפענח נכון את הבעיה ואז לנקוט בתהליכי התיקון בעזרת מצלמת ביוב, ניתן יהיה לטפל בתקלה בהקדם, כאשר הפענוח הינו מדויק וניתן אפילו להנפיק דו"ח המראה את התקלה במדויק. תחום האינסטלציה התקדם בצעדי ענק, 

 

הודות לטכנולוגיה. ניתן לאתר בקלות מפגעים או בעיות שונות בצנרת ולתקן אותם באמצעות שיטת אל הרס, שבאמצעות המכשור המשוכלל כגון מצלמת ביוב בעלת סיבים אופטיים, אשר מדייקת במיקום התקלה, לא יהיה צורך לחפור או להרוס שבילי גישה, מדרכות וכדומה, כי אם רק חלק קטן וזאת בתנאי שהמערכת עצמה היא תקינה, אלא אם כן היא ישנה מאוד ויש צורך להחליפה לחדשה יותר. כל חברת אינסטלציה מקצועית, אשר מכבדת את עצמה, תחזיק בציות המשוכלל ביותר לאיתור תקלות אשר כולל כמובן מצלמת ביוב. ראשית יש לדעת, כי מצלמת ביוב שונה ממצלמה תרמית אשר תפקידה לאתר נזילות בקירות הבית. מצלמת ביוב הינה בעלת סיבים אופטיים והיא מוחדרת למערכת הביוב, כאשר היא מחוברת למחשב נייד  שמחזיק איש צוות, כאשר הוא רואה את הבעיה בזמן אמת.

 

מצלמת ביוב המסתובבת ב-360 מעלות

זה היתרון הבולט של מצלמת ביוב, היות ומצלמה זו, הינה מצלמה רובוטית קטנה, אשר מוחדרת לצנרת הביוב וביכולתה להסתובב ל-360 מעלות, מה שמקנה לה צילום של מערכת הביוב בכל זווית אפשרית. עד לפני יותר מעשור, כל פעולת אינסטלציה הקשורה בתקלות ביוב, הייתה מתחילה בחפירות מאסיביות מה שהיווה סיוט ללקוחות רבים שהיו זקוקים לשירותי אינסטלציה. היום הדברים השתנו מן הקצה אל הקצה ושיטת צילום באמצעות מצלמת ביוב וכן, תיקון שאינו גורם להרס, שיפרו  ללא הכר את עבודתם של האינסטלטורים וחברות האינסטלציה הרבות בארץ. ישנן מצלמות משוכללות כגון מצלמת ביוב רובוטית, אשר מרירה את האזור החשוך בצנרת אשר המצלמה תצלם בבירור ובאיכות טובה את הנעשה במעמקי הביוב.

 

יש לציין כי מצלמת ביוב, הינה למעשה מצלמה רובוטית וכשמה כן היא, המצלמה מסוגלת לבצע פעולות שונות בכוחות עצמן בהתאם לפקודות שצוות האינסטלציה פוקד עליה באמצעות שלט רחוק.  לפעמים הסתימה נובעת מפסולת אשר הצטברה בביוב, או בשל חדירתם של שורשי עצמם הנמצאים בקרבת מערכת הביוב. הצפה מסוג זה, עשויה להתרחש בבנייני מגורים, בבית קרקע וכן, בצינורות הביוב אשר שייכים לרחוב כולו. הצפה הינה בעיה תברואתית חמורה ויש לטפל בה במידי. על פי ממצאי בדיקת מצלמת ביוב, ניתן יהיה לדעת, אילו חלקים דורשים החלפה במערכת הביוב. ממצאים אלה של מצלמת ביוב יכולים אף לשמש כראיות אשר תקפות בבתי המשפט, במידה וישנה תביעה נגד קבלן או חברת אינסטלציה שהתחמקו מאחריות לאחר שהקימו את תשתיות הביוב.

 

תקלות במערכת הביוב עשויות לשתק את אורח החיים בבית או במשרד

האמת הוא שזו תמונת המצב ולכן, ברגע שישנה תקלה במערכת הביוב, אנו לא יכולים להשתמש במים, בשירותים, במטבח וכל דבר ששייך לאורח חיים תקין אם בבית או במשרד. היום, עבודה של תיקון מערכת הביוב, אינה כרוכה בזמן רב, הודות למצלמת ביוב משוכללת שתוך זמן קצר מאתרת את התקלה ומתקנת אותה ללא הרס ועל הצד המקצועי ביותר. בעיות בתשתית המים והביוב, אינן נראות לעין ולכן בדיקה באמצעות מצלמת ביוב, יכולה לאתר מיד את התקלה ולהביא לידי תיקונה. את הסיב האופטי, קל להחדיר לתשתיות הביוב. הסיב עצמו הינו דק מאוד החדרתו, לא תפתור את הבעיה. חברות אינסטלציה רבות, אינן מוכנות להחדיר מצלמת ביוב שעולה עשרות אלפי שקלים לביוב סתום על מנת שלא יסתכנו בקלקול של מצלמת ביוב זו, כך שהם מרוקנים תחילה את תכולת הביוב באמצעות משאית הנקראת ביובית ואז, ניתן יהיה לצלם ולקבל תמונה ברורה יותר ומבלי לסכן את מצלמת ביוב. ישנן כל מיני סוגים של מצלמת ביוב, כאלה שהן מצלמות רובוטיות וכאלה שפועלות באמצעות סיבים אופטיים בלבד. היתרון של מצלמת ביוב רובוטית, הינו שהיא אף מסוגלת לתקן תקלות, מה שגם מאתר מיד את התקלה וגם תוך זמן קצר התיקון יבוצע באמצעותה. כאשר קיימת בעיה בתשתיות הביוב, יש למצוא חברת אינסטלציה בעלת שם ומוניטין וניסיון רב באיתור תקלות ביוב וכן, לוודא שהיא מחזיקה בציוד משוכלל כגון מצלמת ביוב מתקדמת. יש לקבל המלצות ממכרים, קולגות או בני משפחה, לגבי חברת אינסטלציה זו או אחרת, אשר פועלת באזור מגוריכם.

 

אילו פעולות חשובות מבצעת מצלמת ביוב רובוטית?

באמצעות צילום צנרת שנעשה ע"י מצלמת ביוב רובוטית, ניתן יהיה לגלות שורשי ביוב שגרמו לסתימת הביוב והמצלמה אף תחתוך אותם וכן, ניתן יהיה לבצע חיתוך צנרת שבורה שכבר קרסה ומהווה תקלה משמעותית בתשתית הביוב. מצלמת ביוב רובוטית, יכולה להתגבר על כל התקלות הקיימות במערכת הביוב. ראש המצלמה המסתובב בזווית של 360 מעלות, יכול לגלות כל כשל שקיים בתשתית הביוב וכאמור להתגבר על התקלות. מצמת ביוב רובוטית, מבצעת אף חיתוך, פירוק או ניסור בטון שנשפך לביוב בעת בניית המבנה. למעשה תקלות אינסטלציה, עשויות להוות מטרד נוראי שעשוי לערער לנו את שגרת החיים ולפגוע בבריאותנו ובבריאות הסובבים. חברת אינסטלציה אשר שואבת להיות מבין המובילות בתחום זה, חייבת להחזיק בציוד מתקדם ועדכני הכולל גם מצלמת ביוב משוכללת. זו הסיבה שיש לברר פרטים מקדימים ומקיפים, אודות חברת האינסטלציה המומלצת שבה תבחרו.

 

בבחירת חברת אינסטלציה, יש לוודא כי היא גם זמינה במקרי חירום למשל בשעת לילה מאוחרת, בחגים וערבי חג אם מדובר בהצפת ביוב שאינה סובלת דיחוי. יש לציין כי באמצעות מצלמת ביוב, ניתן יהיה לתקן סדקים בצנרת הביוב באמצעות שיטה מיוחדת, כאשר מצלמת ביוב מרפדת את קירות הצנרת אשר בה התגלו הסדקים ואוטמת את הסדקים מבלי הצורך להשתמש בחפירות. למעשה באמצעות מצלמת ביוב משוכללת שהיא רובוטית, המטרה היא לא רק לאבחן את התקלה, כי אם גם לתקן אותה בדיוק רב ובמקצועיות  ללא פשרות.ניתן אף לבדוק את מצב הביוב, בכל שנה ו שנתיים ע"י מצלמת ביוב משוכללת אשר תסקור את קווי הביוב ותנפיק דו"ח מפורט לגבי מצב התשתית.יש כאלה שטוענים בצדק, כי מצלמת ביוב רובוטית, מעניקה להם שקט נפשי, כך שאורח החיים ימשיך להתנהל ללא תקלות.

 

מתי מומלץ לבצע צילום צנרת ביוב?

ישנם כמה תרחישים אשר מחייבים שימוש עם מצלמת ביוב. למשל, איתור שורשי עצים, דליפת מים באדמה, הצפת ביוב, תחזוקה שוטפת של תשתית הביוב כאשר מעוניינים לדעת מה מצב הצנרת , איתור סתימה שנעשתה באמצעו שורשי עצים שחדרו לצנרת הביוב, פסולת בניין שחדרה בטעות לתשתית הביוב וגורמת לסתימה ועוד. גם אנשים אשר רוכשים נכסים יעדיפו לבדוק את התשתיות החשובות בבית כגון תשתית המים ותשתית הביוב באמצעות מצלמת ביוב, על מנת לוודא כי אין תקלות שהקבלן או המוכר יצטרכו לתקן במידה ויתגלו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com