PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

מצלמה תרמית

מצלמה תרמית לזיהוי נזילות מים ותיקון במינימום נזק

 

את המושג מצלמה תרמית לבטח רובכם שמע, אך יש לציין את שימושיה, יתרונותיה ויעילותו של מכשיר מתקדם זה. בכללי, מצלמה זו, אשר פועלת על אינפרה אדום. קרינה זו שהיא למעשה קרינת חום, מופצת ואינה נראית בעין. לכל מצלמה מסוג זה, ישנה עדשה מיוחדת, אשר תפקידה למקד את האור אשר נפלט ועובר למערך של חיישנים אשר נמצאים בתוך המצלמה עצמה. חיישנים אלה למעשה, מודדים את ההפרשים בין הטמפרטורה הקיימת בסביבה הנבדקת. הפרשים אלה מייצגים את כל הנעשה בסביבה החיצונית והם הופכים למפה תרמית בעלת פירוט מלא.

 

השלב הסופי הוא, עיבוד נתונים אשר מותקן במצלמה והופך את האותות האלקטרוניים למידע גרפי, אשר ניתן להציג. במפה מראה כי גוונים של צהוב וכתום, מראים על אזורים חמים ואילו צבעים של כחול ושחור, מראים על אזורים קרים. היתרונות של מצלמה תרמית, הם שבאמצעותה, ניתן יהיה להפיק תועלת רבה. גם בשאר ענפים, משתמשים עם המצלמה התרמית כמו בתחום הצבא ובתחום האזרחי והפרטי. במצלמה זו, משתמשים בצבא לראיית לילה וזיהוי והגנה מפני מטוסים. גם בתשתיות של חשמל וצנרת, משתמשים עם מצלמה זו. גם לצרכי רפואה, משתמשים עם מצלמה זו. מצלמה שפועל על גלי אינפרה אדום {תרמית}, מבצעת את הבדיקה למשל כאשר ישנה נזילת מים במערכת האינסטלציה מבלי לגרום נזק רב לקירות, היות והאבחון המהיר והדיוק של המצלמה, יכול לגרום לאינסטלטור, לחפור מינימום של פתח בקיר, על מנת לתקן את הנזילה ואפילו פתח זה, יהיה מספיק דיו להחלפת צינור מים חדש.

 

זמן השבתה מינימאלי של תשתיות המים בבדיקה באמצעות מצלמה תרמית ותיקון מהיר

 

הבדיקה הנעשית באמצעות מצלמה תרמית, אינה משביתה את תשתיות המים בבית או בבית העסק. מלבד זאת, התיקון ממוקד ואין צורך לשבור קירות ולהיכנס להוצאות מיותרות או לאי סדר וקשיים במגורים בעת תיקון של שבירת קירות בקנה מידה גדול. מדובר על חיסכון רב בכסף ובזמן הן ללקוח שמזמין את השירות והן לאינסטלטור או לחברת האינסטלציה אשר מגיעים לבדוק את בעיית הרטיבות ולתקנה. מצלמות תרמיות, יכולות לאתר חום מבעד עשן ולכן גם כוחות כיבוי אש משתמשים בטכניקה זו בכדי למצוא מוקדי בעירה או על מנת לזהות אדם הנקלע לשריפה.

 

צילום תרמי,ניתן יהיה לגלות תקלות פוטנציאלית כגון נזילות קיימות אשר עדיין לא התגלו ולכן, זו הזדמנות מצוינת לבדוק אם קיימות עוד נזילות סמויות אשר ניתן לגלותם רק באמצעות מצלמה תרמית. גם נזילה מהגג ניתן לזהות באמצעות מצלמות תרמיות, כשאר יש לבצע איטום ויש לדעת אם קיים כשל באיטום או שיש לאטום מחדש.

שימושים נוספים במצלמה תרמית

מלבד איתור נזילות ניתן לבדוק בעיות של רטיבות ואיטום, גם ברצפות, קירות פנימיים וחיצוניים, מרתפים, חדרים רטובים וכדומה. בדיקה פשוטה בעזרת מצלמה תרמית יכולה לאבחן את מקור הרטיבות. לפעמים רטיבות נסתרת הנמצאת בגגות שטוחים חודרת לקירות הבית ורבים שסובלים מרטיבות מסוג זה, סבורים כי מדובר בצנרת שנסדקה והמים חודרים מבעדה, אך באמצעות מצלמה העובדת על גלי אינפרה אדום, ניתן יהיה לזהות כי הרטיבות מגיעה מאזור הגג.

 

אמנם היעילות של מצלמה תרמית ידועה, אך ישנם מקרים שהשימוש במצלמה אינו הכרחי, מה שמייקר את התיקון והאיתור. בדיקה זו באמצעות מצלמות תרמיות מייקר בכמה מאות שקלים את התיקון של מקור נזילת המים. מומלץ לפנות לאינסטלטור ולתאר את הבעיה, כך שהוא כבר יחליט בעצמו אם להביא עימו ציוד תרמי. יש לציין כי בדיקה באמצעות מצלמות תרמיות עשויה למצוא את מקור הנזילה, רק עד לעומק מסוים, כך שהמצלמה עשויה לאבחן נזילה בתוך בית ולא בחצר הבית. המצלמה יכולה לאבחן נזילה בעומק של ס"מ ספורים בקירות הבית ולא מעבר לכך. כאשר מדובר על נזילות בביו קשה יהיה לבדוק את הנזילה, ע"י מצלמה תרמית. זו הסיבה שלא כדאי להתעקש על בדיקה במצלמה זו, אשר אינה מתאימה לכל אבחון.

 

האם מבעד לכל גג ניתן לבצע בדיקה באמצעות מצלמה תרמית?

 

כאשר מנסים לבדוק את מקור המים הנוזלי בקירות הפנימיים של הבית, האינסטלטור, בודק גם את הגג, אך יש לדעת, כי גגות אשר מכוסים בפח מגלוון קשה יהיה לאבחן באמצעותם את מקור הנזילה. ישנן טכניקות שונות על מנת למזער את הנתונים שהם אינם רלוונטיים, כשאר הם מתקבלים באמצעות סריקה תרמית. של גגות מחזירי אור. הטכניקה הזו, מאפשרת לאבחן בהצלחה בשטחים לחים, או בנקודות חיבור הנמצאות בין הפחים ולהבחין בהיעדר בידוד או בבידוד רטוב. הסקירה התרמית, עשויה לאתר בבניינים באופן מדויק ואפילו מידי, רטיבות אשר חודרת כבר בתחילתה, באמצעות תמונה המשלימה את מצב הרטיבות. בכללי, הצורות אשר מאפיינות את המסלולים של הרטיבות בהדמיה, פשוט יזהו את כוון התפשטות או מקור הכניסה של הרטיבות.

 

שימו לב שלא תמצאו אינסטלטור שרלטן או חאפר, אשר רוכש מצלמה תרמית זולה על מנת להראות ללקוחות כי הוא איש מקצוע ומחזיק בציוד משוכלל. גם המחיר של בדיקה תרמית, יהיה זול ואפילו מפתה לרבים מכם. למעשה, מצלמות זולות לאיתור נזילות, יכולת האיתור שלהן הינה נמוכה ולכן האופציה הזולה, תהיה עבורכם יקרה יותר, היות ותצטרכו להזמין בעל מקצוע אמין ולשלם לו שוב. למעשה, הרזולוציה המומלצת למצלמה תרמית, עשויה להשתנות בין הפירמות השונות, כך שהלקוחות אינם יכולים לדעת איזו מצלה תהיה יעילה ואיכותית ואיזה לא וזו הסיבה שיש לבחור באינסטלטור אמין ומומלץ.

 

מתי מומלץ להזמין בדיקה תרמית?

ישנם כל מיני מקרים או סיטואציות שמומלץ להזמין בדיקה או סקירה תרמית. ישנו מקום נוסף שיש להזמין אינסטלטור שמחזיק בציוד משוכלל כגון מצלמה תרמית שרבים אינם יודעים על מקרי אלה. למשל אנשים שמעניינים לרכוש דירה מיד שנייה, כאשר הם מעוניינים לבדוק את תשתיות המים בבית. פעולה זו היא מכונה, היות ותשתיות מים עולות כסף רב ואם הדירה קיימת למעלה משני עשורים, מומלץ להחליף את כל צנרת המים ותשתית הביוב, אך מומלץ להתייעץ תחילה עם האינסטלטור. הבדיקה אורכת מספר דקות ואז, אם ישנו פגם מהותי בצנרת המים ובתשתית הביוב, האינסטלטור ידע בדיוק היכן יהיה עליו לחצוב בכדי לתקן את מקור הבעיה וזאת, לאחר שקיבל את התמונה המלא באמצעות המצלמה התרמית.

 

מהנדסי בניין או חברות בדק בית, מחזיקות בציוד תרמי משוכלל, כך שהם רושמים דו"ח מקצועי, לגבי תשתיות הבי השונות, אשר כוללות תשתיות מים, חשמל וביוב. כפי שראיתם מצלמות תרמיות קיימים מגוון רב של שימושים ומדובר על בדיקה מדויקת, רק אם איש מקצוע אמין בתחום האינסטלציה, יוכל לאתר את הבעיה, באמצעות שימוש עם מצלמה תרמית, אשר תיתן תוצאות מדויקות. אל תחשבו לרגע שבדיקה תרמית, טובה רק לדירות או בתים ישנים, כי אם גם בדירות ובתים חדשים. למרות שמדובר בתשתית חדשה, קבלן הבניין מעוניין לחסוך כמה שיותר ולכן, הוא שוכר את שירותיהם של בעלי מקצוע זולים ואף דואג כי חומר הגלם של הבנייה יהיה זול

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com