PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

מאתר נזילות

מאתר נזילות באמצעות מכשור משוכלל ויעיל

 

בכל בית או בית עסק, מגיעה השעה, אשר מגלים שקיימת נזילה. לעיתים אתם ערניים מספיק ולפעמים לא. זו הסיבה שיש לקרוא למי שהוא מאתר נזילות כאשר הוא מאתר אותן באמצעות מצלמה תרמית. האיתור הוא מדויק, היות והמצלמה יכולה לקלוט מהיכן בדיוק נוזלים המים בקירות או ברצפות, באמצעות הבדלי טמפרטורה. יש כאלה שחשים ריח של טחב או שרואים סימנים כגון כתמי עובש באזורים שונים בבית, או כאשר הטיח מתחיל להתקלף, אך ישנם כאלה שבעקבות חשבון מים מנופח, מזמינים אינסטלטור שמחזיק בכל הציוד המשוכלל.

 

קיימות שיטות שונות של איתור נזילות, כמו למשל באמצעות לחץ מים, באמצעות חיבור של מד לחץ על אחד מהיציאות של צנרת המים. מי שמקצועו הוא מאתר נזילות, יוכל לראות אינדיקציה ראשונה לגבי צנרת מים שהיא פגומה. יש לדעת, כי צנרת המספקת מים לביתנו, הינה המערכת היחידה אשר עומדת בפני לחת מתמיד של מים וטמפרטורה גבוהה. זו הסיבה, כי כל פגיעה בה, אם בשל ציוד לקוי, התקנה לא מקצועית או פגיעה חיצונית, ייגרם נזק כגון רטיבות והצפה .

 

איתור נזילות שלא נראות בעין

 

הבעיה הגדולה ביותר נזילות שלא נראית לעין. היא שהקירות עשויות להיהרס וכן יסודות הבית, אם מדובר בבית פרטי, כאשר הנזילה מגיעה למרתף או שנובעת מהמרתף עצמו. רק באמצעות  נזילות מוסמך כגון אינסטלטור אשר מחזיק במכשור מתקדם כגון מצלמה תרמית, ניתן יהיה לאתר את הנזילה. איתור זה, יחסוך חציבות וכסף רב. האינסטלטור יחצוב בנקודה קטנה ששם ישנו צינור שנפגם. ההחלפה של הצינור הפגום בחדש ותקין, תיערך זמן קצר וכן הנזק לא יהיה רב, כפי שנהוג היה בעבר, לפני שהטכנולוגיה התפתחה והמצלמה התרמית חדרה לשוק.

 

ישנן שיטות נוספות של איתור נזילות כגון מד לחץ על אחת מהיציאות של הצנרת. בדיקת לחץ, הינה שיטה נוספת, אשר ניתן באמצעותה לאתר כל נזילה בבית. במידה ואתם עומדים בפני שיפוץ כללי בבית או בדירה, מומלץ להזמין אינסטלטור, על מנת שיבדוק אם ישנן נזילות, היות וברגע שתשפצו למשל חדר אמבטיה או מטבח וישנן נזילות סמויות, כל השיפוץ לא יהיה שווה, במידה וישנה בעיה בצנרת. זו הסיבה שיש לבדוק תחילה אם ישנן נזילות לפני תחילת השיפוץ? אינסטלטורים רבים, ממליצים על החלפת כל הצנרת הישנה לחדשה, כך שתהיו בראש שקט לשנים, במידה והצנרת כבר קיימת מעל ל- 15 שנה.

 

סיבות לנזילות

נזילות, מתרחשות בדרך כלל ממים נוזלים שעוברים בצנרת הביתי, או מים מהאסלה, מהמקלחת ואפילו נזילה שעשויה להיגרם ממי גשמים.. אפשר להבחין בקלות בין שני הגורמים לנזילות, כאשר הגורם הראשון הינו איטום לא מקצועי של הבית ובדרך כלל בגין רשלנות. נזילות הנובעות מכשלים באיטום, תופענה לרוב בתקופת החורף. הנזילות היותר מורכבות, נובעות מליקוי בצנרת האינסטלציה, כשאר הבעיה היא בחיבורי הצנרת, פיצוץ אשר מתרחש במערכת האינסטלציה, הופך למורכב יותר ולכן, יש להזמין מאתר נזילות, היות ואם הנזילות לא תתגלינה בזמן, מצב זה יימשך וקשה יותר יהיה לאתר את מיקומן. כאשר מדובר בנזילה של אחד מהצינורות הפנימיים של הדירה או הבית,.היות ומערכת זו היא מאוד מסועפת וצינורותיה של מערכת זו, מוסתרים היטב בקירות הבית, כך שקשה יהיה להגיע לצנרת זו מבלי לפרק חלקים חשובים בדירה או בבית.

 

הסכנה הטמונה בנזילות אשר נובעות מהצנרת, היא שנזילה זו, עשויה להתקיים במשך שנים מבלי שנוכל לקלוט איזה שהוא סימן, שאכן קיימת נזילה. הנזק הגדול הוא, שפרק זמן ארוך זה, יגרום לקירות להירטב ויסודות המבנה, יספגו פגיעה אנושה, נזק ברצפות ועוד. יש לדעת, כי רק מאתר נזילות, יוכל למצוא את הנזילה באופן מדויק. עליכם לשאול באיזה ציוד משתמש האינסטלטור שלכם, כמה זמן הוא וותיק במקצוע, אם יש לו הסמכות והכשרות וכדומה. יש לבקש לפחות שלוש הצעות מחיר משלושה אינסטלטורים מומלצים או מחברת אינסטלציה וותיקה.

 

מתי מומלץ להזמין מאתר נזילות ובאילו מקרים?

 

כאשר אתם מבחינים בסימנים חיצוניים המעידים כי אכן קיימת נזילה, טפטוף, קירות רטובים, עובש וקילופי טיח בקירות, ירוקת, שינוי צבע המגיע מהמרצפות, ריח של טחב, זה הזמן להזמין מאתר נזילות אשר מחזיק בציוד משוכלל, אשר יאתר את הנזילות באופן יעיל , מדויק ואמין. גם חשבון מים גבוה, עשוי להעיד על נזילות, כשאר תדירות המים לא השתנתה, זה הסימן כי קיימת בביתכם נזילה סמויה. קיים הבדל בין נזילות בצנרת לבעיה באיטום אשר יכולה להטעות ואתם עשויים לחשוב, כי אכן קיימת בעיה בצנרת, אך למעשה הבעיה מגיעה מאיטום לקוי בגג או בקירות החיצוניים של הבית.

 

יש לציין כי גם ממערכת הביוב ובדלוחין, עשויה להיות נזילה, כאשר מים אלה נוזלים בטפטוף לא רציף אשר מגיע ונעלם לסירוגין. על מנת לבדוק אם הבעיה מגיעה ממערכת הביוב והדלוחין, יש לבצע בדיקת הצפה. כאן נכנס לתמונה איש שהוא למעשה מאתר נזילות. בעל מקצוע זה, יחדיר בלון אשר יסתום את פתח היציאה של הצינור ויזרים מים. אם מפלס המים בכיור ירד, זה הסימן שקיימת נזילה בצינור. כאשר מדובר באינסטלטור, אשר מחזיק בציוד משוכלל כגון ציוד תרמי, תוכלו לדעת כי הגעתם למקום הנכון. האינסטלטור, יבדוק את מקור הנזילה באמצעות המצלמה התרמית ואז לאחר שישנה אבחנה, הוא יאמר לכם מה המחיר הדרוש, כאשר הוא יגיש לכם הצעת מחיר בכתב עם כל הפירוט.

 

לא עוד שבירת קירות והרמת מרצפות

 

עד לפני יותר מעשור, איתור נזילות הייתה עבודה סיזיפית, של הרמת מרצפות ושברת קירות, על מנת למצוא את מקור הנזילה, מה שהיה גורם נזק רב, מהבחינה הכספית וכן הבית היה מתמלא אבק ופסולת בנייה. היום, למרבה המזל, הטכנולוגיה התקדמה בצעדי ענק וכבר ניתן למצוא במהירות ובדיוק רב את מקור הנזילה, מבלי לפגום בבית. המכשירים אשר מאתרים נזילות הם: מצלמה תרמית, אשר עובדת על קרני אינפרה אדום כשאר המצלמה למעשה עובדת על זיהוי טמפרטורות בצנרת הנמצאת תחת הרצפות או בקירות. לרוב, מאתר נזילות יבקש מכם לחמם את המים ולמעשה, באזור אשר בו תהיה צנרת פגומה או סדוקה, המים החמים , פשוט יפלטו החוצה, מה שיגרום להבדלי טמפרטורה והמצלמה התרמית תוכל לזהות את הנזילה.

 

ישנה שיטה נוספת שבה משתמש מאתר נזילות, אך מדובר רק בנזילות הנמצאות בחצר הבית ולא בתוכו. איתור נזילות מחוץ לבית, יתבצע באמצעות חיישן גז. האינסטלטור ירוקן את המערכת ממים ואז, יזרום למערכת גז מסוג חנקן והוא יעבור עם החיישן. במקום שבו הצנרת תהיה פגומה, הגז ידלוף ואז החיישן יזהה את מיקום הנזילה. יש לציין כי היתרון של חיישן הגז הינו , חדירה לעומק של 12 מטר באדמה. רק אינסטלטור מיומן, אשר מחזיק בכל המכשור המשוכלל של איתור נזילות, יוכל לדעת, באיזה מכשיר לאיתור נזילות יש להשתמש. אל לכם להתעקש גם על שימוש במכשירים אלקטרוניים , היות ומדובר על בדיקה מאוד יקרה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com