PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

גילוי נזילות

גילוי נזילות – ימנע מכם הוצאות גבוהות ומיותרות

לפני שנים רבות, האינסטלטורים היו צריכים לבצע גילוי נזילות על פי הידע והמכשור הבנאלי שהיה לכל אחד והכוונה היא למכשירים ידניים. עבודה זו,הייתה סיזיפית וקשה היה למצוא את המיקום של הנזילה וכן, העבודה הייתה קשה כאשר קירות נשברו, מה שהיה מייקר את העבודה וגרם להרבה הרס ואי נוחות לבעלי הבית או העסק שהיו זקוקים לשירות זה. היום בעידן הטכנולוגי המתקדם, כבר ניתן למצוא מכשור תרמי משוכלל אשר מגלה בתוך זמן די קצר את מקורה של הנזילה. יש לציין שגם במצלמות תרמיות, ישנן איכויות שונות, היות וישנן מצלמות אשר עולות 5,000 שקלים, אך ישנן כאלה שעולות למעלה ממאה אלף שקל.

 

יש לדעת, כי גילוי נזילות באמצעות מצלמה תרמית, אינו מתאים לכל מקרה. כשאר מדובר בנזילה של צנרת בקיר או ברצפה, בעומק של ס"מ ספורים, מצלמה תרמית תוכל לגלות את הנזילה. כאשר מדובר על מרחק קצר. כאשר הבעיה היא תחת משטח בטון או חיפוי של פרקט קשה יהיה לאתר את הנזילה באמצעות מצלמה תרמית ויש לעבוד בשיטות אחרות יש לשים לב, כי בעל המקצוע, יהיה אמן ומקצועי, היות וישנם הנדי מן שאינם מקצועיים בתחום האינסטלציה, עשויים לגרום לנזק ולא לתיקון מקצועי ויעיל. למשל שימוש לא מקצועי באמצעות החדרת גז מיוחד למערכת המים, כשאר מדובר על החדרת גז זה למערכת מים חמים, יש לעלות לדוד השמש ולסגור את השיבר.

מצלמה תרמית אינה יכולה לאתר נזילה בקווי הביוב

אם הבעיה של נזילת המים, הינה  בתשתית הביוב, יש להשתמש במצלמת סיב אופטי, כשאר המצלמה מצלמת ב-360 מעלות, כשאר מצלמה זו, מחוברת למסך של מחשב נייד כאשר איש מקצוע נוסף יוכל להביט במסך ולהבין מהיכן הנזילה, או הסתימה במערכת. בגלל שישנם פערי מחירים בשוק, יש לבצע סקר שוק קצר והכוונה היא להשוואת מחירים. למשל מחיר נמוך מדי של גילוי נזילות, עשוי לעורר חשד, היות וישנן שתי אפשרויות המסבירות את המחיר הנמוך, הראשונה- אם המצלמה התרמית אינה איכותית, או שלאינסטלטור אין ניסיון רב והוא אנו מוכר מספיק.

 

יש לדעת, כי אם מדובר בביקור בלבד, כאשר האינסטלטור לא גילה את מקור הנזילה, לא תחויבו בתשלום. יש כאלה המעוניינים רק בבדיקה של גילוי נזילות באמצעות מצלמה תרמית והתשלום יהיה על הבדיקה בלבד. כאשר ישנה אבחנה מדויקת יחד עם דו"ח של המצלמה, ניתן יהיה לבדוק את מחיר התיקון, בקרב כמה אינסטלטורים ולמצוא גם את בעל המקצוע האמין וגם את המחיר הסביר, לאחר שביצעתם סקר שוק. יש לדעת כי אם יש לכם ביטוח, תוכלו להראות את הדו"ח המדויק לחברת הביטוח, אשר תוכל למצוא לכם את האינסטלטור שעובד שנים עם חברת הביטוח, מה שיעלה לכם סכום זניח.

אז איך ניתן לחסוך זמן כסף ובלגן מיותר באיתור נזילות?

אין דבר יותר מרגיז מזה שמבשרים לכם כי הנזילה מורכבת ויש להרים את המרצפות, או לחצוב בקירות. כולנו איננו מעוניינים להיכנס לשיפוץ יקר, כשאר הבית מטופח ואולי אפילו לא מזמן סיימנו שיפוץ ופתאום אנו מבחינים בנזילה. זו הסיבה כי שהשימוש עם מכשיר גילוי נזילות ניתן יהיה להקל על האיתור ועל התיקון שהחציבה או הרמת המרצפת, לא תורגש בכלל, כאשר יהיה קל יותר לתקן בזמן קצר את מה שנעשה באופן חלקי מאוד בבית. למעשה מצלמה תרמית פועלת על קרני אינפרה אדום ומאפשרת לאתר נזילות תוך זיהוי הפרשי טמפרטורה. זו הסיבה שלאחר חימום צנרת המים צילום באמצעות מצלמה תרמית ניתן יהיה לראות נזילה ומאיזו צנרת היא מגיעה.

 

ניתן לפרק באופן נקודתי את הצינור אשר ממנו נובעת הנזילה. דבר זה ימנע שיפוץ מאסיבי העלות של בדיקת גילוי נזילות, היא אמנם גבוהה מעט אבל רק עצם הרעיון שתוך שעות ספורות תצליחו לאתר ולתקן את הנזילה והבית ישוב לחיי השגרה, שווים את ההוצאה. נזילת מים מהדירה, נובעת כאמור ממקורות שונים. הסיבה העיקרית לנזילת מים בתוך הבית, היא מצנרת סדוקה. צינור יכול להיסדק כאשר הסדק עשוי להיות בגודל של ראש סיכה, מה שגורם לנזילה להיות איטית וזמן רב עשוי לעבור עד אשר תגלו אותה {מה שנקרא נזילה סמויה}. ככל שתקדימו להזמין אינסטלטור, כך הנזק יהיה פחות.

 

יש לוודא, כי אותה החברה שמבצעת עבורכם גילוי נזילות, תתקן עבורכם גם את הנזילה. אם מדובר על נזילה הנובעת מאיטום לקוי, וודאו כי החברה תעניק לכם אחריות לשלוש שנים. הסיבה היא לבחירה של אותו בעל מקצוע היא שאם יקרה משהו, ששני בעלי מקצוע לא יאשימו האחד את השני לגבי האחריות או לגבי רשלנות מקצועית.

 

איתור נזילות תת קרקעיות

באמצעות מערכת שמיעה, ניתן יהיה  לבצע גילוי נזילות תת קרקעית. האינסטלטור יצמיד מיקרופון רגיש לאדמה וע"י אוזניות האינסטלטור ישמע את רחש המים מהפיצוץ בצנרת התת קרקעית וכך למעשה, ניתן יהיה לאתר את מקור הנזילה. כאשר אותרה הנזילה מתחת לקרקע, ניתן יהיה לראות את המיקום המדויק של הנזילה ולטפל בנזילת המים. בדרך זו, תימנעו חפירה תת קרקעית, תחסכו כסף רב והרבה שעות עבודה שגם הן תהיינה מיותרות. גם באמצעות בדיקת אשפרה, הינה בדיקה אשר נועדה לאתר נזילות בקירות אנכיים. בבדיקה זו, אנו מתיזים מים על הקיר באופן מבוקר על מנת לגלות את מקור הנזילה. התזה זו, מתבצעת באמצעות צינור מתכתי, אשר בו ישנם חורים אשר המרחק ביניהם הינו 10 ס"מ. את הצינור יש להניח באופן אופקי על קיר הבניין. אם הקיר נבדק והוא אף מכיל חלונות ומשקופים, יש להתיז את המים על נקודות החיבור השונות עם הקיר. יש לציין כי בדיקת האשפרה, אורכת  יום  שלם ויש לבצע אותה פעמיים. הסיבה היא שהיו ואנו מעוניינים לאתר את מקור הנזילה, אך לבדוק כי הבעיה אכן נפתרה.

 

כאשר היו מזמינים בעל מקצוע בכדי  שיאתר לנו נזילות, אין הימורים כפי שהיה בעבר כאשר האינסטלטור היה עוקב אחר סימני הנזילה בלבד והיה חייב להרוס קירות. יש לדעת, כי באמצעות טכנולוגיה מתקדמת של איתור נזילות ניתן יהיה למצוא מיד את הנזילה. אם יש לכם קירות גבס ועליכם לאתר נזילה, בזמנו, היה צורך בפירוק הקונסטרוקציה על מנת שניתן יהיה למצוא את הנזילה. גם כאן, מצלמה תרמית יכולה לזהות את הנזילה והתיקון יהיה יעיל ומקצועי לפעמים האינסטלטור ייעץ או אפילו ימליץ לכם להחליף את הצנרת הישנה בחדשה, במידה והצנרת שלכם קיימת מעל ל-15 שנה.

 

המצלמה שרואה דרך הקירות את הפגמים בצינורות

זו בדיוק הפעולה של מצלמה תרמית, אשר מטרתה והטכנולוגיה של מצלמה זו, הינה לראות מבעד לקיר, כאשר התמונה של הצנרת והכוונה היא הבדלי הטמפרטורה, אשר באמצעותה, ניתן יהיה לראות היכן הנזילה. היום, זו המילה האחרונה בתחום גילוי נזילות.  אינסטלטור מקצועי יסביר כל  שלב ושלב בעבותו ואף יראה ללקוח את מקור הנזילה באמצעות הציוד התרמי, מה שיראה לכם, כי מדובר על אינסטלטור אמין. יש למצוא המלצות מחברים או מכרים, על מנת שתוכלו לסמוך בביטחון מלא באיש המקצוע שיגלה ויתקן את הנזילה בביתכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com