PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

בדיקת רטיבות

בדיקות רטיבות

אין אחד מאיתנו שאינו מכיר בעובדה כי טפטוף קטן יתרום להרבה צרות. הבעיה היא שאין אנו יודעים מה מקור הרטיבות ולכן רק חברת אינסטלציה מומחית יכולה לפתור את הבעיה באמצעות מכשירים משוכללים שהם למעשה בדיקות רטיבות. מדובר על מצלמה תרמית ומכשור משוכלל נוסף שהאינסטלטור מתאים לפי הבעיה ואז בתוך זמן קצר ניתן יהיה להבין מהיכן נובעת הנזילה. השיטות הן מהמתקדמות ביותר ומצליחות לחסוך שבירת קירות ומרצפות. עדיין התהליך הינו מורכב. השאלה היא מתי יש להשתמש במצלמה תרמי או במכשירים אחרים למטרת בדיקות רטיבות. לפעמים הרטיבות נובעת בשל מי גשמים חזקים אשר יורדים בחורף אבל מי הגשם מחלחלים גם מבעד לקירות החיצוניים אם זו הבעיה ומקור הרטיבות יש לאטום היטב את הקירות. יש לציין כי מכשור משוכלל אשר מיועד עבור בדיקות נזילות יכול לאתר בדיוק רב את הבעיה והאינסטלטור ידע מה סדר ושיטת התיקון אשר עליו לבצע.

 

גם צנרת בקירות אשר נפגמה או נסדקה יכולה לגרום לבעיות של רטיבות ורק באמצעות בדיקות רטיבות ניתן יהיה לראות תמונה ברורה של הסדר שנוצר בצינור. מצלמה תרמית הינה הפתרון לבעיית הרטיבות היות וכאשר מגלים את הנזילה הפתרון היעיל המקצועי והמהיר יגיע בעקבות הגילוי באמצעות ציוד תרמי. טחב עובש וריחות רעים הם רק חלק מהסימנים הבולטים ביותר של רטיבות בקירות. בגלל חלחול המים בקירות החיצוניים המים נשארים בקירות והופכים לעובש אשר גורם למחלות במיוחד בדרכי הנשימה וכן לרעלים המופצים באוויר בשל אותו עובש. גם מים מטפסים והכוונה היא אל רטיבות קפילארית אשר מטפסת מהמרצפות לקיר ניתן יהיה להבין כי מדובר ברטיבות המתחילה מהרצפות.

רטיבות במרפסת  ובמרתפים

אחת הבעיות הנפוצות אם בדירות ואם בבתים פרטיים הינו רטיבות במרתפים ובמרפסות הדירות. מדובר על איטום לקוי במיוחד בימי החורף כאשר הגשמים מחלחלים מבעד לקירות. תיקון רטיבות בקירות הבית אינה פעולה שניתן לבצע בעצמכם. מדובר על בדיקות רטיבות מקצועיות ועל פי הממצאים יש לתקן אותן באופן מקצועי ונכון. לא לסמוך על מי שיש לו "ידיים טובות" היות ורק במכשור משוכלל שמחזיקות חברות אינסטלציה ניתן יהיה לבצע בדיקות רטיבות ולמצוא את המיקום המדויק של הנזילה. גם אם נמצא פיצוץ בצנרת המים הנקיים המגיעים לברזי הבית על בעל המקצוע לברר מדוע קרה הפיצוץ בצנרת. ייתכן כי מדובר בצנרת ישנה מאוד ואז יהיה הצורך ההכרחי להחליף את כל צנרת הבית. צנרת מים יש להחליף כל 15-20 שנה. בעיות איטום בגגות בשל גג  בעל שיפוע, כשאר המים מחלחלים בקירות הבית יכולה להיות גם בעיה של רטיבות שיש לפתור במהרה על מנת למנוע נזק.

 

אינסטלטור מנוסה וותיק יכול לדעת באיזה סוג של רטיבות מדובר על פי כיוון המים והרטיבות. לפעמים זוהי רטיבות מטפסת או שכפי שהיא נקראת בשפה מקצועית יותר "רטיבות קפילארית". תמיד יש לזכור כי כל רטיבות מחייבת מיד בדיקות רטיבות באמצעות מכשור משוכלל שמחזיקות חברות אינסטלציה. מצלמות תרמיות אשר מצלמות מבעד לקירות כך שניתן מבלי לחצוב באמצעות טכנולוגיית אינפרה אדום לצלם את הצנרת ולבדוק באופן מדויק מהיכן נובעת הנזילה. האינסטלטור לאחר שיקבל את הנתונים, יחצוב בקיר וימצא את הצנרת הפגומה, יבצע חציבה מזערית ובאמצעות שיטות חדישות הנקראות "אל הרס" יתקן באופן מקומי בלבד את הנזילה מבלי לפגוע בקירות הבית.

 

בדיקות רטיבות באמצעות ציוד משוכלל חוסכות לכם כסף רב

מצד אחד בדיקות רטיבות אמנם עולות לא מעט כסף אבל מצד שני הן חוסכות עבורכם נכסף רב.. ממש כפי שאתם נבדקים אצל רופא והוא שולח אתכם לבדיקות הדמיה כגון צילום רנטגן או אולטרה סאונד כך בדיוק לגבי בדיקות רטיבות באמצעות ציוד תרמי משוכלל אשר יכולות להראות לכם מהיכן בדיוק נובעת הנזילה וכן מה הפתרון למניעת הנזילה. לפעמים אינסטלטור מקצועי אשר בנה את תשתית המים בדירה או בבית שאותו רכשתם או שכרתם וההתקנה של הצנרת הייתה לא מקצועית דברים מסוג זה יכולים לגרום בהחלט לנזילה שמחמירה עם השנים. בגלל שהצנרת מוסתרת בקירות הבית הבעיה היא שאין אנו מבחינים או יכולים להבחין כי קיימת נזילה. וזו הסיבה שרק כאשר אנו מבחינים ברטיבות הנזק הרב כבר נגרם למבנה ויש לטפל בו במהירות. גם תחת הרצפות ישנה צנרת מים ולפעמים אנו רואים כי המרצפות משנות את צבען או שהמרצפת זזה, מה שיכול לגרום בהחלט לחשד כי ישנה נזילה. גם במקרים אלה יש לבצע  תיקון אשר ימזער את הנזק כאשר באמצעות בדיקות רטיבות בעזרת מכשור מתקדם ניתן יהיה להרים רק שתיים או שלוש מרצפות להגיע לבעיה לפתור אותה אך לייבש היטב את המצע הנמצא מתחת לרצפות על מנת שהתיקון יהיה יעיל ולא תהיה בעיה של עובש. טיפול בזמן ימנע עוגמת נפש והוצאות כספיות רבות. זו הסיבה כי גם מהנדסי בניין וגם חברות אינסטלציה ממליצות לכולם לבצע בדיקות רטיבות אחת לשנה כך שבמקרה וקיים בלאי או בעיה אפילו הקטנה שבהן בצנרת ניתן יהיה לפתור אותן בזמן ולמנוע נזקים גדולים יותר.

רטיבות הנובעת מצינור הביוב – מה עושים?

סימנים של רטיבות הינם סימנים די בולטים וממש קשה להתעלם מהם. הסימן הראשון הוא דהיית צבע מאזור הקיר ולאחר מכן הצבע עצמו כבר מתחיל להתקלף. כאשר ישנם סימני עובש מדובר על רטיבות די מתקדמת אבל לא תמיד הנזילות מגיעים מאזור הקירות. ישנן נזילות מצנרת הביוב כאשר הצנרת נשחקת עם השנים או ששורשים  של עצים הנמצאים באזור הגינה או המבואה לבניין המגורים חדרו בה. יש לאתר נזילות מסוג זה באמצעות מכשור מיוחד כגון מצלמות עם סיבים אופטיים ארוכים כאשר מצלמוות אלה חודרות לצנרת ומחוברות למחשב הנייד מה שמראה תמונת מצב בזמן אמת. על מנת שתוכלו להבין את התמונה ולדעת מהיכן נובעת בעיית הרטיבות יש להזמין חברת אינסטלציה אשר מחזיקה בכל המכשור הטכנולוגי העדכני והמתקדם ביותר ולבצע בדיקות רטיבות כך שבאופן זה ניתן יהיה לבצע תיקון יסודי ואתם תוכלו להיות שקטים למשך שנים. בהזדמנות זו של בדיקות רטיבות בעלי המקצוע יוכלו אף למצוא התחלה של שחיקה בצנרת אחרת שגם אותה ניתן יהיה לתקן על הדרך.

 

אם יש לכם ביטוח מבנה והתגלתה אצלכם נזילה  הפעילו אותו

אנשים רבים רוכשים פוליסות ביטוח מבנה אם בגלל משכנתא שהם לקחו או אם בגלל שאפילו אם הם שכרו דירה הם מעוניינים להיות מכוסים. הוצאות של תיקון תשתית המים או הביוב הינן הוצאות גבוהות ולכן פוליסת ביטוח יכולה להפחית באופן משמעותי את ההוצאות על תיקון של מערכת אינסטלציה ותשתית הביוב. לפעמים מדובר בתיקון שולי וז יח כגון איטום של רצפת המקלחת ששם לא אטמו נכון את האזור או שהאיטום נשחק ויש לחזור עליו שוב. בכל זאת תמיד כדאי שתהיו עם האצבע על הדופק על מנת שלא יקרה מצב שאורח החיים בבית ייפסק בשל נזילה שהתפרצה ויכולה לגרום לכם נזק לרכוש למבנה או לבריאות. תקלות כאלה יש לתקן במהרה ולא לדחות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com