PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

בדיקת נזילות

בדיקת נזילות

היום כבר אפשר לבדוק בדיקת נזילות, באמצעות שימשו במצלמה בעלת טכניקה אינפרה אדום. זוהי למעשה מצלמה תרמית אשר מאפשרת גם באמצעות סיבים אופטיים לסרוק את הצנרת ולגלות את מקרה של הנזילה. אפשר לסרוק באמצעות המצלמה התרמית, קירות, מרצפות, תקרות ושטחים פתוחים. צילום זה מסייע באבחון של כשלי איטום שאינם מראים לעי ולאבן חדירת מים או לחלופין, מים כלואים. כאשר לפני שנים, אינסטלטור, היה צריך לשבור קירות בכדי למצוא את הבעיה של נזילות המים או הרטיבות בקירות כתוצאה מכך. לעיתים ישנם מקרים שלא ניתן לזהות את הנזילה באמצעות צילום תרמי למטרת בדיקת נזילות, דבר זה נכון לאזורים פתוחים כגון חצרות, או מערכת הביוב שנמצאת מתחת לפני הקרקע. זו הסיבה כי למטרה זו, יש להשתמש עם מערכת אקוסטית, מערכת גילוי באמצעות גז, מצלמות רובוטיות בעלות סיבים אופטיים וכן, מערכות לאיתור תוואי צנרת.

 

המצלמה התרמית, עובדת באמצעות אינפרה אדום, כאשר מדובר על רגישות. ישנם מדים של הבדלי טמפרטורה, אשר יוצרים אבחנה ברורה של מקור הנזילה. המצלמה התרמית, מאפשרת זיהוי מדויק באמצעות  בדיקת נזילות ובעיות נוספות באיטום המבנה וכן במערכת הביוב. יש למצוא חברת אינסטלציה אשר עושה שימוש במצלמות משוכללות למטרת בדיקת נזילות , כאשר התמונה היא ברזולוציה גבוהה. יש לציין, כי טווח מדידת הטמפרטורה היא עד ל-1,500 מעלות, כאשר רמת הדיוק הינה גבוהה ומהווה פתרון איכותי ללקוח. המצלמה התרמית, מאפשרת צילום גם בתוך הצנרת באמצעות סיב אופטי למטרת איתור בעיות בלאי שנגרמו לצנרת עם השנים, כמו למשל סדקים, לכלוך ועוד בעיות שנגרמו בצנרת. העבודה הינה יעילה היות והיא חוסכת נזקים שונית , כגון שבירת רצפות או קירות שונים בבית.

בדיקה מקיפה של תשתית המים לפני התיקון הנדרש

ישנם אנשים שגרים בבתים ישנים יחסית, כאשר תשתיות המים הינן ישנות ואפילו מצריכים החלפה של תשתית ישנה בחדשה. לפעמים אין זה משתלם לבצע תיקון באמצעות שיטת אל הרס, כגון שיטת השרוול או הטלאי, כאשר המערכת ישנה והצנרת כבר מתפוררת. ההמלצה היא לפני בדיקת נזילות, לבצע בדיקה מקיפה של תשתיות המים באמצעות ציוד טכנולוגי משוכלל ביותר, כך שניתן יהיה לקבוע, אם יהיה כדאי יותר, להחליף לתשתית חדשה.  היתרון הוא סריקה של קירות ורצפות הבי, היכן שעוברים בהם צינורות, כך שניתן יהיה לאתר בעיות באמצעות בדיקת נזילות ומצב הצנרת באופן כללי.  יש לציין, כי איתור נזילות מים או סתימות בביוב הכרחי גם בעת רכישה דירה מיד ראשונה והכוונה היא לדירה חדשה. יש שסבורים כי אם הנכס הוא חדש, לא תהיינה בעיות של נזילות מים, אבל לפעמים הקבלנים משתמשים באנשים שאינם מקצועיים והתוצאה היא כשל בחיבורים של הצנרת, מה שגורם לנזילות מים.

 

בגלל שקבלנים רבים מעוניינים לבנות כמה שיותר דירות במינימום זמן ומקסימום רווחים, גורם לכך שאנשים רבים מגיעים לנכס החדש שנבנה עבורם בהון עתק, כאשר מערכת בסיסית כגון מערכת המים והביוב, אינן פועלות כתקנן. מומלץ לפני הכניסה לדירה החדשה, להזמין חברת בדק בית שיש לה ציוד משוכלל עבור בדיקת נזילות או חברת אינסטלציה אשר תבחן עבורכם את מצב תשתיות המים והביוב. יש בנוסף לשאול את הדיירים בבניין שנכנסו לגור לפניכם בדירה, אם קיימות בעיות בתשתיות המים או החשמל, מה שיעניק לכם מצב תמונה ברור יותר לגבי מצב התשתיות החשובות ביותר שהן המים והחשמל. מומלץ להזמין חברת אינסטלציה, זמן קצר לאחר שנכנסתם לגור בנכס.

לפעמים בעיות של נזילות מים אינן באות מדירתכם

יש כאלה שמבחינים בנזילה בקירות הדירה. יש לדעת כי הנזילה אינה בהכרח נובעת מכם, כי אם נזילות אלה, עשויות להגיע מהשכן למעלה, כאשר קיימת הצפה בדירת השכן ומגיעה אליכם וגורמת גם לנזק. דבר זה, ניתן לבדוק באמצעות חברת אינסטלציה המחזיקה במכשור משוכלל למטרת  בדיקת נזילות. יש לבקש מהשכן שיזמין חברת אינסטלציה שתאבחן את הבעיה באמצעות צילום תרמי וכן תבצע תיקון בתשתיות של השכן ואף תתקן את סימני הנזילות בדירתכם אשר גרמו נזק כגון חלחול מים בקירות וקילופי צבע. לפעמים סתימת שורשים במערכת הביוב של בניין מגורים, גורמת להצפה, ריחות לא נעימים ובעיות במערכת ניקוז המים בדירות הנמצאות בבניין. זו הסיבה כי וועד הבית של הבניין, חייב להיות עם האצבע על הדופק ולהזמין  חברת אינסטלציה אשר באמצעות בדיקת נזילות, תמצא את הבעיה או תכין דו"ח על מצב תשתית הביוב לפני שתהיה בעיה כלשהי או זיהוי של שורש בביוב שעשוי לגרום לסתימה בעתיד. כך למעשה מקדימים תרופה למכה.

 

נזילות מים הינה בעיה מורכבת שאינה פשוטה כלל. יש לזהות בוודאות ודיוק רב את מקור נזילת המים, מה שיחסוך בזמן, עבודה מיותרת ובזבוז של כסף רב. ישנם כמה סוגים של נזילות מים כגון: בעיה בצנרת הביוב, טפטוף של ברז המים, רטיבות בקירות, שינוי בצבע המרצפות אשר מראה על נזילת מים. זו הסיבה שיש להשתמש במכשור עדכני ומשוכלל שאף מפיק דו"ח מדויק על הבעיה. כאשר הבעיה היא סמויה והכוונה היא לנזילה סמויה, ייתכן כי מדובר בנזילת צנרת הנמצאת תחת הרצפות. רק באמצעות בדיקת נזילות יהיה ניתן לאתר את הבעיה. מומלץ לא להזניח את איתור הנזילה ותיקונה היות ומים שמחלחלים עם הזמן, גורמים נזק בלתי הפיך למבנה. ככל שתקדימו לאתר את הנזילה ולטפל בה, כך הנזק לא יהיה גבוה.

חסכו הרבה כאבי ראש והוצאות כספיות בפעולה כגון הזמנת חברת אינסטלציה

היום כל חברות האינסטלציה אשר מכבדות את עצמן, מחזיקות בציוד משוכלל כגון מכשירים למטרת בדיקת נזילות. כאשר קל יותר לאתר באופן מדויק נזילות שהן סמויות. בעבר היה בהרבה יותר קשה לאתר נזילות סמויות, כאשר היום האיתור נעשה במידי ובאופן מדויק עד לקבלת דו"ח של מקור הנזילה ואופן התיקון. בעיית צנרת, עשויה להיות גבר שבשגרה עבור רבים מאתנו. בעיות של רטיבות עשוי לתקוף אותנו באופן קבוע ולכן, יש להתחיל בהליך של בדיקת נזילות . לפעמים חלקים בצנרת פגומים לחלוטין ולכן בעיות הרטיבות מופיעות כאשר קיימות נזילות במקומות שונים בצנרת המים. כשאר הדו"ח מתקבל במכשור המשוכלל של איתור נזילות המים, ניתן לראות בדיוק את הבעיות שיש לפתור באמצעות תיקון הולם, כך שהצעת המחיר כבר נמצאת נגד עיניכם.

 

לא קיים מחיר קבוע של בדיקת נזילות אבל כאשר החשד של נזילות מים קיים, העבודה של תיקון הנזילות הינה קלה ומהירה יותר. הדבר החשוב והראשון לאיתור הנזילות הינה באמצעות גילוין במכשור מתקדם ומשוכלל. מצד אחד, ייתכן, כי המחיר של הבדיקה יהיה גבוה, אבל אם תחשבו כמה כסף אתם חוסכים בתיקון, ללא צורך בשבירת קירות או רצפות והתיקון של הקירות והרצפות, תבינו כי מדובר על חיסכון כספי משמעותי.  אם יש לכם המלצות על חברת אינסטלציה וותיקה אשר עוסקת עם בדיקת נזילות ותיקונן, מה טוב, במידה ואין לכם המלצות, מומלץ להיכנס לאתרי אינטרנט אשר שם תוכלו למצוא מידע לגבי חברות אינסטלציה מוכרות, שנות הוותק שלהן, חוות דעת ומכתבי תודה או להיכנס לפורומים של אינסטלטורים ולקרוא את ההמלצות של הגולשים וכן, למצוא חברת אינסטלציה מומלצת ומקצועית, אשר נמצאת קרוב לאזור מגוריכם או שמספקת שירות באזורכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com