PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

בדיקת נזילות מים

בדיקת נזילות מים

בעיות רטיבות ונזילות מים, מהווים לא רק מפגע אסטטי אלא בעיות חמורות למבנה עצמו. דבר זה מסכן את בטייחותינו ואת מי שנמצא בסביבה והכוונה היא למשל בבניין מגורים משותף. הכוח של המים, הוא כה חזק עד כי טיפה, טיפה עם הזמן, גורמת לנזק רב שיכול לחדור גם בטון מזוין. לכן, היום הטכנולוגיה המציאה מכשור משוכלל המבצע בדיקת נזילות מים באופן מדויק כל שלא ידרשו שעות רבות מצד האינסטלטור למצוא את הנזילה, לא שעות עבודה רבות ומאמץ וכן עבור הלקוח, הנזק יהיה ממש מזערי כך שיחסוך לו כסף רב על תיקונים ושיפוצים של המבנה. יש לציין, כי נזילות מים ובעיות רטיבות יכולים להיגרם גם בדירה חדשה וגם בדירה ישנה או כל מבנה אחר, ולכן חשוב כי לפני שנכנסים לגור בדירה או בית מומלץ לבצע בדק בית באמצעות מכשיר משוכלל המאתר את נזילות המים.

 

לרוב, דליפת המים אינה נראית לעין והסיבה לדליפה עשויה להיגרם בשל צנרת חלודה, סתימות, בעיות במרזבים, או איטום כושל. אם האיטום הוא לא הרמטי ולא נעשה באופן מקצועי, מי הגשמים חודרים דרך מעטפת של קירות הבית ומכאן נוסעת הנזילה. יש לדעת, שגם איטום לקוי של חדרי האמבטיה והשירותים, יכול לגרום לרטיבות וכתמי עובש ואפילו טחב. את הנזילות ניתן לגלות באמצעות מכשור בדיקת נזילות מים. מכשיר זה, הוא למעשה מצלמה תרמית אשר באמצעות צבעים שהאינסטלטור מיומן יכול להבין על פי המסך של המצלמה היכן נמצאת הנזילה.

איך תדעו שאכן קיימת אצלכם נזילת מים ?

 

לפני שתזמינו חברת אינסטלציה או אינסטלטור מקצועי אל ביתכם, מומלץ כי תבצעו בעצמיכם את הבדיקות הבאות: סגרו את כל הברזים בבית ודעו כי הם לא מטפטפים ועמדו ליד שעון המים, במידה, והשעון מסתובב סימן שקיימת אצלכם נזילה סמויה. הדבר הבא, הוא חשבון המים שלכם במידה והוא הגיע בחודשיים האחרונים מנופח, למרות שצריכת המים לא השתנתה, סימן שיש אצלכם נזילה רצינית. גם אזור בקיר שמתקלף בו טיח או צבע מראה על קיר רטוב שכנראה אחד הצינורות של המים פגום. למעשה, רק באמצעות מכשיר משוכלל המבצע בדיקת נזילות מים ניתן יהיה להעלות על הבעיה תוך זמן קצר. למעשה, תחום זה הגיע מעולם המדע והפיזיקה כאשר איתור הנזילה מתבצע על ידי מצלמה הקולטת את הנזילה באמצעות קרינת אינפרה אדום.

גלאים ומצלמות תרמיות קולטות את הקרינה ומעבדות אותה כאשר מדובר על קרינה אלקטרו- מגנטית. אורך הגל הינו מ –מ 1 עד – 14 מיקרון. במצלמה זו, ניתן לבדוק ליקויים ובעיות במערכת הניקוז הכוללים גם שברים ופיצוצים של הצנרת. יש לציין, כי מצלמה תרמית היא בעלת שימושים נוספים, כאשר היא מאפשרת לנו לבצע גם בדיקות ואיתורים של כל מיני כשלי בנייה בנכס. ציוד נוסף שמאתר נזילות בקווי הביוב, הוא מצלמה סיב אופטי. עוד מכשיר הינו גלאי באמצעות גז כאשר המכשיר קולטת גז שהוא איננו מסוכן לאדם או רעיל לאדם, כך שהוא יודע לתת במדויק את מיקום הנזילה. גם קורלטור, הינו מחשב המזהה באמצעות מיקרופונים רגישים את מקורה של הנזילה בשטחים גדולים יותר. כאשר הנזילה היא בקירות ובמרצפות, ניתן להשתמש באמצעות גלאי לחוט ורטיבות. במכשור זה, האינסטלטור ידע להתאים באיזה סוג מכל המכשירים המשוכללים שבידיו ניתן יהיה לבצע את בדיקת נזילות מים.

 

מה הן הסיבות העיקריות להיווצרות נזילות מים ובעיות רטיבות?

 

ברוב במקרים כאשר כבר ישנה נזילת מים, היא אינה נראית לעין הבעיה היא שישנם מים כלואים ברצפות. מים עומדים אלה, מוצאים את דרכם דרך הסדקים כלפי מטה ולצדדים או כלפי מעלה באמצעות עלייה קפילארית בקירות כאשר ההימלטות האטית של המים, היא למעשה מקור המים הכלואים. כאשר מים אלה, יורדים לבטון מזוין והבעיה לא טופלה, יסודות הברזל של הבטון יחלידו ואז קיימת סכנה של התפוררות המבנה. גם רטיבות בחול הנמצא תחת הרצפות, יכול לגרום לנזקים בריצוף וכן לרטיבות בקירות שיגרמו נזקים לחיפוי הקיר. אנשים שמים לב כי קיימת נזילה כאשר אריחי הרצפה משנים את צבעם, כאשר מדובר באריחי שיש ואבן ייווצרו סדקים וכתמים. גם הרצפות מתעוותות כאשר יישנה נזילה. הפרקטים במידה וישנם מתנפחים מה שמראה שישנם מים כלואים תחת הפרקט.  אחת הסכנות הממשיות המחייבת בדיקת נזילות מים הינה מרפסת כאשר האיטום שלה היה לקוי או איטום לקוי של גג. מלבד הבעיות הבטיחותיות קיימת סכנה בריאותית בדרכי הנשימה של אנשים אשר נושמים טחב אשר פוגע בריאות.

 

תיקון נזילות מים יכול להיות עסק מאוד יקר, היות ונזקים אלה מסתכמים בעשרות אלפי שקלים. לפעמים יהיה הצורך להרוס תשתיות בנכס ואז להחליפן בחדשות. בדיקת נזילות מים שיתבצע בזמן ימנע עוגמת נפש והוצאות כספיות גדולות. אנשים אשר רוכשים דירה מיד שנייה ישכילו לעשות ולקרוא לחברת בדק בית המחזיקה במכשור תרמי שבאמצעותו ניתן לאמוד את הנזק ואף להוריד במחיר הנכס על פי חישוב התיקון, או לחלופין כאשר המצב הוא ממש גרועה מהנדס הבניין אשר בודק את הנכס יניע מהלקוח לרכוש את הנכס מלכתחילה. ההמלצה של חברות אינסטלציה ואינסטלטורים מובילים היא לבצע בדיקה חד שנתית של איתור נזילה באמצעות מכשור תרמי על מנת להקדים תרופה למכה.

מכשור לבדיקת לחץ מים בצנרת יכול להעיד אם קיימת נזילה

 

על פי כל המשתמע מכך, נדמה לנו כי על מנת לדייק במיקום הנזילה אנו צריכים להיעזר במכשור ובציוד יקר של בדיקת נזילות מים. מכשור זה הינו יקר וכן הבדיקה עצמה עשויה להיות יקרה, אך לפעמים בדיקה פשוטה של לחץ מים יכולה להראות לנו אם אכן קיימת נזילה. כל זה נכון בבניין מגורים כך שניתן יהיה לבצע בדיקת לחץ מים בכל אחת מהדירות בבניין בכדי לשלול את האפשרות לנזילה. ראשית, בדיקה בלחץ מים היא בין הבדיקות הכי אמינות, כך שניתן יהיה לתקן את הצינור הפגום. גם באמצעות מצלמת סיב אופטי ניתן יהיה לוודא היכן נמצאת הנזילה. בעצם זו היא מצלמת וידאו  שיש לה סיב גמיש בכל מיני אורכים וקטרים אשר סיבים אלה חודרים לפנים הצינור ומעניקים תשובות מדויקות אם קיים כשל בצנרת. בדיקה זו מתבצעת מתחת לקרקע או למרצפות ובכל מקום בעייתי שהגישה אליו קשה. למשל: מתחת לאמבטיות, ג'קוזי, בריכת שחייה, ניאגרות סמויות או בחללים חשוכים.

 

כאשר קוראים לחברת אינסטלציה למטרת בדיקת נזילות מים, מדובר על אחריות רבה ולכן עליכם לסמוך על מי שיש לו את הניסיון הרב והידע הנחוץ . זו הסיבה שיש להזמין רק חברת אינסטלציה מומלצת ומוכרת , כך של על פי הניסיון  של אחרים אנחנו יכולים לדעת כי אכן אנו מזמינים חבת אינסטלציה או אינסטלטור בקיא, כך שנוכל להיות שקטים ובטוחים כי גם האיתור של נזילת המים יהיה מדויק ונכון וכן התיקון יתבצע על הצד הטוב ביותר. אם אין לכם המצלות, תוכלו לחפש ברשת באמצעות פורומים בנושא האינסטלציה כאשר הגולשים הם אלה שממליצים על אינסטלטורים מקצועיים באזור המגורים שלכם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com