PROVIEW Leaks detection

Call now: 053-223-2014

 PROVIEW

איתור רטיבות

איתור רטיבות

בעלי מקצוע בתחום האינסטלציה, הבקיאים בתחום איתור רטיבות ונזילות, יודעים כי ישנן מגוון של שיטות. חלק משיטות אלה מתקדמות מאוד בשל עידן הטכנולוגיה בעוד ששיטות אחרות הן פחות מתקדמות. ראשית, יש לגלות את מקור הרטיבות בהקדם, היות והנזק יחמיר והוא יפגע במבנה ויהווה עקב כך סכנה לדיירים. ראשית, רטיבות בקירות, יכולה להיגרם מפיצוץ בצנרת, כשאר הצנרת ישנה ונגרמו בה סדקים בשל הבלאי שנותר בה, שנית גם התקנה לא מקצועית של תשתית צנרת המים, עשויה לגרום לנזילות מים שיוצרים רטיבות בתקרות או בקירות ואפילו בשניהם יחד. גם איטום לא מקצועי של הקירות או איטום שהתיישן ולא חודש, יגרום לרטיבות בתקרה ומשם לקירות ולכן, יש בדוק היטב את מקור הנזילה באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם.

 

קיים צורך בבדיקה של איתור רטיבות, בכדי למנוע מצבים שעשויים להיגרם כתוצאה מרטיבויות בקירות, בתקרות או תחת הרצפות. הסימנים לכך הינם: קילוף הקירות והטיח, הופעת כתמים כהים של עובש וריח חזק של טחב שהוא אגב, מסוכן מאוד לבריאות בני הבית. השיטה הטובה  ביותר עבר איתור רטיבות הינה גילוי באמצעות מצלמה תרמית. יש למצוא חברת אינסטלציה אשר מחזיקה הן במכשור טכנולוגי איכותי וכן, בצוות בעלי מקצוע מיומן בעל ניסיון עשיר באיתור כל סוגי הנזילות והרטיבויות. בדרך זו, ניתן יהיה להתמודד עם הבעיה בקלות ובמהירות, כאשר השלב החשוב ביותר הינו איתור רטיבות ומשם התיקון עצמו.

שימשו באמצעים טכנולוגיים לאיתור רטיבות ימזערו את הנזק

זה ידוע, כי כאשר אנו כבר הזמנו איש מקצוע אשר מומחה בנושא של איתור רטיבות, כאשר הרטיבות התגלתה יש לחצוב בקיר או להרים כמה רצפות ולתקן את הנזילה, אשר כתוצאה ממנה נוצרת הרטיבות. כאשר האבחון הוא מדויק ורק באמצעות אמצעים טכנולוגיים כגון מכשור משוכלל המתאים לחוץ ולפנים הבית, ניתן יהיה לחצוב בדיוק רב בקיר, או להרים שתי מרצפות ולתקן את הבעיה, מה שחוסך לנ הרבה כאבי ראש וכסף רב, בתיקון ושיפוץ האזור שבו בוצע התיקון. כל מה שיבצע צוות חברת האינסטלציה הינו לעבור עם המצלמה התרמית על כל קירות ורצפות הבית, כך שאם  ישנה נזילה נוספת, ניתן יהיה בהזדמנות זו, לתקן אותן ולמנוע נזק רב יותר.

 

יש לציין כי למצלמות  התרמיות יש את הדו"ח המראה מה בדיוק יש לתקן, כך שתהיו בטוחים כי פעולת איתור רטיבות נעשתה בדיוק רב. לפעמים הנזילה היא לא בהכרח במקום שבה קיימת הרטיבות, כי אם, יש לאתר את מקום הנזילה בנפרד ממקום הרטיבות עצמה. לפעמים אין קשר בין הנזילה לבין הרטיבות, היות והמים מחלחלים באזורים שונים בקיר ולכן, אין זה אומר שהרטיבות שנראתה לנו בעין, היא בהכרח המקום של הנזילה.  יש לדעת, כי נזילות שהוזנחו וכבר  ישנן רטיבויות באזורים שונים בבית, יגרמו לירידה בערכו של הנכס. יש למהר  עם זמן התגובה להופעת הרטיבות, כך שהשלב הראשון והמהיר הוא איתור רטיבות. לפעמים הנזילות והרטיבויות בבית, יכולים להיגרם דווקא מההסקה המרכזית או בגלל חימום תת רצפתי וכן, ממערכת מיזוג האוויר את כל האספקטים הללו, רק חברת אינסטלציה מיומנת תוכל לבדוק באופן יסודי.

איתור רטיבות במצלמה תרמית יפתור את הבעיה

יש לציין כי רק באמצעות האמצעים הטכנולוגיים המשוכללים כגון שימוש בציוד תרמי וציוד  נוסף אשר מגלה גם איתור רטיבות בחצר המבנה, ניתן יהיה להגיע אל שורש הבעיה. ראשית, חברת האינסטלציה, תבצע ניתוח פרגמאטי של התקלה, ממש כמו שרופא מאבחן את חוליו. יש ללקט את כל הפרטים האפשריים בדבר מוקד הרטיבות ואם מדובר בדירה הנמצאת בבניין מגורם משותף, ייתכן כי הרטיבות בכלל נובעת מדירתו של השכן הנמצא בקומה מעל. במדיה ומדובר בבית קרקע, אם קיים קיר משותף, יש לבדוק גם את הנתון הזה, כך שבדיקת איתור רטיבות תהיה מדויקת לחלוטין. קיימות בדיקות ומכשור נוסף למטרת איתור רטיבות. למשל, בדיקת שיעור הלחות במצעים, בדיקת בלון לצנרת הביוב, בדיקת לחץ לצנרת אספקת המים,  בדיקת איטום בגגות במרפסות ובמרתף, בדיקת כשלים בצנרת ושימוש נוסף במכשור תרמי לקבלת חיווי נוסף. גם את פתחי החלונות והדלתות יש לבדוק, כך שניתן יהיה לשלול חדירת מי גשמים מהמפתחים. לעיתים חדרים רטובים כגון חדרי האמבט והמטבח, קיימת בהם רטיבות בשל איום לקוי, או מעבר של מים משטחים מרוצפים אל המצעים. גם נזילה סמויה מהכלים הסניטארים כגון מכלי הדחה של השירותים או נזילה מהאמבטיה או המקלחון. איתור רטיבות ותיקון התקלה, מהווים פרמטר חשוב במשוואה, במיוחד כאשר מקור הרטיבות הינו תחת הרצפות. לפעמים עובר זמן עד שתזהו את התקלה אבל הכול תלוי כמובן, בחומרת התקלה ועוצמתה. אם מדובר בחדירה של מים תחת המצעים{תחת הרצפות אשר המים עברו את משטח הסומסום יש לבצע ייבוש המצעים לפני התיקון וסגירה מחדש של הרצפות.

 

נזילה קפילארית תעלה בקירות המבנה ולכן ניתן להבחין בה בתחילה בפנלים של הרצפות, עובש באזור המטבח, או ההתנפחות של המשקופים העיוורים ופגיעה באריחי הנכס. יש לציין, כי ניתן לטפל בנזילות ורטיבויות, כל עוד הן טופלו בסמוך למועד התקלה עצמה. אם מדובר באיתו רטיבות שהיה מאוחר או שהטיפול הוזנח, המחיר יהיה גבוה יותר בגלל שנדרשת עבודה גדולה ומקיפה.  התנאים למגורים שנחשבים למסוכנים מאוד למגורים הינן רטיבויות שנגרמו כתוצאה מפגמים בצנרת המים. כאשר כבר קיים עובש זה כבר מסוכן לבריאות ובמיוחד זה פוגע בדרכי הנשימה. ניתן להבחין למשל באורים נפוחים בקירות, בליטות של צבע, השכבה של הצבע ובמקרים חמורים יותר גם שכבת הטיח, מתחילה להתפורר.

נזילות שמקורן במערכת האינסטלציה – תיקון מורכב יותר

ישנו גורם שגורם לחברות אינסטלציה לעבוד באופן מורכב יותר והכוונה היא לנזילות שמקורן דווקא במערכת האינסטלציה. לפעמים חיבור לא נכון של הצנרת, פיצות בצנרת ועוד. הבעיה היא שנזילות אלה, עשויות להופיע בכל עונות השנה וקשה מאוד לאתר את מיקומן.  לפעמים נזילה באחד הצינורות הפנימיים של בית, כשאר מערכת זו היא מאוד מסועפת יכול לגרום לפירוק רב יותר  של הקירות, על מנת להגיע לצינור הספציפי שפגום והוא נמצא בעומק של הקיר. כאשר הנזילה היא בצנרת הנמצאת עמוק בקיר, היא יכולה להיות שם שנים ואין חשים בה בכלל, אך נזילה זו היא מסוכנת, משום שהיא הורסת ופוגעת קשה במבנה. רטיבות זו, עשויה להגיע לריהוט, לשטיחים ולמקומות נוספים. זו הסיבה כי בדיקה כגון איתור רטיבות הינה חשובה מאין כמוה, כשאר מדובר בשלב הראשון והמכריע לתיקונה.

 

יש לפנות אל חברת אינסטלציה וותיקה, אמינה ומומלצת, כשאר אתם סומכים על ניסיונם של קרובי משפחה או חברים. יש לקבל הצעת מחיר ולהשוות אותה מול שלוש חברו אינסטלציה מוכרות, כך שתוכלו לדעת אם מדובר במחיר שהוא סביר. ישנן שיטות מסורתיות של איתור רטיבות, כשר מדובר על הבדלים בלחץ המים. אחת הבדיקות הידועות היא בדיקה באמצעות שעון לחץ, כך שניתן לראות אם המים סוטים ממערכת הצנרת. פעולה נוספת יעילה, היא החדרת בלונים לצנרת, במיוחד בצנרת הביוב. בעבר היו צריכים להגיע עמוק לקירות באמצעות הרס הקירות השונים בבית. היום הכלים המרכזיים של איתור רטיבות הינם מצמות וציוד תרמי שמקל הן על חברת האינסטלציה והן על הלקוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד

מילון מושגים (לא מוכן)

פרטי התקשרות

טלפון:
053-223-2014

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com