PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

רטיבות בקיר חיצוני

רטיבות בקיר חיצוני

אחד מליקויי הבנייה הנפוצים בישראל הינם סדקים בקירות החיצוניים של הבית או המבנה בכלל. בגלל פגם זה,ניתן יהיה להבחין בתופעת רטיבות בקיר חיצוני מה שיאפשר לרטיבות לחלחל ולחדור לפנים הבית ולהפכו בצדו הפנימי לכר פורה של סוגי עובש רבים כאשר חלקם אפילו מסוכנים. אם אתם סובלים מבעיה של רטיבות בקיר חיצוני יש לפנות לבעלי מקצוע המתמחים שנים בתחום זה. אנו מכירים את הרטיבות בקירות הפנימיים של הבית, אבל ישנה רטיבות בקיר חיצוני שעשויה לטרטר אותנו לא פחות. למשל כאשר האיטום החיצוני של הקיר לא נעשה נכון, כאשר נעשתה פעולה של קדיחה כמו התקנה של מזגן או כל פעולה אחרת אשר גרמה להיחלשות הקיר החיצוני. גם איטום לא תקין של גג המבנה עשויה לגרום למים לחדור ולחלחל בקירות החיצוניים של המבנה המים יורדים כלפי מטה. יש לטפל נכון בבעיה ולאתר אותה תחילה כאשר התיקון יהיה נכון ומושלם ולא תהיה עוד רטיבות. על מנת לבדוק רטיבות בקיר חיצוני יש להשתמש עם מכשור משוכלל כגון מצלמה תרמית אשר יכולה לראות את ההבדל בטמפרטורות של המים בקיר ולגלות את מקור הנזילה.

כאשר הנזילה אותרה, אוטמים את האזור ע"י חומר איטום מתאים ולצפות את הקיר מחדש. את  האיטום יבצע בעל מקצועי שמתמחה עם איטום. מספיק שמים נוגעים בקירות חיצוניים וזה יכול להיגרם גם בימי החורף כאשר ישנם גשמים עזים. גם מבנים ישנים קיימת בהם עייפות החומר כאשר הקירות כבר חלשים טיש בהם סדקים אם בגלל תזוזות באדמה או בגלל בלאי. מעטפת הקיר של מבנים רבים בארץ, מתיישנת עם השנים ויחד עם מלחים באזורים הקרובים לים הסיכוי של רטיבות בקיר חיצוני רק יגבר. אם מעטפת הקיר נראית בלויה או שהיא מתפוררת, זה הזמן לבדוק את מצב הקירות החיצוניים ולטפל בבעיה בהקדם.

רטיבות בקירות חיצוניים בשל צנרת מים פגומה

ישנה צנרת מים העוברת בקירות ואם קיימת נזילה בשל בלאי או סדק בצנרת תופיע רטיבות בקיר חיצוני. הדבר הראשון שיהיה בולט להו בעין הוא המראה של כתמים שחורים וקילופי טיח מהקירות החיצוניים. גם הנזק הבריאותי יכול להיות חמור. העובש מורכב אורגניזמים שפוגעים  באוויר שאנו נושמים לריאות והוא מאוד מסוכן לנשים הרות קשישים ואנשים שסובלים מאסטמה. כשאר מדובר בטחב הסכנה גדולה יותר. הסכנה החמורה ביותר היא ההתפוררות של הקירות היות ובזמן שהמים באים במגע עם קירות הם ישחקו אותם על מנת למצוא דרך יציאה והקיר יתחיל להתפורר. גם הירידה בערך הנכס תהיה ניכרת מה שלבטח אינו רצוי. ל הסיבות הללו מראות כי יש לטפל בבעיה בהקדם ולמנוע אסונות למיניהם.

 

רטיבות קפילארית הינה בעיה נפוצה, היות והמים מטפסים מעלה בקירות החיצוניים. החדשות הטובות הן שקל לראות בדיוק היכן נמצאת הנזילה וכן ישנם סימני עובש או בועות על הקיר החיצוני. זו הסיבה שיש למצוא מומחה באיתור נזילות שיודע לאתר נזילות. כשאר תהיינה תוצאות לבדיקת  איתור רטיבות בקיר חיצוני מאתר הנזילות יאמר לכם אם להזמין איש איטום או אינסטלטור מומחה אם מדובר באיטום שיש לבצע ישנם הרבה חומרי איטום בשוק ויש להתאים אום כך שרק איש איטום מומחה יוכל להתאים נכון את חומר האיטום. מומלץ שלא לנסות ולאטום קיר חיצוני בעצמכם היות ומדובר במומחיות וכן אנשים שאינם בעלי מקצוע ואין להם רישיון לעבודה בגובה יסכנו את חייהם וחבל.

מדוע מומלץ להזמין מומחה באיטום?

חומר איטום שאינו מתאים לקיר יכול לעשות אפילו פעולה הפוכה ולנזק רב יותר. תחילה מאתרים את גורמי רטיבות בקיר חיצוני מבצעים תיקונים ואז מורחים את הקירות החיצוניים בחומר איטום מתאים. אין לבצע עבודת תיקוני רטיבות בקיר חיצוני עד שיתנדפו שאריות הרטיבות מהקיר. לאחר סיום התיקון יש להמתין לייבוש מוחלט של השטח שבו נעשה התיקון והאיטום. יש לדעת כי אם מדובר על מבנים ישנים מאוד או עתיקים שנחשפו לאורך זמן רב לרטיבות בגלל רטיבות קפילארית מאזור הקרקע, יש לבצע תיקון יסודי שכרוך בהסרת שכבת הטיח הפנימית. מומלץ לבצע תיקון רטיבות בקיר חיצוני בימי הקיץ מה שיאפשר ייבוש נכון ומהיר של חומרי האיטום כאשר מדובר בבעיה של סדקים יש למצוא את איש המקצוע הנכון אשר יתקן ויאטום היטב ובאופן המקצועי ביותר את הסדקים אשר נוצרו בקירות החיצוניים של המבנה.

ישנם כל מיני סוגים של סדקים הנמצאים ברירות החיצוניים של המבנה. למשל העומק והרוחב של הסדקים כגון סדקי שערה קטנים ודקים עשויים לפגוע רק פגיעה שטחית בקירות החיצוניים. סדקי נימים גורמים לפגיעה במבנה ויש למלא אותם בחומר איטום מתאים. סדקי עובדים הם סדקים שרק מתעמקים ומתרחבים ואם לא מתקנים אותם ועוצרים את ההתפשטות שלהם הם עשויים להגיע למצב שאין מנוס כי אם לבצע עבודות חיזוק של כל המבנה.ישנם גם סוגים שונים של קירות חיצוניים למשל קירות סופגים קירות אטומים. הקיר הסופג הוא הנפוץ בבנייה של קירות חיצוניים אבל קירות אלה סופים רטיבות ולחות מה יגרום לעובש ולנזק במבנה. ישנה חשיבות רבה בבחירה של חומר האיטום. כאשר עבודת האיטום מתבצעת יש לצבוע את הקירות החיצוניים בצבע אשר יאפשר את היציאה של הלחות מהקירות.

אם התפתח עובש באזור שבו נמצאת הרטיבות יש לבצע טיפול תחילה בחומר שמונע פטריות ולייבוש מלא של הקירות לפני האיטום. זהו תהליך אשר עשוי לקחת די זמן ולכן על מנת לשמור על הנכס שלכם לאורך שנים רבות יש לבצע פעולות חשובות אלה שמונעו רטיבות בקיר חיצוני בזמן וע"י חברה המתמחה בתחום שנים ושהיא בעלת ידע עשיר שם ומוניטין רב. בכדי להגיע לתוצאה מוצלחת של תיקון רטיבות בקיר  חיצוני יש להשאיר עבודה זו בידיהם של המקצוענים  בדבר. יש לבדוק נדי פעם את הקירות החיצוניים והפנימיים במבנה ואם יש בהם סדקים יש לטפל בהם בהקדם.

 

עוד סיבה מוצדקת לאיטום מקצועי של קירות חיצוניים

בישראל האקלים הוא לח, מה שמוביל לרישה רבה בעבודה של איטום קירות חיצונים, מניעה של עובש ופגיעה במבנה עצמו. ניתן למצוא כי חדירת הלחות נובעת מחלונות ודלתות ולכן יש צורך  בהקפדה של איטום קבוע. לא כל אנשי המקצוע בתחום הבניה יודעים לבנות ואטום קירות חיצוניים ולכן ניתן להבחין בתופעת רטיבות בקיר חיצוני. ישנן סיבות לא מעטות לאיטום קירות חיצונים ולבדיקה של נזילות מים מדויקת. מלבד זאת גם בפן האסתטי איטום וצביעת קירות חיצוניים בצבעים ייעודיים רק תעלה את ערך הבית. יש לציין כי מדובר גם בבטיחות של בני הבית, היות ומים שחודרים מקירות חיצוניים  יגרמו לקצר במערכת החשמל כאשר מים אלה חודרים לקירות הפנימיים של הנכס.

 

יש להקפיד כי האיטום ייעשה עם חומרי איטום איכותיים ובאמצעות חברות מקצועיות. איטום טוב של קירות חיצוניים בשל רטיבות בקיר חיצוני יישאר ל-10 שנים חובה לבדוק את הקירות עם השנים על מנת לא להגיע שוב למצב של רטיבות בקיר חיצוני. כאשר מתחזקים בית, יש להיות תמיד עם האצבע על הדופק, בכדי שהבלאי לא יהרוס את המבנה וכן שערך הבית לא ירד.

 

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com