PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

צילום ביוב

צילום ביוב

כאשר ישנה הצפה בביוב וישנם ריחות רעים, זה הזמן למנוע מפגע תברואתי ולהזמין צילום ביוב. חברת אינסטלציה מגיע עם ציוד מיוחד כגון מצלמות רובוטיות, אשר חודרות לצנרת הביוב והן מסתובבות ב-360 מעלות.לפעמים מדובר רק על סתימה בביוב, אשר נגרמת מפסולת של בניה, או משורשי עצים שסדקו וחסמו את מעבר מי הדלוחין. ללא ביוב תקין, הבית או מקום העבודה, לא יכול להתנהל. יש לבדוק באופפן קבוע בכל שנה את מערכת הביוב. מערכת זו, נסתרת מעיננו ולכן צילום ביוב, כאשר המצלמה מחוברת למחשב נייד, ניתן לראות בזמן אמת את כל מה שקורה במערכת הביוב.

 

חברה אשר מחזיקה בציוד משוכלל של צילום ביוב, היא חברה שיש לה הרבה לקוחות והיא מקצועית. ציוד זה עולה הרבה כסף ולכן זו בהחלט אינדיקציה נכונה על מנת להבין, כי מדובר בחברה משקיעה ואמינה. יש לציין כי צוות האינסטלציה, עובר הכשרו בכל פעם שישנו ציוד חדש בשוק. תחום האינסטלציה מתפתח בצעדי ענק ובכל פעם על מנת להקל הן על חברות האינסטלציה והן על הלקוחות, קיים ציוד חדש שמגיע לשוק וחברות האינסטלציה המקצועיות רוכשות אותו לאחר שעברו השתלמות וקיבלו הסמכה לשימוש נכון ויעיל בציוד זה של צילום ביוב.

 

צילום מערכת הביוב ותיקונה ללא הרס

זו המטרה של צילום ביוב, היות וצילום ביוב, נועד לא להרוס שבילי גישה או מדרכות, על מנת למצוא את הנזילה, מצלמת הביוב למעשה עושה את העבודה כפי שצריך, כשאר המיקום נראה מיד והנזק הוא ממש מזערי ובר תיקון תוך זמן קצר וללא הוצאות רבות או אי נוחות במעבר או בהוצאת כספים מיותרים על מנת להחזיר את השבילים או הגינה לקדמותה. אין צורך בפירוק רצפות. לחברות האינסטלציה יש את המכשור היעיל ביותר לאיתור בעיות הן במים והן במערכת הביוב באמצעות מצלמה המבצעת צילום ביוב. ישנם מכשירים נוספים כגון קורלטור, אשר מזהה את רחש המים בצנרת תת קרקעית. בדיקה זו, עולה פחות מאשר צילום ביוב וחברת האינסטלציה, יודעת באיזה ציוד עליה להשתמש.

 

 מכשור זה של אינסטלציה, אשר כולל צילום ביוב, מנפיק דו"ח כאשר השקיפות מול הלקוח היא חשובה ואין כאן בעיה של אמון. קיימת ם מצלמת ווידאו אנדוסקופיה אשר באמצעות סיב אופטי חודרת לאזורים הצרים בצנרת הביוב. אין כבר חשש של רתיעה מהזמנת חברת אינסטלציה לבדיקת הביוב כאשר יש חשש של הרס או תיקון שיעלה הרבה להחזרת המצב לקדמותו ולכן, רבים כבר מודעים לקיום של צילום ביוב בטכנולוגיה המתקדמת. השלב הראשון של צילום ביוב, מתבצע כאשר משתמשים בסיב אופטי או רובוט קטן מאוד, אשר מצלם את הפנים של צנרת הביוב. התמונה שמתקבלת במערכת הביוב היא באיכות גבוהה. היתרון הנוסף של צילום ביוב הוא שהמצלמה פועלת על סוללות ואין צורך במקור חשמל שיימצא בסמוך למערכת הביוב.

 

מהי המטרה של צילום צנרת ביוב?

ניתן למצוא באמצעות צילום ביוב, סדקים ושברים בצנרת הביוב ואף בניקוז עצמו. אפשר לאתר באמצעות צילום ביוב גם עצמים שונים שגורמים לחסימת צנרת הביוב. ניתן אף לצלם שורשים אשר חדרו לצנרת של הביוב ולאתר ניתוקים בצנרת הביוב שעם השנים עשויים להיגרם בשל סיבות שונות. למעשה, מערכת הביוב היא מערכת די מורכבת ורגישה, למרות שכולם סבורים כי זו מערכת מאסיבית. למשל אי שימוש נכון במערכת זו כגון זריקת פדים היגייניים לאסלה, חפצים שונים או ניירות טואלט, יכולים לגרום לסתימה קשה במערכת הביוב ובסופו של דבר בהצפה שגורמת למפגע תברואתי לכם ולשכנים. עשנן מצלמות ביוב בקטרים שונים, כשאר צוות האינסטלציה יודע באילו מהן יש להשתמש.

 

כל אינסטלטור או חברת אינסטלציה, יעידו, כי למצוא את התקלה במערכת הביוב, מהווה אתגר. למשל כאשר ישנה הצפה של מערכת הביוב, ניתן לזהות בקלות כי הבעיה היא סתימה של צנרת הביוב. במקרים אלה, קיימת משמעות של איש המקצוע שידע באמצעות צילום ביוב מה חוסם את הצנרת. זו הסיבה, כי שימוש באמצעים טכנולוגיים מקדמים יכולים לפתור ולדייק באיתור התקלה כמו למשל צילום ביוב. אחת הבעיות הנפוצות בביוב היא חסימה של צנרת הביוב באמצעות שורשי עצים. האדמה פורייה עם הפסולת של הביוב וכן, אף לחה, מה שמאפשר לעצים הנמצאים בקרבת מקום לצמוח מהר יותר. בעצם באמצעות צילום ביוב יש תיעוד של קווי הביוב והמטרה היא לייעל את העבודה. צילומים אלה, מוזנים למחשב אשר מחבר אותם לתמונה אחת. ישנן מצלמות שמאפשרות גם את חיתוך  השורשים הנמצאים על קווי הביוב וכן, יש להחדיר חומר מיוחד, אשר מונע את צמיחתם. כל גנן, ייעץ לכם לא לשתול עצים בקרבת בריכות הביוב, על מנת למנוע בעיה של חסימת קווי הביוב באמצעות שורשי עצים עבותים שיגרמו נזק לא קטן, כגון סדק, שבר של הצנרת ועוד.

 

צילום ביוב – חיסכון בזמן וכסף גם לכם וגם לחברת האינסטלציה

יש לציין, כי צילום ביוב באמצעות מצלמות רובוטיות, חוסכת זמן יקר לכם ולחברת האינסטלציה וכן, החיסכון ניכר גם בהוצאה הכספית. ניתן לראות אם הצטברה פסולת בצנרת הביוב, אם ישנן חסימות. המצלמה היא מצלמת זום, בעלת פוקוס ויכולות להתמקד בכל עצם, בשיפועים .למצלמות ניתן להוציא דו"ח עם שם על הבית שהזמין את הצילום ותיקון מערכת הביוב ואת ההמלצות לתיקון לאחר שגם הממצאים של צילום ביוב ייכתבו באותו הדו"ח. גם בצנרת חדשה וגם בצנרת ביוב ישנה, ניתן לגלות בדיוק את בעיית הביוב שאינו תקין. האינסטלטור או צוות של חברת אינסטלציה, יגיע אליכם ויתקין את המצלמה שמבצעת צילום ביוב. המטרה היא לא לקדוח ולגרום להרס.

 

מי שמסוגל לבצע צילום ביוב הוא רק בעל מקצוע מומחה בתחום האינסטלציה כאשר יש נזילות או הבעיה סמויה מן העין אין מנוס, על מנת לדיק במיקום התקלה. אם מדובר בפסולת או עצמים שנתקעו בצנרת הביוב, האינסטלטור ישקול לבצע שטיפת ביוב באמצעות לחץ מים אך, לאחר שנעשתה שאיבת תוכן הביוב, ע"י ביובית. היום כבר אין ניחושים כפי שהיה נהוג לפני הרבה שנים, הכול מדויק וגלוי ונעשה תוך זמן קצר, באמצעות צילום ביוב במכשור מתקדם.

יש לציין, כי צילום ביוב נעשה לא רק בשטחים ציבוריים, במפעלים או במוסדות, כי אם גם בבנייני מגורים ובתים פרטיים. ניתן יהיה להבחין מיד באמצעו מצלמת הביוב אשר מחוברת למחשב הנייד, אם מדובר בסתימת ביוב או בסדק שנגרם לצנרת בגלל שורשי ביוב או בלאי של שנים רבות, כך שבמקרה זה, יש להחליף את קו הביוב באמצעות שיטת אל הרס, אש לא תגרום נזק. יש לדעת, כי צילום של קווי הביוב באמצעות מצלמה רובוטית משוכללת, כשאר מפענחים את התוצאות. מדובר לא רק על ציוד חדיש, כי אם גם בניסיון עשיר, בכדי שניתן יהיה לפענח נכון את התמונות שמגיעות מהמצלמה עצמה. צוות האינסטלציה ימליץ על תיקון נכון ואף  תקבלו הצעת מחיר אשר תכלול את הבדיקה והתיקון של מערכת הביוב.  יש לפנות לחברות אינסטלציה וותיקות ומומלצות באזור מגוריכם, כך שהצוות של חברת האינסטלציה יגיע במהרה, יפתור את הבעיה ותוכלו לחזור לחיים תקינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com