PROVIEW Leaks detection

Call now: 072-393-6644

 איתור נזילות | צילום קווי ביוב | צילום תרמי | צילום רובוטי- PROVIEW

בדיקת נזילה

בדיקת נזילה

בדיקת נזילה

ישנן מערכות מים, אשר מהן יכולה להיגרם נזילת מים. על מנת לדעת מהיכן הנזילה, יש לבצע בדיקת נזילה. למשל הנזילה יכולה לנבוע מצנרת מים ישנה או שלא התקינו אותה נכון, ממערכת השקיה, ביוב, או אפילו ממרזב אטום או איטום לקוי שיש לחדשו. בבניין מגורים בדיקת נזילה עשויה להיות גם הרבה יותר מורכבת. ישנה גם מערכת של חצר בניין המגורים, כמו כזו שמספקת מים מתאגיד המים כגון פינוי מי גשם ומערכת הביוב. מערכות אלה נמצאות בתוך האדמה. אם תיתכן דליפה מאחת ממערכות מים אלה הסימנים לא יהיו גלויים ולא נדע בכלל שקיימת נזילה.

 

גם בעלי בריכות שחייה, תיתכן נזילה בחצר ביתם ולכן, יש לבצע בדיקת נזילה גם בבריכת השחייה. רבים סובלים מתופעה של נזילת מים ויש להיות ערניים לסימנים שונים אבל על מנת להקדים תרופה למכה, יש לבצע בדיקת נזילה  בכל שנתיים לפחות, כך שניתן יהיה לתפוס את הנזילה בזמן, לפני שתהיה מורכבת ובעייתית יותר ואז הנזק יהיה גדול יותר. אחת הבדיקות הידועות של נזילת מים, היא באמצעות בדיקת נזילה עם מצלמה תרמית. מצלמה זו כבר נמצאת בשימוש מעל שני עשורים וכבר ניתן לראות כי תחום זה מתפתח יותר. גם מכשור משוכלל נוסף קיים לבדיקת נזילה, כמו גילוי נזילה באמצעות חיישן גז, או מערכת אקוסטית, כאשר בדירת נזילה זו, מטרתה היא למצוא נזילת מים הנמצאת תחת  הקרקע, מה שמצלמה תרמית אינה יכולה לגלות..

 

תשתית צנרת ישנה? – אחת הבעיות נפוצות לנזילת מים

בתים ישנים או דירות ישנות, אפשר להבין כי נזילת מים היא בגלל תשתיות ישנות שכבר נגרמו ומשם ישנה נזילת מים. כשאר מבצעים בדיקת נזילה באמצעות מצלמה תרמית, אשר מצלמת מבעד לקירות, אפשר לראות את המיקום המדויק של הנזילה.  היתרון הבולט הוא חיסכון של זמן וכסף. כאשר המיקום יהיה במדויק, אפשר לדעת בדיוק באיזה מקום בקיר יש לחצוב ולכן, הנזק של התיקון יהיה פחות בהרבה מאשר בשיטה הישנה, כאשר לא היו קיימות מצלמות תרמיות ובעל מקצוע כגון אינסטלטור, היה צריך לנחש מהיכן הנזילה והיה חוצב הרבה בקירות שלמים, היות ומים יכולים לתעתע בעלי מקצוע גם אם הם מקצועיים.

 

בעל מקצוע מומחה, או חברת אינסטלציה וותיקה, תבצע בדיקה נוספת לאחר התיקון, על מנת להיות בטוחה, כי אין תקלות נוספות ומערכת המים עובדת באופן תקין לאחר ביצוע התיקון. כך תוכלו לסמוך בעיניים עצומות על חברת אינסטלציה מקצועית ותוכלו לחזור לאורח חיים תקין. כאשר אתם מבחינים בסימני עובש וכתמים בגוונים שונים בקירות, מהרו להזמין חברת אינסטלציה, היות ועובש פוגע בבריאות בני האדם ובמיוחד בדרכי הנשימה. יש לציין, כי אם אתם גרים בדירה, הבעיה עשויה להיות מהדירה שנמצאת בקומה שמעליכם ולכן, בדיקת נזילה במכשור משוכלל, תוכל לפתור את הבעיה.

 

בדיקת נזילת מים במקומות שלא דמיינתם לעצמכם

תתפלאו אבל נזילת מים יכולה להיות ממקומות שבכלל לא דמיינתם לעצמכם, כמו טפטוף ל ברזים, רובה במקלחת , אשר לא אטמה היטב את מעבר המים באגנית או בפתחי הניקוז ועוד. לפעמים הנזילה יכולה להיות מהדוד עצמו. חברת אינסטלציה מיומנת, תוכל לבדוק את האפשרות של מקור הנזילה באמצעות בדיקת נזילה די פשוטה. יש לציין, כי טפטוף של מים, יכול לגרום להרבה צרות בבית. מצד שני, ההליך של בדיקת מים הוא מורכב, במידה והנזילה היא לא מהצנרת ואז, יש להשתמש במכשור משוכלל אחר, שהוא אינו מצלמה תרמית. למשל אם מדובר בנזילה של צינור תת קרקעי, יש להשתמש בציוד כגון חיישן גז, או מערכת אקוסטית של בדיקת מים בצנרת תת קרקעית.

 

במקרים רבים, כאשר ישנה נזילה בקירות, זה יכול לנבוע מסדקים בקירות החיצוניים של מבנה, בגלל השנים שולפות והמבנה מתיישן, ישנן תזוזות באדמה ועוד. יש לבדוק היטב את האיטום בקירות החיצוניים, היות ובעיה של חדירת מים מהקירות החיצוניים, נובעת מאיטום לקוי או כזה שכבר התיישן ויש לחדשו. יש לדעת כי חברת אינסטלציה מבצעת בדיקת נזילה, אך אם מדובר בבעיה של איטום, היא אינה מבצעת איטום, כי אם מפנה אתכם לחברת איטום מקצועית שתבצע את האיטום ומכאן תיפסקנה הנזילות בקירות הבית.

 

 נזילת מים מכוון הרצפות

יש לדעת, כי  בדיקת נזילה, מתבצעת גם תחת הרצפות, היות וגם שם מורכבת צנרת מים. כשאר מבצעת בדיקת נזילה באמצעות מכשיר משוכלל,חברת האינסטלציה יודעת באיזה סוג של מכשיר עליה להשתמש ולכן, היא תגלה מיד את מקור הנזילה ותרים אולי שניים עד שלוש מרצפות, על מנת להפחית את הנזק של שבירת עוד מרצפות. הסימן הראשון של נזילה הוא שינוי הגוון של המרצפת או אם מרצפות מסוימות מתנדנדות בגלל מים שנכלאו בהן כתוצאה מנזילה.

 

שימו לב, כשאר ישנו טחב או ריחות לא נעימים של מי עומדים, יש לשים לב  גם לבריאות. מדובר ע בקטריות ולכן, הזנחה של רטיבות כתוצאה של נזילת מים, תגרום רק להתפתחות הבעיה וקשה יותר יהיה לטפל בה. אם כבר גיליתם סימנים ראשונים של נזילת מים, הזמינו חברת אינסטלציה, אשר תבצע עבורכם בדיקת נזילה באמצעות מכשור מתקדם ועדכני.  רמת הדיוק של בדיקת נזילה היא מדויקת. ישנם נשם שרוכשים דירות מיד שנייה ומבצעים מיד בדיקת נזילה באמצעות מהנדס אשר הוא בעל חברת בדק בית, כך שניתן להוציא דו"ח ולהראות כי ישנם ליקויים בנכס.

 

כיצד פועלת מצלמה תרמית לבדיקת נזילה?

מצלמה תרמית שהיא זו שמבצעת בדיקת נזילה, כאשר הבדיקה מראה את האזור הספציפי של הנזילה. המצלמה פועלת על אינפרה אדום. כאשר מדובר על איתור של נזילה סמויה, הבעיה היא הרבה יותר מורכבת, כאשר המכשור הדרוש אינו בנמצא. זו הסיבה כי כל חברת אינסטלציה, משתמשת עם ציוד תרמי וציוד משוכלל נוסף לאיתור נזילות. הדו"ח של הנזק, יוצא מהמצלמה עצמה וכך, בעלי בתים ודירו יוכלו לקרוא מה הבעיה ובנוסף, ישנן תמונות שמראות את מקור הנזילה או הבעיה בכלל. בדיקת נזילה במכשור טכנולוגי מתקדם, מונע הרס מצטבר, הן למבנה עצמו והן לאזור הנזילה. היום, גם שיטת החלפת צנרת פגומה, נעשית בשיטת אל הרס, כך שניתן באמצעות שיטות מיוחדות של הלבשת צינור חדש בישן ומשיכת הישן ממקומו לבצע החלפה של צנרת פגומה בחדשה. העלויות מצטמצמות באופן ניכר, כאשר מדובר על החלפת צנרת בשיטה חדשה וכן, באמצעות השלב הראשון שהוא החשוב ביותר שהוא בדיקת נזילה במכשור מתקדם. .

 

רטיבות כלואה בגלל נזילה זו סכנה!

כאשר נזילות אינן מתגלות בזמן, ע"י בדיקת נזילה, הנזק הוא אפילו בגדר של סכנה אם למבנה עצמו ואם לבני הבית. למשל נזקים בתשתית החשמל, נזילה של מים כלואים, יכולים לגרום גם לקורוזיה ועלייה קפילארית הנקראת בשפה המקצועית גם "נשילה קפילארית". הטיח יתפורר וכן הנזק יכול להיגרם גם ביסודות הבית.. אחזקת בית או דירה אינו דבר פשוט ויש להיות כל העת עם האצבע על הדופק, על מנת לזהות במהרה נזילת מים. לפני שתזמינו חברת אינסטלציה, קבלו המלצות של חברים, או בני משפחה, כך שתהיו בטוחים כי בדיקת נזילה ותיקונה, יתבצעו על הצד הטוב ביותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטי התקשרות

טלפון:
072-393-6644

דוא"ל:
Israelproview@gmail.com